» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kushtoji 2 min nga jeta jote keti shkrimi....

Shko poshtė

Kushtoji 2 min nga jeta jote keti shkrimi....

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:35

Kushtoi dy minuta nga
jeta jote ketij shkrimi,
eshte shume i bukur...

"Cdo dite qe jetojme
eshte nje mundesi e
vecante"
Prandaj,te lexojme me teper libra dhe t`i kushtojme me pak kohe puneve te shtepise.

Te ulemi ne shkalle dhe te adhurojme pamjen..
Pa domosdoshmerine per te pare nese ka bareta te keqia ne kopesht..

Te kalojme me shume kohe me familjen dhe miqte, dhe me pak kohe duke punuar per te tjeret..
Kam vene re se jeta eshte nje bashkesi eksperjencash, per t`u vlersuar dhe jo mbivlersuar..

Tashe nuk heq menjane asgje,perdor gota kristali cdo dite..
Vesh rroba te reja, dhe sikur vetem per te shkuar ne market nese kam deshire..
Nuk ruaj menjane parfumin me te mire per festat e vecanta, e perdor gjithnje, cdo here qe dua te ndjej aromen e tije...
Frazat "Nje Dite..",Po Zhduken Nga Fjalori Im
Te bejme c'ka kemi deshire, sot..

Me Vjen Keq Qe S'kam Shkruare Letrat Qe Doja Sepse Qellimi Per T'i Shkruar IShte.."Nje Dite Nga Keto.."
Me Vjen Keq Dhe Jam Akoma I Trishtuar Kur Kuptoj Se Kam Rreshtur Se Theni Vellezerve Dhe Shoqerise Time Se Sa I Dua..

Tani Perpiqem Te Mos Kthej Mbrapsht, Harroj Apo Ruaj, ASgje Qe Mund T'i Jape Lumturi Dhe Alegri Jetes Sime..
Cdo Dite Qe Kalon, I Them Vetes Se Kjo Dite Eshte Shume E Vecante.Cdo Dite,Cdo Ore,Cdo Minut Qe Kalon.. Eshte Shume E Vecante.
NEse e Merr Kete Mesazh Do Te Thote Se Dikush Te Mendon Dhe Te Ka Perzemer..

Nese Je Shum I Zene Per T'i Kushtuar Disa Minuta Ketije MEsazhi Per T'ia Deguare Personave Qe Vlerson..
Ose Nese Perferon T'i Thuash Vetes "SApo Te Kem Kohe" Do Ta Nis "Nje Dite Nga Keto" Mund Te Persesh Shume..
Ose Te Mos Mberrish Kurre...


Ky Mesazh Permbane Ushqim Per Shpirtin..
Jepu Te Tjereve Me Teper Sec Presin Dhe Beje Me Besim
Mos Lejo QE Nje KEqkuptim I Vogel Te Prish Nje "Miqesi"..
Mbaj Mend Poezine Tende Te Perferuar
Ose Muziken EQ Te Pelqen Me Teper..

Thuaj: "Te Dua" Vetem Atehere Kur Dashuria Jote Eshte E Vertete..
Dhe Nese Duhet Te Thuash: "Me Vjen Shume Keq" Shihe Ate PErson Drejt E Ne Sy.
Nese Nuk Beson Ne "Dashurine Me Shikim Te Pare",Mos U Tall Me Enderrat e Te Tjereve..
Dashuro
Thellesisht
Dhe Me
PAsion,
Ndonjeher Dhe Mund Te LEndohesh,Por Eshte e Vetmja Menyre Per Ta Jetuare Jeten Plotesisht..
Nese S'je Dakort Perpiqu Te Pakten Te JEshe E "Ndershme",Fol Ngadale,Por Mendo Me Shpejtesi..

Mos Ofendo,Mos I Gjykoni Te Tjeret Per "Ate Qe Keni Degjuar Te Thuhet Per Ta"...
Nese Dikush Te Ben Nje Pyetje Te Ciles Nuk Do T'i Pergjigjesh,
Buzeqesh Dhe Pyete: "Pse Do Ta Dish?"
Kujto Qe Nje Dashuri E MAdhe, AShtu Si Nje Sukses I Madh Eshte Nje Risk,Merr Persiper..

MArtohu Me Dike, Me Te Cilin Te Pelqen Te Flasesh..
Sepse Kur Te Plakeni Biseda Do Te Jete Me E Rendesshme Se Cdo Gje Tjeter...
Kujtohu Dhe Se Disa Here Heshtja Eshte Pergjigja Me E Mire..
Lexo Me Teper Libra,Shiko Me Pak Tv,Jeto Nje Jete Te Mire Dhe Te Rregullt..
Nje Shtepi E Lumtur Eshte Ajo Cka Ka Rendesi Me Teper. Bej C'Te Mundesh Qe Te Krijosh Nje Ambjent Te Tille.
Mos E Nderprit Kurre Dike QE Po Te Tregon Perzemersis...
Kujto Qe Lidhja Me E Mire Eshte Ajo Ku Dashuria Mes Dy Personave Eshte Me E Madhe Se Sa Nevoja Qe Kane Per Njeri-Tjetrin..

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi