» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Per ty..............

Shko poshtė

Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:37

Je strukur ne thellsin e shpirtit tim ne trupin tim jemi ber nje ne enderr je pran buzeve te mija pse dashurija ime te ndodhi e ter kjo per ty do te beja gjdo gje do hyja ne zjar do te vdisja...tretem ne mendimet e hutuara e mendija ime gjen prehje kur te kujton ty sa te pa qelluara jan pytjet qe ja bej vetes a thua a me don e lehtas rrjedhin lotet vertet te dua perse nuk me kupton po shkruaj me forcen e lapsit te desha te dua dhe do te te dua gjithmon edhe nese ne trup do ti takoj tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do jesh pjes e pandarshme e jetes sime kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushojn dhembjet e zemres dhe lotet e derdhur per ty atehere do ti takoj vetem zotit shpresoj te me fal per mekatin qe i bera vetes duke te dashur ty me shume se veten ahh sikur te jemi bashk e te mos mendoj vdekjen vetem per ty vetem per ty.......!!!!!!!!!!

Shkruani poezi PER TY...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:38

Per ty zgjohem cdo mengjes, cdo dite e kaloj me ty, cdo nate ik ne gjume me ty, valle cfare po ndodhe keshtu qe 24 ore jam me ty dhe mendoj per ty. Valle jeta ime eshte e varur nga ty? Do doja qe ti te jesh me mua dhe enderrat e mia te behen realitet, qe une dhe ti te jemi ne shtratin e perbashket, te vejme kokat ne jastekun e perbashket dhe gjumi yne te filloj pas berjes dashuri...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:38

KUJTIMI PER TY

E heshtur ne vetmi me kalon koha
nje tingull i kenges me percjell
mendimet e mia dhe dashurin
qe thell ne shpirt e ndjej.

E ndjej e perjetoj
trupin tend e kujtoj
bukurija jote e fjalet qe mi the
nuk me lejojn te harroj.

Kjo koh qe kalon e nuk te shoh
eshte e veshtir per mua
nuk e di se ku gjindesh e qfar mendon
por edhe ne keto qaste ne vetmi
prap mendimi tim ty ta kushtoj.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:38

[b]PER TY

Per nje qast...
Me ngrihet zemra
Dhe shohe te kaluaren.....
Njerzit qe kalune afer meje
Ditet plote dhembje
Shikoi larg ne erresir ,nje njeri
Te penduar, te perlotur
Sa me shume qe mundohet
Aq me larg shkoi une
Zerin nuk ja degjoi
Vetem buzet ja shikoi, si i leviz
ME FAL TE LUTEM ME FAL...
Te fal ,apo te mos fal?
Heshti per te lenduare me qellim
Nuke te fale ,s'ta fali asnje here
Sepse dua qe asnje here
Kurre mos te lendosh
Asnje njeri....
Dhe ndihem e forte,e lumtur...
Dhe afer meje ,shume afer...
Nje drite
Nje shpres
Nje dashuri
Nje ngushlim
Nje engjulle
[/b][b]Nje parajse
Nje force
Te jam mirnjohese,per gjithe dhembjen
Qe ma shkaktove
Sote jame e forte e kurdo here
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:38

[b]Kur ti shkove ...!

Kur ti shkove...
Ah, si digjet i kalter ky qiell nga vetmia...
Sikur..Dallendyshja kur te braktis ne vere...!
Ah,
Me gjeni nje re te vogel...
Apo nje pupel zogu...
Sado pak do nxjerr shpirtin t'ia jap...
Se dridhem ta shoh ketu...
Ndjehem...
E braktisur,
E lenduar,
E pafjale....
Nga trishtimi i ikjes se madhe...
Vetem malle te zjarrte dhe lot kam leshuar...!
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:39

[b]Kur dasmen tende do ta kesh a me fton te vi
do vesh fustan te bardh pran teje do rri
une syt me lot e dhenderr behesh ti
do rri me kok ulur
te gjithe do ta kuptojn se ”TE DUA” ty….

E Dua Nje Puthje Te Heshtur Ne Nje Nate Me Shi
Nje Perqafim Te Ngroht Ku Sna Sheh Njeri
Nje Puthje Ne Buze Nje Lutje Per Mua Nje Enderr Te Bukur
Dhe Mem Than Te Dua…….

Jeta Te Merzitet Te Behet Monoton
Kur E Ke Larg Ate Qe E Dashuron
Duhesh Ti Japesh Vetes Nje Pik Shpres
Nese E Don Me Zemer qendroji Gjithmon Ne Bes..............
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:40

[b]Nje dite ndoshta s’do te shkruaj me
do endem duke belbezuar vetem fjale!
Ndoshta askush nuk do dije t’i deshifroje,
vetem zemra ime qe ka mall!
Ah ta dish, do jene te bukura,
ndoshta me te bukurat poezi,
fjalet e gjakosura te shpirtit,
qe s’i thame asnjehere, as une, as ti!
Ndoshta perseri s’do me kuptojne,
do me thone eshte e cmendur,
se s’dine se ne trup e gjer ne ,
vetem emrin tend kam gdhendur.
Do te ulem ne nje kafene te vogel,
do t’i them kamarierit si e habitur.
-Pres nje engjell te me vije!
Ndoshta ti as ke per ta ditur,
e une pa fjale do te ngrihem….
[/b][b]Me turmen e njerzve ne rruge,
si e dehur do te perzihem
dhe perseri do belbezoj nen gjuhe,
E hidheruar, po te njejtat fjale.
Ato qe s’t'i thashe kur pata rast...…
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:40

Qendro Jeta I me.....
un kam faj ndaj tlutem mos ik mos u largo
un kam faj jo ti ndaj mos shko
un e kam fajin i dashur pasi un bej shum gabime
tlutem mos ik mos me le te trisht zemra ime
tlutem i dashur se per ty do kem mall
mos ik jeta ime pasi pa ty sndihem me e gjall
qendro jeta ime ti
qendro jepma nje shanc perperi
do ta shohesh sesi do ndryshoj
e me shum se me par do te tdashuroj

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:40

Jan fajalet e fundit qe per ty shkruaj
jan rreshtat e fundit e me poezi sdo krijoj
kam jeten time e me sdua tvuaj
mvjen keq i them vetes time qe skisha me shpres
e per nje si ti thoshja un vdes
fjalet e fundit"Lamtumir"
edhe nese vdes pa tpar sme behet von..
pasi edhe ti per dasdhurin time skishe aspak meshir .

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:41

Tė ka ndodhur ndonjėherė qė tė tė mungojė njė njeri i panjohur..?
Qė vetėm nė pakė ditė njohjeje tė tė bėhet njeriu qė i kushtonė ē'do veprimė tėndin..?
Tė ka ndodhur ndonjėherė qė vetėm ne pakė ditė njohjeje tė tė mungojė gjithėēka qė nuk e ke patur kurrė nga ai njeri..?
Tė ka ndodhur ndonjėherė qė ē'do fjalė qė ai njeri thotė tė tė godasi thellė nė zemėr...?
Tė ka ndodhur ndonjėherė qė ai njeri i panjohur tė tė kthehet nė gjithėēka...?
Ajri qė thithė tė mbajė emrin e tijė..??
Tė jetė protagonisti kryesor nė ėndėrrat e tua...?
Tė tė marrė malli pėr atė qė nuk e ke patur kurrė..?
Tė jeshė vetėm, dhe tė mos ndihesh ashtu vetėm e vetėm se je duke menduar pėr atė..?
Tė ka ndodhur ndonjėherė qė tė mendoshė ē'do detajė pėr takimin e parė...?
Tė ndjeshė nevojėn e atijė pėrqafimi qė nuk e ke patur asnjėherė...?Tė ėsh me veten kur mendonė pėr shtrėngimin e duarve tė tua me tė tijė..?Tė frikėsohesh, kur mendonė se nuk do takoheni kurrė..?
Tė mėrzitesh kur mendonė se mund tė jetė dikush tjetėr nė vėndin tėnd..?
Mė thuaj...
Tė ka ndodhur ndonjėherė, qė dikush i panjohur tė tė kthehet nė njeriun mė tė shtrenjtė...?
Portretin e tijė ta gjeshė tek tė gjithė kalimtarėt por prapė ta kėrkosh si e ēmendur nė ē'do sekondė..?
Ta keshė tė nevojshme njė: 'ēfarė bėn, mirė je?' nga ai?
Tė bėshė gjithėēka vetėm e vetėm qė ai tė kuptojė sadopakė qė ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr ty..?
... Por prapėseprapė tė mos fitoshė zemrėn e tijė...???

Mė thuaj, ty tė ka ndodhur ndonjėherė...???

Do Tė Dua Pėrgjithėmonė ......

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:47

Sikur te isha qiri

Qaj me ze e vajtoj
zemren e plaguar ta sheroj,
Klithi me gjithe fuqin qe kam,
ska dhimbjen kush qe ma nal.

C' do dite eshte me e veshtir,
si ta perballoj kete dhimte
Kjo bote eshte kalimtare,
por dikush sedin fare.

Kjo jete e mallkuar
spati qka, per te me ofruar.
E pameshire ndaj meje ke,
c'do gje qe pata renoj menjiher.

Ah sikur te isha qiri
dote me vendosnin mbi tavoline.
Dote me shihnin si digjem,
dhe ngadal si shkrihem.
Dote doja te me kuptojn
pse une vuaj dhe vajtoj?.
Pse perpiqem dhe luftoj
te ndrejten time e kerkoj.

Sdua paragjykime me ndigjue
jeten e tjerve me shkatrue
Sot mua me ndodh,e neser ty,
ku ta dim qka vjen ne ardhmeri.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Katilja prej Tue 02 Jul 2013, 19:47

sme pelqen poezia..
trishtimin ka ne mes...
aspak sme pelqen..
deri sa te vdes..
...........................
as dhimbje as ndarje..
harrim a largim..
skane vend keto poezi..
brenda ne shpirtin tim..
.................................
me pelqenj lulet..
heret ne mengjes..
kur ngrihen nga gjumi..
mbuluar jane me vese..

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per ty..............

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi