» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lindur Femer!!

Shko poshtė

Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:33

TI HESHT!

Lotet ne faqe do te thahen nje dite. Vetem vraga e murrme do te te tradhtoje vendet ku dikur ka qene nje plage ku rridhte gjak. Ti hesht Duhet te presesh vetem pak sa te fitosh force, fshihi mankthet qe te shfaqen ne gjume dhe te nesermen buzeqesh sikur te kesh pare enderren me te bukur. Hesht, vetem nje sekonde hesht, dhe mos renko. Leri krahet e lire dhe fluturo ne ato vende qe ende nuk i ke pare por e di qe ekzistojne diku. Lere melodine te krijoje nje kenge ndryshe nga ato qe ke degjuar gjithmone. Nje kenge qe flet per ate te ardhme qe aq shume ke dashur ta shikosh, por nuk ke arritur ta prekesh, sepse te shket sa here zgjat doren drejt saj. Hesht se askush s'duhet te degjoje ate qe mendon. Vuajtjet duhet t'i mbash te mbyllura me celesa te ndtyshkur si vete kjo bote ku jeton. Mos e kthe koken mbrapa, mos u trishto per zdhedhjet qe te kane denuar, vetem merr fryme thelle! Minutat fillimisht duken te pafundme, me pas fitojne shpejtesi, e pas cdo dite sheh si rrokulliset gjithcka. Ti nxjerr thonjte per tu kapur diku qe te jetosh nje cast te bukur qe zhduket befas, ndersa stuhia qe mendon se ka kaluar, kthehet serish qe te gllaberoje ate qe ka mbetur prej teje...por prit se nuk ka mbaruar gjithcka. Mbaje veten fort, shterngoje litarin ku je kapur, sepse ai nuk eshte litari vdekjes por i pritjes se nje lirie qe te ka munguar prej kohesh. Ndaj tani duhet te heshtesh dhe te mos lesh askend te mesoje se ti je ndryshe nga ajo qe njohin. Je dikush qe nuk qan nga ato qe shkuan, sepse min. , ditet, vitet jane rrokullisur ne gremine dhe nuk do te rendesh drejt tyre, se ti do te mbijetosh.

E PASUR APO E VARFER, FEMRA MBETET KRISTAL I SHNDRITSHEM NE DUKJE, I LEHTE PER TU FITUAR E COPETUAR, POR VESHTIRE PER TU KTHYER NE GJENDJEN E MEPARSHME!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:33

[b]Femer...

E godet,duron...E vret...Mbijeton...E lendon...Reziston...Ka dhimbje..Sherohet...Rrezohet, por vazhdon te eci perseri...Qan, por i than dhe lotet..Shembet....Ringrihet.Humbet shpresat, por i rigjen ato...Fundoset, por arrin te al ne siperfaqe perseri...Bishe, por edhe e bukur..E ftohte., por edhe e dashur...E rrezikshme., por sensuale..Hidherohet., por e gjen kunder helmin...S'ka force., por e gjen fuqine..Humbet., por pranon vetem fitoren...I erren syte., por e gjen forcen te shikoje..Humbet shpresen., por jo pergjithmone...Zhgenjehet., por perseri Enderron..Beson..Jeton..Dashuron.. Mbi te gjitha..Riprodhon;..KJO ESHTE FEMRA !!!
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:33

[b]Njerezit jane te frikesuar nga vetvetja, nga realiteti i tyre,nga
ndjenjat e tyre me shume se cdo gje tjeter!
Njerezit flasin se sa e madhe eshte dashuria, por ajo eshte genjeshter!
Dashuria lendon! Ndjenjat jane turbulluese.
Njerezve u eshte mesuar se dhimbja eshte e keqe dhe djallezore. Si mund ta perballojne ato dashurine,nese kane frike te ndjejne? Dhembja eshte bere qe te na zgjoje!
Njerezit perpiqen qe te fshehin dhembjen e tyre, por e kane gabim!
Dhembja eshte si dicka qe marrim me vete, si nje radio.
E ndjejme forcen tone kur perjetojme dhembjen!
Cdo gje varet nga menyra se si ne e mbartim ate.
Kjo eshte ajo qe ka rendesi! Dhembja eshte nje ndjenje! Ndjenjat jane nje pjese e jona, e realitit tone!
Nese turperoheni nga ndjenjat tuaja e i fshihni ato, atehere ju po lejoni shoqerine te shkaterroje realitetin tuaj!
Ju duhet te ngriheni ne kembe per te drejten tuaj te ndjeni dhembjen tuaj dhe te luftoni per ate qe doni **))
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:34

[b]Ti mund te mos jesh i pari i saj, i fundit apo i vetmi...Ajo ka dashuruar me perpara dhe do dashuroje serish...,por nqs te do tani, cfare ka rendesi tjeter?
Ajo nuk eshte perfekte, as ti s'je dhe ju te dy ndoshta nuk do te jeni perfekt bashke.., por nqs ajo te ben per te qeshur dhe e pranon qe jeni njerez dhe beni gabime, shterngoje ate fort dhe jepi me te miren qe ke. Ajo ndoshta nuk te mendon ne cdo sec. te dites, por ajo te jep nje pjese te vetes qe e di se mund te ja thesh : ZEMREN E SAJ. Keshtuqe mos e lendo, mos e ndrysho, mos e analizo dhe mos prit nga ajo me shume sec mund te te jape.
Buzeqesh kur te ben te lumtur dhe beja te ditur kur te cmend dhe po ashtu ndjeja mallin kur ajo s'eshte aty me ty !!!
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:34

[b]Femra...... Krijesa qe mbart, bukuri,dashuri, sakrifice, vuajtje e dhimbje gjate gjithe jetes.
Eshte femra ajo qe le gjysmen e embelsires qe ta haj vellai i saj me i vogel. Eshte femra ajo qe merr persiper gabimet e vellait qe ta shpetoje nga qortimet e prinderve.
Eshte femra ajo qe cdo nate lutet per te gjithe.
Eshte femra ajo qe ndimon prinderit ne punet e shtepise.
Eshte femra ajo qe kujdeset per qe te gjithe te duken sa me bukur.
Eshte femra ajo qe sakrifikon shkollen,arsimin per hir te familjes.
Eshte femra ajo qe heq dore nga dashuria vetem per te mos lenduar njerezit qe do.
Eshte femra ajo qe sakrifikon karrjeren qe te kujdeset per femijet e saj.
Eshte femra qe qan dhe kur dikush tjeter vuan.......
ESHTE FEMRA AJO QE LINDI DHE RRITI SECILIN NGA NE.. ♥......
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:34

[b]Vajza... Krijimi me i bukur i Zotit. Mund ta ndjesh Pafajsine e saj ne formen e nje Bije, Kujdesine saj ne formen e nje Motre
Ngrohtesine e saj ne formen e nje Shoqeje, Pasionin e saj ne formen e nje Te Dashure, Perkushtimin e saj ne formen e nje bashkeshorteje dhe karakterin e saj Hyjnor ne formen e nje Nene.! .. ♥ ♥
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:34

[b]UNE?
Ashtu sic me sheh.
JETA?
SHume e bukur...
DASHURIA?
Tek un nuk ekziston.
SHOQERIA?
Shume e madhe, te vertet pak.
ZHGENJIMI?
Jam mesuar me te.
ENDERRAT?
I nderthur vet edhe pse ndonjeher gabim.
TRADHTIA?
Tek une se gjen.tradhtaret si fal kurr.
URREJTJA?
Nuk e ndjej per askend.
BUZEQESHJA?
Kenaqesi e ver8 teksa e ndjej ne fytyren time.
LUMTURIA?
Ja uroj cdokujt.

[/b][b]ARMIQT?
Thjesht ziliqar.
BESIMI?
Vetem ne ate cka me shohin syte.
FATI?
Rruga qe duhet shtruar vete.
PERFEKTJA?
Po-Familja ime.
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:35

Jam e lodhur duke pare fytyra femrash tė rrethuara nga botox .Tė copėtuara nga konkurrenca, taka dhe truke kozmetike, gjeste tė vėshtira pėr gratė e lirshme, tashmė tė padallueshme edhe nga ato tė zanatit...
Dėshiroj tė shikoj femra me feminitetin e tyre, me sjellje tė butė, me buzėqeshje plot hir, me fjalė tė ėmbla dhe tė sigurta nė tė njėjtėn kohė. Me mendime origjinale dhe tė reja.
Dėshiroj tė shikoj femra tė pavarura, jo skllave tė burrave qė sakrifikojnė dinjitetin e tyre. Femra me zemra prej akulli tė shkrirė, shoqe dhe mike tė mira, tė lira dhe tė sinqerta!!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:35

[b][b]Mos harroni kurre ne jete, aq sa jete ju ka mbetur........Dashuria lind si lum , behet pike ne det te tretur....
Ndaj mendo qe ta ujitesh si nje lule cdo mengjes........Mbaja fletet te fresketa dhe zbuloji cdo sekret....Dashuria eshte sekret nje hajdute zemrash ......Pa u ndjere, pa dashje vret, dot ne pranga nuk e ve. Mos harroni kurre ne jete aq sa jete ju ka mbetur..... Dashuria tret dhe male, tret dhe plumb dhe hekur
[/b][/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:35

[b]Mos u shqetėso, ēdo gjė do bėhet mirė. Mė beso. Tani nuk duket asnjė shkendijė shprese nė fundin e tunelit, por mos u pesimizo. Ē'do gjė e ka njė fund. Ke bėrė gjysmen e rrugės duke ecur kemba-dorazi nė kėtė tunel tė mallkuar Ke vrare gjunjėt... Ke ējerrur fytyrėn... Ke duruar ēdo lloj dhimbjeje... Mos u dorzo pikėrisht tani... Tani, duhet tė buzėqeshesh!! Edhe pse askush nuk tė qendron prane Edhe...
pse askush nuk ka mundėsi tė tė shikojė kur buzė. Ti bėje gjatė gjithė kohes! Sepse shumė shpejt do dalėsh nė fundė te kesaj rrugice vdekjeprurse Shumė shpejt do dalesh nė atė lendinen e mbushur me ėndrra Atje ku aroma e shpresės ėshtė mė e gjalle se kudo Atje ku plagėt e tė shkuares zėvėndėsohen me lule shumėngjyrshe. Buzė, edhe pse tani je gjysėm e gjallė e gjysėm e vdekur!!
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lindur Femer!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi