» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njė Ēast Malli...

Shko poshtė

Njė Ēast Malli...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:38

Sa shumė mallė.. sa dėshpėrim....sa vuajtje.. sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte.. nė kėtė natė i dashuri im... Sonte ėndėrrat dhe kujtimet pėr ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemrėn time tė pėrlotur. Mė beso ndihem e vetme nė kėtė botė tė madhe e humbur si njė e huaj, ku nė errėsirėn e harruar dhe e hidhur nė njė qoshe pa skaj.Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka afruar njėherė kur isha me ty, e ndjej vetėn tė dėshiruar pėr pak ēaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemrėn time mbretėron acari qė mė ngriu zemrėn, e bėri akullė!

Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kėrkojnė, i dashuri im dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thotė tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.


Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keqė kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetėm njėherė tė jem me ty tė qėndroja njė minutė, atėherė e kisha lutur Zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjetėr, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!

Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr, lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomės sime, atėherė lotėt teren nga ngrohtėsia e rrezeve mbi fytyrėn time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė.
Ngado qė po i hedhi sytė mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua, atė trup tė bukur mendoj se jam e ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhelė...

Vallė ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRĖSH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ? Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mallė e duan tė tė shohin dhe derdhin vetėm lotė pa ndalė!

Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzisht pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetės kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.

E dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogėl dashurie apo rrespekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do e mbylli brenda nė shpirtin tim dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marrė malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mia qė i ruaj tė pastra. Ty, pėr ty dhe vetėm ty....!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Ēast Malli...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:38

"E di ē'fare eshte bukur ketu ?
Shiko, ne ecim duke lene mbas nesh ato gjurma ne rere. Dhe ato ngelin aty, ne radhe njera mbas tjetres. Po neser do zgjohesh, do shikosh plazhin dhe nuk do kete me asgje, asnje gjurme, asnje shenje, asgje...
Deti i fshin naten.
Sikur nuk ka kaluar asnjeri.
Sikur nuk kemi ekzistuar kurre.
Nese eshte nje vend, ne kete bote, ku mund te mendosh se je asgje, ai vend eshte ketu.
Nuk eshte toke, nuk eshte ende deti.
Nuk eshte jete e rreme, nuk eshte jete e vertet.
Eshte kohe. Kohe qe kalon... Kaq... ''

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Ēast Malli...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:38

Une degjoj gjithmone muzik, ne baze te humorit tim. Dhe kur dikush me pyet se si jam, do doja ti hiqja kufjet nga veshet, t'ia jepja, dhe ti pergjigjesha : Jam keshtu, jam keshtu si kjo kenge.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Ēast Malli...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:38

[b]Mos me harro. Mbase nuk kam qene asgje e vecante per ty. E tipit ,nje komedi dashurie dosido, nje liber i lehte qe sapo e mbaron e harron menjehere, nje dite pushimi ne mesin e pushimeve, nje dhurate qe pelqeje por jo e tipit " oh Zot, ishte pikerisht ajo qe doja!". Besoj se kam qene nje nga ato per te cilen nuk i tregohet miqve sepse "nuk dihet si shkon". Kur te shkruaja nuk di a lumturoheshe, nese te telefonoja nuk di a beje te pamunduren te liroheshe nga aty ku ishe per t'mu pergjigjur.. Por edhe keto dukej sikur i beje me merzi, si nga halli me teper se sa kenaqesi. Por te lutem, mos me harro. Per mua ke qene si nje nga ato filmat e panjohur qe gjendesh ti shohesh padashje ne nje nate cfaredo dhe dashurohesh pas tij. Ke qene si nje nga ato libra ne te cilet nenvizon shprehjet, mban shenim faqet, nje nga ato libra qe te bejne ti thuash te tjereve " insistoj, duhet ta lexosh...te te them per cfare flet ? ". Ke qene si dita e pare e pushimeve pas shume muajsh pune. Dhurata qe kisha deshiruar gjithmone, ajo dhurate qe kur e hap te gjithe te tjerat jane kot. I kam treguar per ty edhe komshijes sime 80vjecare, edhe mamit madje. E dijne per ty edhe zogjte dhe kopshti im. Edhe muri i dhomes sime e di per ty. Duhej tua tregoja te gjitheve. Kur me shkruaje, tek hapja mesazhin me dridheshin duart. Per t'iu pergjigjur nje telefonate nga ty do kisha bere edhe olimpiaden besoj. Bisedoja per dashuri me ty sepse pa te vdisja...e kupton diferencen besoj ?! Tani po te shkruaj per te te thene se une nuk dua te shoh te te zere gjumi nen batanijen e dashurise sime. E di, dukej sikur mund te mjaftonte. Por nuk mjafton. Une dua qe ti te dashurohesh. Ok? Vetem,te lutem...Mos me harro. Me uro ditelindjen e ardhshme, me pyet si jam, here pas here. Ti e di qe me mbetet hatri shpejt.

Ik tashi se u mallengjeva...
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Ēast Malli...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi