» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Thjesht une...

Shko poshtė

Thjesht une...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:39

Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse
une jam thjesht une.Respektoj ata qe me
respektojne,me pelqejne shakate por jo
ate qe prekin dhe ulin personalitetin
tim,nuk me pelqen te luaj me ndjenjat e te
tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i
them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me
dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat
troc,nuk me pelqen te gjykoj jeten e te
tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten
time.Jam me mendimin qe duhet te bejme
ne jete ate qe na ben te lumtur.nuk dua tja
di kush ka lek dhe kush nuk ka,urrej ata
njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe
pasurine qe kane.Shpesh here e fsheh
merzitjen time,nuk jam perfekte dhe nuk
dua njerez perfekt ne jeten time.Nuk
ndryshoj per asgje dhe asnjeri.Kush me do
me pranon keshtu si jam.Di te kerkoj falje
se te gjithe gabojme.Preferoj te me urrejne
sesa te me meshirojne.NGA E VETMJA GJE
QE KAM FRIKE ESHTE FJALA "ZOT"!!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjesht une...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:39

Jemi ne kerkim per dicka ... Dicka qe s'e dime , dicka qe do i jepte kuptim jetes ton , dicka qe te plotson , inspiron , motivon , t'jep kurajo , t'shton ambiciet per me shum .... dhe ndodh qe e gjejm , papritur eshte aty ,para teje duke buzqeshur !Dhe ti ndjehesh mir, gzohesh, e se di pse?! Thjesht rrin aty perball duke vezhguar, e pafuqisheme per te reaguar Sad dhe... largohet ! e ndjek me sy deri sa zhduket ,e gjemon por se arrin dot , i therret por s'te degjon...
Ske me ca te besh...
Sa me shum perpiqesh aq me shum largohet , tashme eshte ber nje drit e vockel ne fund te tunelit , qendron aty e ndricon si yjet ne naten e erret , nuk ngelet gje tjeter vetem te presesh qe nje dit ai ylli te bie , qe treni te shkoj ne fund te tunelit ... qe ta kapesh ta perqafosh e ta falenderosh qe e beri ket jet me 'tbukur ... por dhe nqoftese nuk ndodh dhe nqoftese ai yll nuk bjen kurr prap duhet falenderu qe eshte aty duke ndricu !!
♥ Thjesht UNE ♥

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjesht une...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:40

Desha te gjej nje fraze te jashtezakonshme...por nuk ekziston asnje aq e bukur sa te transmetoje dashurine time...mqs thjeshtesia eshte forma e vertete e bukurise...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjesht une...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:40

Te urrej kur jeten ma ben te bukur!
Sepse dashuria eshte '' Bukuri qe te vret '' .
Urrej dhe veten,
Per vartesine qe kam ndaj teje.
Te urrej edhe kur me thua te verteten!
Sepse e urrej te verteten e hidhur,
qe prej teje me largon.
Urrej qe te dua!
Te urrej!
Edhe kur jam ne maje te dashurise tende,
Sepse prej andej shoh pjerresine e dhimbshme ,
Ne te cilen zbret rrembyeshem pasiguria ime...
Te urrej!
Edhe kur me dhuron qetesi ,
Sepse brenda meje dashuria per ty gurgullon.
Te urrej dhe TE DUA ,
Sepse TI je ai qe me do, edhe kur te urrej .

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjesht une...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:40

Une jam idealisht e lumtur. Lumturia ime eshte si nje lloj sfide. Ndersa une endem rrugeve dhe shesheve, hutueshem, ndjej lageshtine e buzeve te mia. Mbaj me krenari lumturine time te pashprehur. Shekujt do rrotullisen, dhe nxenesit e shkolles, do te merziten nga historite e permbysjeve tona, cdo gje do te kaloje, por lumturia ime, i dashur, lumturia ime do te mbetet; ne reflektimin e nje llampe te lagesht ne rruge, ne hapat e atyre rrugicave me gure, ne buzeqeshjet e nje cifti qe vallezojne, ne cdo gje qe Perendia aq bujarisht rrethon vetmine e njeriut.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjesht une...

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Jul 2013, 09:40

[b]Kjo eshte jeta ime,
Ku kam ber shume gabime,
ku kam derdhur lot pa mbarim,
ku kam heshtur por vetem un e di sa kam vuajtur edhe shpirti im.
Jam ngritur edhe pse shume here u rrezova,
kam qeshur edhe kur u trishtova,
kam fituar edhe kur humba njerez qe desha,
kam loz edhe kur nuk kisha deshire te lozja me ndjejat e tjerve por ja qe e bera.
Kam kerkuar falje dhe nganjeher falje nuk kam marr, kam falur edhe kur dikush nuk ishte per te fal.
Mesova te eci me koken lart edhe kur disa mendonin qe un duhej te ecja me koke te ulur, kam pas dhe kam shume krenari, pervec Zotit dhe familjes time nuk perulem per asnjeri.
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjesht une...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi