» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


***Rrefime Dashurie

Shko poshtė

***Rrefime Dashurie

Mesazh nga Katilja prej Tue 09 Jul 2013, 07:28

***MIRE TE GJETSHA ENGJULL MBRETI I ZEMRES SIME***


E mllefosur po shkruaj larg teje por duke qen e tepert te perseris
se sa te dashuroj,duhet ber edhe perjashtime sepse shume dite i kalova
duke mallkuar prinderit,perendin dhe shume krijesa te tjera perse me krijuan
perse me anuluan lumturin e plot dhe me bezdisen duke me derguar ne kete bote pa drit.
Ne kete bote ku njerezimi vetem te mallkon.
Nuk dua te poetizohem e as te kritikoj por vendosa te distancohem
dhe pak a shume me ane te kesaj letre ti shuaj vuajtjet e mia shpirterore
ku zemres sime ti dhuroj lirin e plot.
Sa po qan kjo zemer e mjer,qan vajton per dashurin ku ne te sundojn vetem vargje
e kujtime,por edhe pse me rrembeve zemren dhe te dashuroj aq shume prap nga ti
nuk kerkoj lemosh por vetem drejtes isepse tani epshet e zemres sime fluturuan ne
fizikalitetin tend ku me je ber i vetmi sundimtar i zemres.
Nga pretendimet duke enderruar se po largohesh eshte shenderruar agimi ne muzg
e gezimi ne mjerim,ne qdo kend jam zhytur ne detin e kujtimeve duke lundruar drejt vdekjes.
Por mos u be i pameshirshem e me thuaj nese akoma me dashuron,mos u be vrases i zemres
sime se nje dit me padyshim se do te pendohesh.
Nga njera ane te mallkoj ngase syt e mi te perlotur kerkojn shpetim por ne anen
tjeter jam edhe e kthyeshme sepse ti nuk ke faj fajtore jam une qe te dashurova aq shume.
Ditet me kalojn disi po qti bej nates ku syt e mi te mallengjyer te kerkojn ne erresiren e nates
ne mesin e yjeve qiellor ku si perbindesh me brejn shpirtin.
E urrej kete qast qe po shkruaj ket leter ngase me ngacmohen plaget e zemres qe askush nuk
i din.Bot si duket perqeshet me mua Valle kaq shpejt nje djal te rrembeu zemren e une me
mburrje pergjigjem JO ngase edhe ai me dashuroj e mua me duket se e zhgenjej veten
ku ne ato momente lotet e mi rrjedhin faqeqve te mia te njoma duke me lagur edhe buzet tani
me te vyshkura.Te pakten kujtom ngase buzeqeshja treti ne erresiren e pafund buzeqeshjen
time urrejtja e plagosi.Ne keto momente me je vetem nje enderr me plot engjuj te nxir ku
dialogu eshte i pa fund.
Te lutem mos tento te me rrefesh diqka ngase te urrej edhe ne enderr me dukesh
si nje bishe shkatrrimtare.Te shikoj e mllefosur i ndjej buzet tek me dridhen ku vetem
ne vaj qmallem.Tani qdo gje eshte fundosur ka mbetur vetem shikimi yt i buzeqeshur
qe e mbaj mu si betimin ton. Provoja qe te lutem ngase buzet me jan tharte te therrisja
ty e ty heshtja te kishte kapluar.Syte me jan shterr lotet me jan ndal e me qka te ujis dhe
te ngjall dashurin tone
Ti........engjulli im pushon jo ne aromen e luleve po ne aromen e urrejtjeve.Pameshiresia
jote me beri te urrej qdo gje qe ekziston ne ket bote.Nuk e di kujt ti drejtohem per ndihme
Perendia me duket se nuk me veren fare ngase fatekeqesisht nuk jam i vetmi engjell i Perendis.
Ne momentet e grindjese me ty me duket se kjo bot mban vetem njerez te ishujve te papar
ku jan te paisur me arme helmuese qe te brejn shpirtin e te largojn nga kjo jete zhgenjyese
Plaget e shkaktuara nga ti qdo her e me teper shtohen, kujtoj bisedat dhe provokimet e
pa numerta ne humneren e paharruar .
Te jap te kuptosh se zemren time e mbylle me nje dry dhe zingjir
ku nuk mund te dashuroj aske pas teje.Nuk mund ti shprehi askujt
dashurin , nuk mund te ja ngroh buzet dhe duart, e di se edhe ti do
ndihesh keshtu sapo te dashurosh nje tjeter Nuk do te mund te thuash
askujt se sa e dashuron sepse une dhe engjujt e mi do te te mallkojn perjetesisht.
Andaj te lutem kuptom dhe thuam
TE DUA mos u mundo te zhdukesh nga jeta ime
si fluskat e sapunit se nuk do te arrish kurr,mos u be fantazme e trishtuar dashurie
edhe pse te mallkoj prap se prap pretendoj qe te mbetesh nen hijen e dashuris sime.
Me fal nese te lendova me fjalet e mia por ironia dhe fyerjet e tua me kan qrregulluar
tik taket e zemres dhe kam humbur orientimin njerezor
Mbes me shpres se do te me kuptosh ate qe dua te them

Skllavo pronarja e zemres suaj

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ***Rrefime Dashurie

Mesazh nga Katilja prej Tue 09 Jul 2013, 07:28

Nate Erresir .Qdo gje rreth meje flinte mua me kishte kapluar vetmia
e cila do me shoqeroj gjer ne vdekje.Me shoqeronte edhe lutja e cila
tani me mu be e zakonshme,ndersa lutjes i bashkangjitej edhe dhimbja
qe ndjej ne shpirt.
Lotet me vershonin pa ndal ngase humba lumturin e cila me shoqeronte
per qdo dit,humba zerin e embel qe e degjoja neper telat e telefonit.Ai
ze qe me bente te harroj qdo problem timin dhe me jepte shpres ndersa
tani ndoshta ia qeteson zemren dikujt tjeter.
Humbja jote me beri te mallkoj qdo gje e sidomos Perendin perse i krijoi
ne bote dy gjini?
Ti ke te drejt te me urresh e te me mallkosh aq shume sa qe nje dit te bie
viktim e ndokujt.
E per ket mbeta duke u lutur,por jo ti mos i prano lutjet e mia,refuzo qdo
gje sepse pas humbjes tuaj ndoshta do te ket fatin dikush qe te me dashuroj
aq shume sa qe do kem frik se do ta humb pahir ashtu siq te humba ty.
E di se per ne dielli i dashuris sone i cili u qendis me ngjyra vuajtjesh
perendoi dhe erdhen netet pa kalim ne drit.Te lutem harrom ,humb qdo
gje timen humb buzeqeshjen time qe te falja si shenje betimi te dashuris
sone se nuk do te harroj kurr.Ti do kesh fatin qe te dashurosh nje tjeter
ku do ta dashurosh aq shume sa qe do harrosh se ndonjeher ka egzistuar
nje vajz me emrin Gona.Ndoshta nje fat te till do te kem edhe une por jo
ngase ti je i pazavendesueshem ne zemren time.Une rri e tretem ne vetmi
duke kujtuar qastet me te bukura qe kaluam bashk dhe malli me djeg ne shpirt por ta dish edhe pse vuaj ne nje menyr ndihem mire ngase vertet
eshte kenaqesi te vuash per ate qe do

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ***Rrefime Dashurie

Mesazh nga Katilja prej Tue 09 Jul 2013, 07:28

Kam grumbulluar para Zotit mallkimet me te tmerrshme qe ekzistojne
per ty.Ne shpirtin tim kam krijuar nje vullkan me urrejtje.Emrin tend e kam shenderruar ne emer djalli
ne mendjen time.Nga nje engjull ti u bere perbindesh per mua nje perbindesh qe gjithmon me ndan dhembje falas
Tani e kam gjithcka te qarte.Tani jam penduar thellesishte sepse te gjitha i kam kuptuar drejt.Ti nuk do te ja dish per mua
sepse une vertet te kam zhgenjyer duke mos te besuar ty.Tani e di se eshte shume vone per mua Edi qe eshte vone por une nuk dua ta besoj kete
Une kam vendosur qe te luftoj per ate qe dua te pakten te provoj.Nuk kam ndonje menyr qe te tregoj se
sa te dua dhe e vetmja menyr qe kam eshte neper mes ketyre pak rreshtave
Nuk dua te dorezohem nuk mundem ngase zemra nuk do Te lutem lufto edhe ti per dashurin tone me jep nje shanc qe prap
te jemi pran njeri tjetrit Te lutem Te lutem

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ***Rrefime Dashurie

Mesazh nga Katilja prej Tue 09 Jul 2013, 07:29

Nuk e di pse ike aq shpejt akoma pa te njohur mire,akoma pa te par ne sy pa e verejtur
ate qe ndjej qe do ta tregonin syte e tu.
Ti qe me fjalet e tua aq te embla me bere te ndryshoj ter jeten time me bere te kuptoj
cka do me then te ja falesh zemren dikuj me bere te di ti them dikujt TE DUA.
Ti qe me thoje fjalet me te embla qe si kisha degjuar akoma nga goja e nje cuni.
E ndjeja ne shpirt cdo fjal tenden e shijoja bashk me ty cdo buzeqeshje por tani u shua cdo gje
Nuk e paskam ditur se brenda lumturis qe ti me dhurove fshihej pikellimi dhe lotet
mendoja se cdo gje po ecen aq mire sa qe shume shpejt do jem ne krahet e tu
Ishe edhe ti ai qe me premtoje keto gjera ishe ti ai qe kerkove te me takoje kerkoje te jetonim jeten bashk
ishe ti ai qe cdo her do me therasesh vogelushja ime po po ti ishe ai qe me bere te ndihem krenare qe
takova nje cun shqipetar qe do te me doj e do te me respektoj gjithmon Nuk e kuptoj perse u desh te ndodhte kjo
O zemer ti e dije sa e pafajshme isha une ngase nuk kisha dashuruar akoma nuk i kisha falur zemren akoma
dikujt tjeter perse tu desh te me beje te dashurohesha ne ty perse.Ti ishe ai qe me dergove kengen
““Dorezohem““ por isha une ajo qe tu dorezove me shpirt e me zemerIshe ti ai qe me fjalet me te ngrohta hyre thellesin e zemres sime ku qendron akoma por me thuaj A je ti ai
qe me nje fjal te vetme ika nga une pa e kuptuar cka do te ndodh me tutje me ne.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ***Rrefime Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi