» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Edhe gjatė pushimeve duhet tė mėsoni

Shko poshtė

Edhe gjatė pushimeve duhet tė mėsoni

Mesazh nga Vizitor prej Sun 21 Jul 2013, 13:38


Nėse fėmijėt nuk mėsojnė asgjė gjatė pushimeve verore, nėse gjatė kėsaj kohe vetėm shikojnė TV-nė apo rrinė nė internet, atėherė nė vitin e ardhshėm shkollor do tė mbesin prapa bashkėmoshatarėve tė tyre, tė cilėt gjatė pushimeve verore kanė mėsuar. Pėr fat tė mirė, ėshtė e mundur qė, duke mėsuar, gjatė pushimeve verore fėmijėt edhe tė argėtohen.
Nė fakt, mėsimi nuk nėnkupton vetėm leximin e librave shkollorė, por edhe literaturėn ‘e lehtė’, apo edhe mėsimin e notit, tenisit, vozitjes sė biēikletės... Ekzistojnė shumė mėnyra qė edhe gjatė verės tė mbahet aktiv truri i fėmijėve. Mund t’i lini fėmijėt qė tė zgjedhin vet atė qė duan tė lexojnė gjatė verės. Ata mund tė lexojnė edhe libra komikė (“stripa”), me rėndėsi ėshtė qė tė lexojnė ndonjė gjė.
Nxitni ata qė tė mėsojnė ndonjė aftėsi tė re, sikur qė ėshtė noti, ngasja e biēikletės, apo ndonjė sport. Mund tė shikoni se a ka nė qytetin tuaj ndonjė ekspozitė tė rėndėsishme, apo ndonjė film tė pėrshtatshėm pėr fėmijė.
Me fėmijėt tuaj mund tė kaloni kohėn e lirė edhe nė natyrė, duke e njoftuar atė me bimė tė ndryshme, por natyrisht edhe duke lozur. Nė kėtė mėnyrė, gjatė pushimeve verore, pėrpos qė do tė pushojnė, fėmijėt do tė mėsojnė edhe gjėra tė reja, si dhe do tė afrohen edhe mė shumė me prindėrit dhe me anėtarėt tjerė tė familjes.
Pra pėrkundėr asaj se mund t’ju duket mė lehtė qė tė pushoni dhe t’i lini fėmijėt ta kalojnė kohėn e lirė si tė duan, mė mirė ėshtė qė tė jini ju ata qė organizojnė nė mėnyrėn mė tė mirė kohėn e lirė, meqė edhe gjatė pushimeve verore ju duhet ta kryeni obligimin tuaj tė tė qenit prind.

zeri info

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi