» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nget makinėn nė gjumė, pėr 300 kilometra!?

Shko poshtė

Nget makinėn nė gjumė, pėr 300 kilometra!?

Mesazh nga labinoti prej Fri 23 Aug 2013, 20:52

Njė grua nga Zelanda e Re, pasi mori pilula gjumi dhe ra nė gjumė, kishte ngarė makinėn pėr jo mė pak se 300 kilometra.
Gruaja e paidentifikuar voziti automjetin natėn, nga Hamiltoni nė Auckland, dhe pastaj nėpėr brigjet lindore tė vendit.
Atė e gjetėn tė mbėshtetur pėr timoni nė rrugė, pranė ish shtėpisė sė saj nė Taurang, nė 4:55 tė mėngjesit. Ajo ishte nė rrugė pėr pesė orė dhe kishte kaluar 300 kilometra.
Policėt pranojnė se janė habitur se si nuk ka bėrė aksident trafiku.
Policia ka telefonuar mikun e saj, i cili e dinte se ajo ka marrė hapat e gjumit dhe se ka vendosur tė vozis.
Gjatė udhėtimit ka dėrguar SMS qė ishin dėshmi se ishte gjysmė e fjetur. Por, miqtė e saj nuk e dinin se nė ato ēaste ishte pranė timonit nė rrugė.
Policėt e ndoqėn makinėn e saj pėrmes sinjalit tė pajisjeve mobile, por nuk ia dolėn ta arrinin.
Gruan e gjeti kushėrira e saj. Kur u zgjua nuk mbante asgjė mend nga nata e kaluar.
"Ajo ka marrė ndalesė tė vozitjes dhe urdhėresė qė tė kėrkojė ndihmė mjekėsore nė mėnyrė qė tė mos i merret leja”, ka thėnė Dave Litton, zyrtar i lartė i policisė nė Hamilton. /Telegrafi/
labinoti
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 11688
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi