» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Studim: Facebook i bėn Pėrdoruesit tė Mjerueshėm

Shko poshtė

no Studim: Facebook i bėn Pėrdoruesit tė Mjerueshėm

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Aug 2013, 12:10

Facebook ėshtė rrjeti mė i madh social nė botė me mė shumė se 1.15 miliardė pėrdorues aktiv mujor.
Dhe nga pikėpamja e pėrdoruesve, rrjeti social i shėrben njė qėllimi tė rėndėsishėm pėr njerėzit, duke u ndihmuar atyre tė mbajnė kontaktet me familjen dhe miqtė nė tė gjithė botėn.
Por, pėr disa, Facebook ėshtė duke bėrė mė shumė dėm sesa ndonjė tė mirė, ka konkluduar njė studim i kohėve tė fundit i kryer nga shkencėtarėt nė Universitetin e Miēiganit. Studimi thotė se sa mė shpesh qasemi nė Facebook, aq mė pak tė lumtur jemi.
"Nė sipėrfaqe, Facebook ofron njė burim tė ēmueshėm pėr tė pėrmbushur nevojėn themelore njerėzore pėr lidhje sociale", ka thėnė psikologu social Ethan Kross pėr “The Telegraph”. "Por nė vend tė rritjes sė mirėqenies, ne kemi gjetur se pėrdorimi i Facebook jep rezultat tė kundėrt. Ajo e minon atė".
Me fjalė tė tjera, sa mė shumė njerėzit e pėrdorin Facebook-un, mjerimi i tyre rritet gjithnjė e mė shumė - ka vazhduar mė tej Kross.
Megjithatė nga ana shkencore, studimi nuk ishte shumė i gjerė - vetėm 82 tė rritur tė rinj janė observuar nga Kross dhe ekipi i tij, ndėrsa hulumtimi ėshtė duke u zhvilluar edhe mė tutje. / Telegrafi /

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

no Re: Studim: Facebook i bėn Pėrdoruesit tė Mjerueshėm

Mesazh nga AldoVL prej Thu 06 Feb 2014, 11:43

Artikull mjaft interesant Smile

AldoVL

Shteti : Albania
Postime : 4
Kyējet nė forum : 4897
Regjistruar mė : 29/01/2014
Profesioni : Web Developer

http://atis-shpk.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi