» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cfar i bėn mjeku i korruptuar pacjentit ketu nė Shqipėri !

Shko poshtė

Cfar i bėn mjeku i korruptuar pacjentit ketu nė Shqipėri !

Mesazh nga edvini084 prej Thu 12 Sep 2013, 23:08

Cfar i bėn mjeku i korruptuar pacjentit ketu nė Shqipėri !
avatar
edvini084

Shteti : Durrės
Postime : 55
Kyējet nė forum : 7042
Regjistruar mė : 23/02/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfar i bėn mjeku i korruptuar pacjentit ketu nė Shqipėri !

Mesazh nga Katilja prej Fri 13 Sep 2013, 18:08

Nė kushtet shqiptare sot paga ėshtė e ulėt. Kjo nuk justifikon nė asnjė moment kėrkesėn e mjekėve pėr para nėn dorė nė institucione publike. Nėse nuk i pėlqen paga le tė hapė njė klinikė private dhe aty tė shpalosi talentin e tij si dhe ē'ka pėrfituar pėr 15 vjet nė shkollė. Problemi ėshtė se kjo i duket tejet e vėshtirė (dhe ėshtė) prandaj preferojnė t'i bien "qylit" nė spitalet shtetėrore ku punojnė me mjetet shtetėrore tė cilat paguhen po nga popullsia. Pra njė qė ka paguar tėrė jetėn dhe nė njė moment jete a vdekjeje shkon nė spital, detyrohet tė paguajė njė palo doktor i cili tallet me jetėn e tij. Tė bėsh shantazh me jetėn ėshtė krim. Kur ndonjė mjeku i fluturon koka, sinqerisht nuk mė vjen keq. E ka kėrkuar!
Mjeket e korruptuar jane me te poshtrit pasi luajne me jetet e njerezve.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7189
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi