» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Shko poshtė

Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga studentja prej Sat 28 Dec 2013, 14:19

Njė njeri zuri njė dhelpėr, me tė cilėn kishte qenė nė armiqėsi, sepse i kishte bėrė dėme tė shumta. Kishte kohė qė donte tė hakmerrej, prandaj i lidhi nė bisht shtupa tė lagura me vaj ulliri dhe u vuri flakėn, dhe e shikonte nga larg me kėnaqėsi.
Dhelpra, si t’i kishte treguar dreqi rrugėn, u nis pėr nė arėn e armikut tė vet. Dhe ishte tamam koha e tė korrave dhe arės iu vu flaka.
Ai vrapoi pas saj duke qarė, sepse ende nuk e kishte korrur arėn. Kjo na mėson se duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi, sepse shpesh mu pėr arsye tė zemėrimit shkaktohet dėm i madh, sikurse qė i ka ndodhur kėtij njeriu qė deshi tė hakmerret nė dhelprėn.
avatar
studentja

Shteti : Kosovė
Postime : 37
Kyējet nė forum : 11933
Regjistruar mė : 29/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga kron kroni prej Wed 09 Apr 2014, 18:07

Perderisa ti je e butė,tjetri do behet i eger do ta shfytesoji  butesin tende duke te shkaktuar plagė... dhe kesaj i thone ;ja pra precedani i goliatit dhe davidit---

kron kroni

Shteti : bllaca
Postime : 20
Kyējet nė forum : 4703
Regjistruar mė : 17/02/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga PRINCO prej Wed 09 Apr 2014, 19:41

E kujt i eshte dhan butsia i eshte dhan  egjith e mira..!

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 9307
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga Albanian_Girl prej Fri 11 Apr 2014, 18:41

Me krijimin e njeriut Zoti krijoj Brenda tije edhe shume emocione e deshira qe ne i quajm instikte. Keto instikte perfshin cilesi positive por edhe negative. Mos ti ceku tash me radhe ato positive dhe ato negative.
Butesia dihet se eshte instikt i mire. Po cfar mund te themi per zemrimin? Zemrimi ose terbimi i destabilizon mendimet. Ky e crregullon gjykimin normal dhe qenjen njerzore e udheheqe ne depression, cmenduri dhe me shkurt ne veprime shtazarake.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11843
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga Katilja prej Fri 18 Apr 2014, 20:35

Albanian_Girl shkruajti:Me krijimin e njeriut Zoti krijoj Brenda tije edhe shume emocione e deshira qe ne i quajm instikte. Keto instikte perfshin cilesi positive por edhe negative. Mos ti ceku tash me radhe ato positive dhe ato negative.
Butesia dihet se eshte instikt i mire. Po cfar mund te themi per zemrimin? Zemrimi ose terbimi i destabilizon mendimet. Ky e crregullon gjykimin normal dhe qenjen njerzore e udheheqe ne depression, cmenduri dhe me shkurt ne veprime shtazarake.
Njeri mencur hesht,sdo thot tjesh i,e urt nditet e sotme po tesh e zgjuar nmenyr qe mos te tneperkembin

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga Vizitor prej Wed 23 Apr 2014, 22:13

Me zemerim nuk fitojm asgje, pamvarsisht se ndonjeher se shkojn nervat 180 or, me ate butesin e paket qe kemi evitojm dhe me te keqen .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga deti prej Thu 24 Apr 2014, 11:04

... Qingji i bute i thithė dy nena...

Butesia eshte pjese e karakterit tone, zakonisht e personave qe e kane durimin dhe qe karakterizohen me nje natyre me te qete dhe te permbajtur. Lum ata per veten e tyre. Edhepse shpeshehere ndjehen te shfrytezuar nga te tjeret, nuk brengosen shume sepse reflektimet e tyre jane gjithnje pozitive.
Zemrimi, poashtu pjese e karakterit tone, e kane personat qe jane me temperament, energjik dhe me te ngutshem. Zemrimi prish ekuilibrin e brendshem dhe reflekton negativitet.
Keto dy veti si dhe shume tjera qe e perbejne personalitetin tone, jane brenda nesh. Jane situatat ato qe nxisin njeren apo tjetren. E jona eshte te zgjedhim njeren ose tjetren ne kohen dhe vendin e duhur.
E pse atehere te mos jete butesia?
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13591
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhet tė jemi tė butė e jo tė zemėrohemi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi