» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si e pėsoi vėllai i keq?

Shko poshtė

Si e pėsoi vėllai i keq?

Mesazh nga studentja prej Sat 28 Dec 2013, 14:21

Ishte njė njeri i varfėr. Njė ditė, ai shkoi te vėllai i tij i pasur pėr tė kėrkuar ndihmė. “Nuk kam para tė tė huazoj”, tha vėllai i tij. Ai u kthye nė shtėpi i dėshpėruar. Atėherė pa njė gur nė rrugė dhe e mori. Papritmas u dėgjua njė zė “ky gur do t’i pėrmbush tri dėshira”. Gjatė natės u bė i pasur dhe filloi tė jetojė i lumtur.
Kur vėllai i tij dėgjoi pėr fatin e tij, shkoi dhe ia vodhi gurin. Qė tė shpėtojė nga ai, vėllai hipi nė njė varkė. Derisa lundronte, e luste gurin qė t’i jepte shumė kripė, tė cilėn mė pas do ta shiste pėr njė sasi tė madhe parash. Guri filloi tė hidhte kripė me tonelata. Pėr fat tė keq, i vėllai nuk dinte se si ta ndalte derdhjen e kripės dhe sė shpejti barka u mbush me kripė. Ajo u pėrmbys dhe vėllai i keq u mbyt nė thellėsinė e detit.
avatar
studentja

Shteti : Kosovė
Postime : 37
Kyējet nė forum : 12089
Regjistruar mė : 29/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi