» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēka do tė sjell iPhone 6?

Shko poshtė

Ēka do tė sjell iPhone 6?

Mesazh nga veronika prej Wed 15 Jan 2014, 12:04

Edhe pse iPhone 5S ende nuk ka arritur tė depėrtojė tek shumica e pėrdoruesve tė telefonit tė Apple, tashmė ka filluar tė flitet pėr gjeneratėn e re tė telefonit tė menēur tė kompanisė amerikane, pėrkatėsisht modelin iPhone 6, dhe specifikat e mundshme qė kjo pajisje do t’i ofrojė pėr adhuruesit e saj.
Nė shumė raportime pėr iPhone 6 thuhet se versioni i ri i telefonit tė Apple do tė sjell ndryshime tė dukshme nė dizajn dhe madhėsi tė ekranit.
Dhe nėse Apple e vazhdon traditėn e lansimit tė modelitė tė saj tė ri tė telefonit gjatė njė viti kalendarik, atėherė i bie qė iPhone 6 do tė paraqitet nė treg nė shtator tė kėtij viti.
Duke i parė modelet e ndryshme tė telefonave qė bazohen nė Android, pėrdoruesit e Apple shpresojnė se iPhone 6 do tė vijė me njė madhėsi tė re tė ekranit, e cila do t’i afrohet diagonales prej 5 inē, dhe me kėtė tė fillojė luftėn e vėrtetė me rivalėt e saj kryesor, prodhuesit e njohur si Samsung dhe HTC, apo LG.
Njė tjetėr ndryshim i madh i cili pritet tė vijė bashkė me iPhone 6 ka tė bėjė me trashėsinė e telefonit, pasi qė modeli aktual ėshtė 7,6 milimetra.
Dhe pėr shkak tė ndryshimeve tė mundshme nė madhėsinė e ekranit "Apple" do tė jetė nė gjendje ta reduktojė edhe mė tej "trashėsinė" e telefonit tė saj, madje edhe nė nėn gjashtė milimetra, pėr ta bėrė iPhone 6, telefonin mė tė hollė nė tregun global.
Madhėsia e shtuar e ekranit nėnkupton qė Apple do tė mund tė shtojė edhe komponenta tė reja harduerike nė telefon, dhe nė mesin e tyre pritet tė jenė edhe bateria mė e fuqishme e telefonit, kapaciteti mė i madh i memories, si dhe inovacione tjera nė softuer, tė cilat do ta mbanin Apple nė maje tė piramidės botėrore tė teknologjisė sė pajisjeve elektronike, e posaēėrisht telefonave tė menēur pėr tė cilėt tashmė ėshtė bėrė e njohur nė ēdo vend tė botės, duke e pėrfshirė edhe Kosovėn. / Telegrafi /
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10930
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka do tė sjell iPhone 6?

Mesazh nga Ali prej Sat 01 Mar 2014, 21:43


Qė nga lansimi i iPhone 5S dhe iPhone 5C nė shtator tė vitit tė kaluar, disa herė ėshtė thėnė se modeli i ri i telefonit tė Apple mund tė paraqitet nė treg mė herėt sesa zakonisht.
Dhe tani, listės sė kėtyre thashethemeve i ėshtė shtuar edhe njė tjetėr, e cila thotė se Apple do tė vijė me dy telefona tė rinj, njėri prej tė cilit do tė jetė iPhone 6, dhe se tė dytė do tė lėshohen mė herėt se nė vjeshtėn e kėtij viti.
Sipas Mizuho Securities thuhet se iPhone 6 do tė lansohet mė herėt, duke e pėrmendur muajin korrik si datė tė mundshme tė lansimit. Mizuho thotė se burimin e saj tė informacionit e ka marrė nga zingjirėt e furnizimit tė Apple nė Azi, dhe se furnitorėt e kompanisė tashmė janė duke punuar nė pėrgatitjen e prodhimit tė pjesėve tė modeleve tė reja tė iPhone.
Njė analist i kompanisė Mizuho gjithashtu ka thėnė se ka gjasa tė mėdha qė iPhone 6 tė vijė me ekran mė tė madh, dhe modele tė ndryshme, tė cilat do ta kenė ekranin me diagonale prej 4.7 deri nė 5.5 inē.
Pėr mė shumė, thuhet se versioni i ri i iPhone do tė sjell pėrmirėsime nė sensorin e gishtėrinjėve, TouchID dhe mė shumė aplikacione, tė cilat mė pas do tė jenė pjesė edhe e tabletit tė saj, iPad. / Telegrafi /
avatar
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 11688
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka do tė sjell iPhone 6?

Mesazh nga Sexy_Girl prej Tue 15 Apr 2014, 16:07

Fansat e Apple po kėrkojnė njė telefon mė tė hollė ose njė ekran mė tė madh, por sipas thashethemeve, iPhone mund tė ketė ndryshime tė tjera, mė pak tė pritshme pėrsa i pėrket versionit tė radhės: njė rritje nė ēmim. 
Sipas analistit Peter Misek, iPhone 6 mund tė vijė me njė ēmim mė tė lartė. Nė njė raport tė kompanisė, qė i ėshtė dėrguar Huffington Post, Misek shprehet se “kėrkimet tona tregojnė se Apple ka filluar negocimin me prodhuesit pėr njė rritje nė ēmimin e iPhone 6 me 100 dollarė. Pėrgjigja fillestare ka qenė jo, por duket se ka njė pranim mbi faktin se nuk do tė ketė njė pajisje tjetėr qė do tė ndryshojė rregullat e lojės kėtė vit”. 
Nė njė periudhė kur Apple po pėrpiqet tė sjellė novacione, rritja e ēmimit mund tė duket ideja mė e keqe e mundshme pėr telefonin iPhone, qė edhe tani ėshtė i shtrenjtė, por siē thekson “Business Insider”, nuk do tė jetė habi nėse Apple prezanton njė version 5.5 inē tė iPhone-it tė ri. 
Tashmė, “tabletat”, siē ėshtė tableta Galaxy 3, shiten pėr 100 dollarė mė tepėr sesa analogėt e tyre tė vegjėl. Misek sugjeron se edhe njė rritje e vogėl nė ēmim, prej 50 dollarėsh pėr iPhone-in e ri do tė ishte me vlerė pėr Apple.
avatar
Sexy_Girl

Shteti : Aty ku jam !
Postime : 25
Kyējet nė forum : 11432
Regjistruar mė : 28/01/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka do tė sjell iPhone 6?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi