» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


“Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Shko poshtė

“Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga veronika prej Wed 15 Jan 2014, 12:06

Njė suedez ka dėrguar njė letėr nė njė gazetė tė njohur nė vendin e tij, pėrmes sė cilės ka kėrkuar ndėrprerjen e internetit nė botė, sepse sipas tij, i bėn dėm njerėzimit duke i bėrė njerėzit tė humbur dhe tė palumtur.
73-vjeēari Bo Bergman, i cili nuk i do kompjuterėt dhe teknologjinė, bėn jetė tė qetė nė Simlangsdalen, larg internetit dhe telefonave.
Letra qė ia ka dėrguar gazetės Hallands Posten ka nxitur debate tė ndryshme nė Suedi nėse ai ka tė drejtė.
“Propozimi im ėshtė qė tė hiqet interneti. Ėshtė tepruar shumė me tė, saqė tė gjithė do tė pėrgjigjeni njė ditė. Hiqeni internetin derisa nuk na ka shkatėrruar tė gjithėve”, ka shkruar mes tjerash Bo, transmeton Telegrafi.
Ai ka shtuar se interneti ėshtė bėrė pjesė e pandashme e civilizimit modern dhe pėr kėtė arsye shoqėria nuk mund tė gjejė lumturinė e vėrtetė. Sipas tij, interneti ėshtė shumė i rrezikshėm pėr njerėzimin dhe lumturinė e njerėzve.
“Interneti ėshtė si krimbi nė mollė dhe na ha nga brenda dhe dominon tėrėsisht nė jetėn tonė”, ka theksuar ai. /Telegrafi/
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 11098
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga albi prej Wed 15 Jan 2014, 23:00

ne jeten moderne nuk   funksion jeta pa internet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12381
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga Mehmet Maliqi prej Sun 19 Jan 2014, 13:55

Une mendoj se ai Suedezi ka shume dhe plotesisht te drejte por gjithashtu edhe postuesi i radhes ka te drejte se ne jeten moderne nje gje e tille do te ishte e pamundur pa internet.
avatar
Mehmet Maliqi
VIP

Shteti : Kosova
Postime : 12
Kyējet nė forum : 11848
Regjistruar mė : 02/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga albi prej Sun 19 Jan 2014, 17:10

interneti esht shum i nevojshum ne ket koh por nese perdoret per te u msua per ato gjera si ne nuk i njohum intereneti ska funde njeruju qka do te kerkon e gjejn  ne internet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12381
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga merita selimi prej Wed 01 Apr 2015, 22:07

Pro spate internet kot as rron air to zgjh the gjitha punet :-) :-<
avatar
merita selimi

Shteti : shqiperi
Postime : 8
Kyējet nė forum : 3722
Regjistruar mė : 31/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga merita selimi prej Wed 01 Apr 2015, 22:09

Tank ne keto koh
avatar
merita selimi

Shteti : shqiperi
Postime : 8
Kyējet nė forum : 3722
Regjistruar mė : 31/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga marino prej Wed 01 Apr 2015, 22:31

un neser doe heq
avatar
marino

Shteti : greece
Postime : 119
Kyējet nė forum : 3932
Regjistruar mė : 06/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga ballboy_network prej Wed 01 Apr 2015, 23:07

Nese nuk di ta perdoresh normal qe eshte si krimbi qe te ha nga brenda.
avatar
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 10556
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi