» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 07 Mar 2014, 23:43

.........E thirra buzqeshjen
Ajo ma ktheu shkurt
,,S'dua te vij tek Ti
,,S'dua te jem e ngurt"

E thirra lotin
Sa shpejt me erdhi ne sy
,,Pasi s'te don buzqeshja
Une do rrij me Ty"

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 09 Mar 2014, 13:40

Te lumt poezzi te bukura Shum.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 09 Mar 2014, 14:08

Princesha shkruajti:Te lumt poezzi te bukura Shum.
Flm.Princesha... jocolor

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 30 Mar 2014, 13:18

Ku ėshtė Vogėlushja ime?!....

Ku ėshtė vogėlushja ime,qė e desha me gjith shpirt?!
Njė metaforė ma vodhi dhe iku e iku larg.....
Dhe pse e di qė ėshtė rrugė pa kthim,
Nė strofėn time i shtroj njė rimė,njė varg.

Nė zemrėn time ja kam ngritur folenė.
Vellon e nusėrisė ja ruaj nė dollap.
Tė dyja tė qeshura,tė lumtura flemė....
Dhe nga vdekja te dyja,do ikim me vrapė....

As kush s'ka forcė tė na ndaj.
As Zoti qė ka pushtet pa kufi.
Dhe nė gjumė zemra ime do tė qaj
Dhe e gjallė,jam e vdekur si Ty.

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga albi prej Sun 30 Mar 2014, 19:23

tu lumt Administratore Very Happy 
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 05 Apr 2014, 14:24

........Engjellusha ime........5 -IV....

A degjon moj bije,qe te thrras ne emer
Kembet nuk me mbajn,jame e lodhur une
Nuk me mbeti me,as shpirt e as zemer
Engjellushe kam mall,po me mungon shum!

Nuk do i shof fare,as lulet e majit
Lulen qe e dashta,nga prehri me iku
Mbeta e vetmuar,si kafshat e djallit
As drite nuk shof me,te gjitha mi fiku!

Buzet e shkrumuara,te thrrasin cdo dite
Askush nuk m'beson,ne zemer kam veq zjarr
Me eja ne enderr, se shum jame merzit
Eja shpirt te lutem,ne preher dua t'marrė

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 05 Apr 2014, 14:32

----------Urime ditėlindja Engjėllushė!----5-04.......


Jo nuk e harrova
Ditėdatėn shpirti imė
Vetėveten e mashtrova
U mundova me vetėngushllim

Mimozat mbi varr ti solla
Lotėt mė rridhnin krua
Teksti mė mungonte
S'dija cka me t'urua!

Cfar tė t'uroj nėna
Mbi dhe qė t'mbuloj
Asgjė pėrveq lotit
Nuk po mund t'dhuroj!

Tani zemra e nėnės
E perqafoj kėtė gur
Nėse m'i dėgjon dėnesjet
Ato po tė thonė:Nuk tė harroj kurr!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 05 Apr 2014, 14:37

Shruar nga Adem Berisha.. 


Shumė e nderuara e panjohura,
me pranimin e lajmit tė hidhur pėr ndarjen nga jeta tė engjellushės tuaj tė dashur, ndjeva se diēka nė gjoks mė shtėrngon, frymėmarrja mu rrallua dhe lotėt tėrėsisht pėrshkuan fytyren time, aq mė tepėr kur njė humbje tė tillė pėrjetova edhe unė si gjysh kur tragjikisht e sapo kishte filluar tė shijonte jeten, ende pa mbushur njėmbėdhjetė vjetė, iu shua jeta shpirtit tė shpirtit tim, Diellzės sime tė bekuar.
E theksova kėtė pėr tė bėrė sa mė tė qartė se sa jam nė gjendje te tė kuptoj ty si nėnė nė kėtė rast.
Ndonse ende lotėt nuk mė janė tharė pėr Diellzen, edhe unė si shumė miq e dashamirė tė tjerė qe tė ngushlluan si: 
poeti, Xheladini, Agim Metbala, ... e shumė e shumė tė tjerė, bashkėndjej me ty dhe dua qė edhe unė tė marr njė pjesė tė dhėmbjes suaj me shpresė qė sadopak tė zbus gjithė ate qė ti nė kėto ēaste ndien nė shpirtin tuaj.
Tė lutem prano edhe ngushllimet e bashkėndjesinė time por njė kohėsisht uroj dhe lutem qė Zoti i Madh tė shtojė forcen pėr tė pėrballuar mė lehtė dhimbjen.
Tė lutem tė kesh parasysh se ENGJUJT NUK VDESIN, ata pėrjetėsisht jetojnė nė shpirtėrat dhe zemėrat tona dhe si serafinė janė tė lartėsuar nė fronin e vetė pėrendisė.
. . .
“Engjėllusha jonė kishte ikur
e me vrap shkoi nė tjetėr botė,
nė krah tė dallėndyshės kishte hypur
pėr tė zbritur nė krah te tė Madhit Zot”.
. . .
“Pėr sa kohė qė kopshtin 
nė kėtė botė mė ka stolisė,
tash s’ėshtė mė lule e tokės
ėshtė mbiylli i gjithėsisė”.

Por e dashura e panjohura , tė mos harrojmė edhe :

POROSITĖ E SHENJTĖRISĖ

Mė duani, mė kujtoni, por tė mos mė qani
nė zemrat tuaja, pėrherė tė mė mbani.

Mė mbani nė pėrqafim sikurse dikur
kėshtu ishte fati im, kurr i pa imagjinuar.

Do mė keni pranė vetės sa herė qė mė kujtoni
ju dua, nė zemer ju mbaj, kėtė tė ma besoni.

Nuk dua tė ju shoh asnjėherė tė merzitur
mallin pėr mua mos mbani, si zjarr tė fashitur.

Po derdhet lot pėr mua, nga vetja do mė largoni
qėndrimin nė parajs do tė ma vėshtirėsoni.

Trupi im i njomė, i qetė prehet kėtu
ku heret apo vonė do tė jeni edhe ju.

Kėtė jetė qė po rifillojmė, kėtu nė pėrjetėsi
tok do e jetojmė, s’ndahemi dot pėrsėri.

Shmangėni hidhėrimet qė kishit nė atė botė
kėthehuni gėzimeve, serish kėtu do tė jemi tok.

Keni rrespektin dhe bashkėndjesinė nga i juaji xhaxhi Adem Berisha, Rahove - Republika e Kosovės.
Ps.Mbeti qe t'a perkujtojm edhe mikun tim te dashur xhaxhin Adem Berisha..
Tani besoj qe Ai eshte ne mesin e dy Engjujve tan qe aq shum i deshem... Sad 

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga liljana kristuli prej Tue 29 Apr 2014, 15:11

poezi te bukura qe te prekin me vertetesine e zemres..
avatar
liljana kristuli
VIP

Shteti : tirana
Postime : 39
Kyējet nė forum : 5104
Regjistruar mė : 30/10/2013
Profesioni : mjeke

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Tue 15 Jul 2014, 23:24

---O jete!-----Pasthirrme, mu bere!

Cdo dite e me e veshtire
Po me duket jeta ime
Me duket qe u bera pasthirme
Of-shamat me jane bere mendime!

Nje klithm-thirrje per Babin
Qe me la kur m'u dasht aq shum
Tjetra per Nenen e shtrenjt
Oh!zemra e shkret sa vuan

Nje Of!per Engjellushen time
Qe kurr nuk do ndaloj
Per te gjithe nga nje klithm
Jeta ne pasthirrme me kaloi!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 15 Aug 2014, 16:28

Sot

Unė jam e dobėt ...
Forca ime e lė trupin,
dėshpėrimi mbulon shpirtin,
errėsira shtruar para syve tė mi,
humnerė rreth meje,
Unė jam nė buzė tė greminės,
vetėm ...
E Ti ku je?
Ku ėshtė dashuria jote
Tė mė jap forcė?
Ku ėshtė dora jote pėr tė mė udhėhequr
larg nė pafundėsi
larg nga margjinat e shpresave tė mia?
Rreth meje, duar ēeliku vetmia,
nė kėmbė prangat e mia
mallkoj shpirtin dhe..
tė gjithė brezat e kaluara,
gjatė kohės qė janė zhdukur.
Pėrsėri vetėm
Dhe e paaftė pėr tė jetuar,
dhe e paaftė pėr tė marrė fund!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 15 Aug 2014, 16:34

Ndonjėherė.......

Ndonjėherė
Unė dua tė qesh
Por qepallat e mia janė shumė tė rėnda
Kėshtu qė unė qesh me veten time
Kur askush nuk mė shef.
Ndonjėherė,
Unė dua tė tė puth
Por.. buzėt e mia kan shijen e helmit
Dhe dua vetėm nė ėndėrr
T'a shijoj engjulli im..
Nuk dua tė t'helmoj.
Ndonjėherė,
Unė dua tė flas
Por fjalėt janė aq tė hidhura
E pra unė jam duke folur me mendimet
Pėr tė cilat unė nuk dua tė t'lėndoj.
Ndonjėherė,
Unė dua pėr tė ikur
Largohem...
Atje:
Ku duhen sytė
Ku puthen buzėt
Ku fjalėt histori nuk ekzistojn..( ne enderr)
Por unė nuk kam pushtet,
Kėshtu qė unė jam duke qėndruar..
Kaltėrsia dhe trishtimi po mė humbin..
Ngadalė ... Unė po zhdukem ...

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 15 Aug 2014, 16:35

Tė kėrkoj...

Tė kėrkoj urave dhe trotuarve
rrugėve qė vet i ndertuam
Nė tė gjithė vendet e botės
Andej kah ne i kaluam...

Kėrkoj gjithė andej,
kalova miliona kufij
Pyes nėpėr stacione trenash
Nuk gjeta asgjė-nga unė e Ti..

Tė kėrkoj mundohem t'a ndali qetėsin
Qė ne gjakun tim mbretėron
Me ngjyren e flokut tend ngjyrosi cdo bardhesi
Nostalgjia sa shum me kaplon

Edhe ret ne qiell ne ty me ngjajn
Gjerėsa kaloj me mall i shikoj
Dhe ēdo kund pėrpara tė kam
Eh,me shpejtėsi tė erės jetoj....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 15 Aug 2014, 16:36

Vetmia

Mos kini frikė nga vetmia!
Ajo ėshtė njė klient besnik.
Ajo nuk do tė shkoj shum larg
As kur dikush ju hedhė njė kockė dhe ik'.

Ajo kurrė nuk do tė zbehet,
Kur ju besoni nė para dhe famė,
Mund t'a lėvizini vetėm...
Nga hapėsira nė kokėn tuaj.

Mos e hudhni vetminė!
Ajo thjesht do zbehet dhe e largon ,
Atėherė kur tė ofrohet dikush
Qė zemra,vėrtetė t'a kėrkon..

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 11 Oct 2014, 12:49

Lot kristali...

Heshtja ...
Aromė jorgovani
Dhe lotėt e nxehtė

Nata ...
shkėndijė,kujtime....

Diku thellė brenda meje
Komplot i fshehur dėshirė e madhe
Mendoj se ku ėshtė ai tani?

Pra duke menduar pėr disa gjėra
I kthehem jetės
Tė pėrmbushė nė mėnyrė dinjitoze...
Faktin qė unė...duhet tė jetojė.

Pyes veten nėse ajo ėshtė e vetmia?

Ai nuk mund ta di...
Unė nė kėtė moment ...
Do tė pi pikat e dashurisė
Dhe jetės sė hidhur!

Papritmas dėgjova njė britmė ...
...Ėshtė natė para agimit....Kthjellu....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Tue 18 Nov 2014, 19:13

Njė i zhdukur...

A ėshtė fshirė me tė vėrtetė ēdo gjurmė?
Edhe gjurmėt e tua nė dėborė?
Athua i ka shperla shiu tė gjitha mesazhet e shtypura
Tė gjitha klithmat e shpirtit
Qė sugjeron qė tė kthehesh?

Athua me tė vėrtetė pushojė ēdo gjė
nė njė natė drithėruese?
Pse ike me errėsirėn?

A ka vetėm dhimbje nė kėtė botė?
Ēfarė ėshtė trajtimi?

Kisha njė parandjenjė ne zemėr
S'e Ti pėrsėri do tė kthehesh pėr mua ...
Kam shikuar nėpėr rrugė,
Dhe nganjėherė me tė vėrtetė kam besua.
Qė do vraposh tek unė ...
Dhe unė tė jamė e lumtur.
Kėtė vetėm Ti e dinė.
Ti je Babi im.
Ti mbete shpėtimi im.
Ishe dhe mbete
Mbėshtetje emocionale dhe forcė per mua.

Dhe kur fryma mė ndalet nė gjysmė,
Dhe sytė mė mbushen lot...,
Atėherė e kuptoj ..
Qė Ti nuk je mė.
As nuk do kėthehesh kurr...
Unė nuk jam njė fėmijė mė.
Ti nuk mund tė vijsh e tė ikėsh prap.
E PAMUNDUR kjo.........

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Tue 18 Nov 2014, 19:15

Kurrė mos tė shkojnė -

Ėshtė e vėshtirė kur ata tė shkojnė
Kur ata nuk janė mė...

Shokėt e mi,
Miqtė e mi,
Dashuria ime.

Me ta tė iku,diku,
Nė bagazhet e tyre,
Nėn thonjėt e tyre
Me ta ikėn edhe njė pjesė e imja.

As qyteti nuk mė pėlqen,
As netėt e bardha,
As simfonia e Beethovenit,
As kėngėt qė dikur i doja..

Nuk mė pėlqen

Kur ata nuk janė..

Shokėt e mi,
Miqtė e mi,
Dashuria ime.

Kurrė mos te shkojnė
Dhe askund mos tė nisėn
Ata qė i dua......

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Thu 11 Dec 2014, 12:32

Pa titull....

Do te shkruaj nje poezi
Dua te tregoj qe ndihem e vetmuar
Te them se kam mall per Ty
E cdo dite mbytem duke t'kerkuar...

Dhe...cdo dite e me teper me mungon
Ehh thonin:Hajt s'e koha sheron
Tek une kjo nuk vlejti
Dhembja ende vazhdon


Nuk po mund te gjej fjale
S'po dij dhembjen ta pershkruaj
Diku ne nje vend t'a dergoj
Nje pjese nga mbetja ime...


Nuk po mund te t'prek ne vargje
Ndoshta shkrimi im do te dhemb
Nguroj te ta shkruaj,por ....
Nuk po gjej as vend...

Megjithate, une do te perpiqem tė shkruaj
Pjesen me te bukur te jetės sime,
Mbi kete dhjetor te ftohte me bore
Dua ta them zemer,s'me mbete gje ne dore...

Te shof edhe kur i mbylli syt..
Por...mbetem e shtanguar syhapur
Shof qe jame e vetmuar pa Ty
Dhe kjo ngadale me mbyt'...

Ndoshta do te shkruaj poezi per Ty
Por nuk munda dot t'i numroja kurr
Ata lot qe na rrodhen si krua
Diten qe u ndam pa deshire UNE E TI...

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 07 Mar 2015, 09:53

Eja mikja imeEja e therras miken
Te ulemi ketu pran
Ti kujtojm ditet e shkuara
Qe iken e vuajtje na lan!

Kur ishim shum te reja
Athua a menduam ndojhere
Se nje vajze e hareshme qe ishte
Do te mbetem e perlotur perhere!

Kur me bije nder mend
Ulem pran vendit te vjeter
Mos mendo kurr i dashuri im
Se vendin ta zene kush tjeter!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 08 Mar 2015, 11:13

E shtrenjėta ime Nėnė!

Tė erdha ke varri
Festėn t'a urova
Ty Nėnė s'pata mundėsi
Gurin pėrqafova..

E pėrlotur ika...
Mendova pėr fatin tim
Po unė kur tė iku..
Kush vjen tek varri imė...?? Sad Sad Sad Sad

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga marino prej Sun 08 Mar 2015, 11:17

epanjohura shkruajti:E shtrenjėta ime Nėnė!

Tė erdha ke varri
Festėn t'a urova
Ty Nėnė s'pata mundėsi
Gurin pėrqafova..

E pėrlotur ika...
Mendova pėr fatin tim
Po unė kur tė iku..
Kush vjen tek varri imė...?? Sad Sad Sad Sad
Sad Sad Sad
avatar
marino

Shteti : greece
Postime : 119
Kyējet nė forum : 3656
Regjistruar mė : 06/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 08 Mar 2015, 16:54

marino shkruajti:
epanjohura shkruajti:E shtrenjėta ime Nėnė!

Tė erdha ke varri
Festėn t'a urova
Ty Nėnė s'pata mundėsi
Gurin pėrqafova..

E pėrlotur ika...
Mendova pėr fatin tim
Po unė kur tė iku..
Kush vjen tek varri imė...?? Sad Sad Sad Sad
Sad Sad Sad
jocolor i am sorry

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sun 08 Mar 2015, 21:17

epanjohura shkruajti:E shtrenjėta ime Nėnė!

Tė erdha ke varri
Festėn t'a urova
Ty Nėnė s'pata mundėsi
Gurin pėrqafova..

E pėrlotur ika...
Mendova pėr fatin tim
Po unė kur tė iku..
Kush vjen tek varri imė...?? Sad Sad Sad Sad
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11822
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi