» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 02 Feb 2014, 20:28

-----Pika shiu.....------

Ma lagun fytyren
me perkdhelin
i fshijn gjurmat tuaja...
kurse era e leht mi zgjon mendimet
ndihem e lodhur
po frigohem....
E ti shetit
nga nje enderr ne tjetren
Ma viziton vetmin
Fytyren e ke te shtangur
Pse hesht??
Bertit...piskat thuaj qe po shkon
Por prap ne gjysem bertim ndalu...
dhe behu endrra ime
Leshoje nje lot
e dij qe nuk te del loti
nga ajo fytyr e shtanguar
por behu te lutem
Pjese e endrres sime....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga albi prej Sun 02 Feb 2014, 22:24

tu lumt  Epanjohura
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Mon 10 Feb 2014, 00:31

----Eja nga atje ku je...------

Eja dhe ma sjell at buzeqeshjen tende
Buzeqeshja eshte krejt ajo cfar kerkoj
Tjerat i kam te gjitha...
I kam syt
Qe do ta veshtrojn ate fytyren tende te zbehur
I kam duart qe nuk do te lejojn te rrezohesh
Prap ne ate vend
Me ka mbet nje cope zemer
Atu do ta kesh shtepin
Pra eja mos rri atje ku je!!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Mon 10 Feb 2014, 00:32

----Nje ankth...

Une e mbuluar
me dheun tend
Ti pran meje
Athua i ndrruam vendet
eh sa u gezova
por i shkurt ishte ndrrimi
prap isha lart mbi toke
prap e lodhur dhe e lar ne lot...
Pse?Kjo enderr nuk zgjati
vetem edhe nje cik
sa te ngopesha me arome dheu
Ankth i mallkuar
As ty nuk te dhemb shpirti per mua
Te gjithe jeni kunder meje
Te gjallet dhe te vdekurit
Keni nje zemer te hekurt
Pa ndjenja
Pa dhembje....
Pa meshire me mundoni..
Pse?C'keni me mua?
Une ju dashta
Po ju?
U treguat shum te pa shpirt per mua?
Kush mbeta une?
Nje permendore e gjalle...por
Qe nuk do lejoj te mposhtem kurr...
Edhe atehere kur te vdes
Do mbetem e pamposhtur....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Mon 10 Feb 2014, 00:33

---Nuk ua prishi....----

Ata qe me sillnin gezim,
Ata qe me benin te ndihem e fort
Iken me shpejtesi te drites
Me lane mua ne terr
Mu ne pike te dites!
Krenarin nuk ma morren
Vetem ajo me ka mbet
Edhe ndoj fjale miresie
Me ka mbet shprehi
S'dua askend t'a urrej
Askend s'dua me e fy!
Festat nuk ua prishi
Me ju do te festoj
Lotin do ta fshehu
diku brenda ne zemer
Edhe kur te qaj
Askush s'do me hetoj!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Mon 10 Feb 2014, 00:34

-----,,Femij te llastuar''-----


Sonte nuk kam gjume
Sonte dua te t'kujtoj
Asnje detaj qe kaluam se bashku
Nuk dua ta harroj!
Te lidhur dore per dore
Vraponim te gezuar
Athua njemend ishim
Si c'na quanin
,,Femij te llastuar''
Jo jo nuk ishim
Te llastuar as Ti as une
Ishim dy te dashuruar
Eh,pse u dashtem aq shum??
Mengjezi dua te me ze te zgjuar
S'dua t'i mbylli syt
Nga friga qe me humbin kujtimet
Mbetem prap e vetmuar
Pa kujtimet qe i mbaj ne gji
Ajo do me mbyt!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Mon 10 Feb 2014, 00:35

---Nje lot----

Ai lot ne syrin tend
ma ndryshoi ritmin e jetes
Vetem at lot mos ta shihja
Kah rrokulliset mbi faqen tende
Ishte lot plot dhembje
Ishte lot plot dashuri
Ishte paralajmrim i ndarjes
Ishte fund-per mua e per Ty!
Ato pika loti,qe mbi fytyre na rane
Ishin lotet e dhembjes
Dy zemra qe u dashten aq shum
Njehere e pergjithmon-U ndan!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Mon 10 Feb 2014, 00:35

-----Mos mė ngushlloni!----

Nuk dua te me ngushlloj
Njeri i gjalle mbi kete toke
Do ta ngushlloj veten time
Njashtu si bera gjere me sot!

Askush mos te brengoset
Per dhembjet qe kam ne zemer
Une do t'i perballoj ballehapur
Ani qe mendon dikush-
-Nuk mundet se eshte femer-!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Mon 10 Feb 2014, 00:37

------Me mbaje!-----

Me mbaje si engjullin nen sqetull
S'mendova se do me largosh fare
Sa shum i besuam moj zemer
Kesaj bote genjeshtare!

Tani kur mbeta e vetmuar,kam mall
Nganjehere mendohem ne vetevehte
Athua cfar mbeta une ne kete jete
Engjull apo djall!

E djallezuar nuk isha kurrnjehere
Te betohem ne kta dy sy
Ani qe u munduan te me djallezojn
Do mbetem prap-engjellush....

Ashtu sikur me quaje Ti!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Wed 12 Feb 2014, 22:51

------Furtunė-----

Furtunė,uragan i papėrshkruar mė ėshtė bėrė jeta
Meskujtimesh a jetohet vall,e pyes vetėveten
Si sot si dje sikur ditėt qe vijn nė vijim,pa risi
Enigmė mė ėshtė bėrė jeta,s'ja mėsova tė vėrtetėn!

Edhe imagjinatėn e humba diku,nuk e gjejė dot
Iku nga unė edhe ajo,mė la tė vetmuar
Pse ti moj e uruar,nuk mė shoqėrove deri nė amshim
Por ike ashtu sikur qė erdhe,mė le tė humbur e piklluar?!

-----------------------
-----Mė falė----------


Mė falė,pėr shum gjėra qė nuk ti thashė kurr
Por njė dua ta kesh nė dijeni,ti ishe Ai
Shkakėtar i asaj qė e quaja,Dashuri.
Mė falė,pėr ca gjėra qė nuk mund ti bėja dot
Cdo gjė do tė bėja kohėn ta kthej prapa
Mundohem eh sa shum mundohem,por kot!
Mė falė,qė i dashta syt e tu aq shum
Ky ėshtė shkaku i netėve tė mia pa gjumė!
Mė falė,qė shkruaj kaq me dhimbsuri
Por mė duhet zemėr tė shkruaj kėshtu
Se vetėm me kėto shkrime,i fshij lotėt e mij!
----------------------------
---Njė lutje-----

E luta qiellin sot te me degjoj
Marrveshje dashta te beje
Ai vetem te vranesohet
E une ne vend te shiut te lotoj!

Thua se ndiu dhembje per mua
Deshiren ma plotsoj
Por prap me pa qe u lodha
Filloj te bie shiu,mua t'me ndihmoj!

U lodhem qe te dy dikur,pushuam
Tek une mbeten denesjet
E shiu i la prapa rete e hinta
Edhe ato me shum u erresuan!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Wed 12 Feb 2014, 22:52

-----Kujtimi i hidhur------

Tek kalaja mbi qytetin tim shiqoja me permallim
Syt i kisha te ngulitur ne nje pike te caktuar
Ne kete dite me shi qe bie pa pushim
Mendja me shkoj,tek vendi ku kemi qendruar!

Po afrohet ditendarja jone,sa shpejt
Nuk doja t'i kujtoja keto dite pikllimi
Eshte dicka me e fort ne shpirtin tim
A thua me humbi edhe durimi?

Sa mire qe u erresua,kalaja nuk po duket
I largova syt nga ai shiqim i gjate dhe ika
Vetevetja mu duk si zogu krahethyere
Qe mundohet te fluturoj nga friga!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Wed 12 Feb 2014, 22:53

---Ne oret e vona----

Ne oret e vona,kur te gjithe bijn ne gjum
Mbetem une dhe vetmia,te ulura pran
Mundohem ta perbij lotin,qe me rrjedhe si lum
Nje ofsham leshoj,,Ah si s'te kam prane"

Te rrij e vetmuar,kurr s'do me lejoje
Lot nuk do te kisha,do isha e lumtur
Kur s'do te kisha gjum,do me ledhatoje
Kurr nuk do mbetesha,e gjalle por e humbur!

Kur qielli eshte i kthjellet,me leht e kam moj zemer
Jane yjet qe me bejn shoqeri,sme lejojn te merzitem
Bisedoj une me ta,e ty te thrras ne emer
E shtrati mbetet i paprekur,pa fjet fare ngritem

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Wed 12 Feb 2014, 22:54

Nene!

Te lutem o nene e dashur
Nje deshir ma ploteso
Bijen time o nene
Nga prehri mos e largo!

Eshte e vogel nene
Nga terri frigohet
Kur merr vajin nene
E din si pajtohet!

I kendo ninullat
Une s'pata mundesi
Kur n'kete bote ajo erdhi
Isha kah mbaj zi!

Kur ta degjon zerin
Ajo do qetsohet
Zeri ime nga i Yti
Shum pak dallohet.

Edhe Ty o nene
Te dashta shum
Por kjo eshte pjes e imja
Zemren ma beri shkrum!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Wed 12 Feb 2014, 22:56

------Pse???-----

Pse mu ngrin damaret e zemres
Kur toka ishte zbardhua me bore
Lotshiqimi mu ndal tek varrezat
Ah sikur te kisha mundesi,ti mbuloj!

A nuk ishte i mjaftueshem dheu
Qe i kishte mbulua ka mot
Po edhe ti moj e uruar,pa pertes
Te tera i mbulove,i rėndove edhe me fort!

Nuk mundem te shkoj me afer
Mallin nuk po mundem ta shuaj
Edhe te behem zog qe fluturon
Kjo zemer e piklluar,per ju do te vuaj!

--------------------------------
-----Gjumi tradhetar!------

Edhe Ti o gjum i uruar
Fillove te luash me mua
Kur dua te jame e zgjuar
Me vjen pa te ftua!

Syt kur i kam te lodhur
Me lotet e mij i freskoj
Por mbrem ky gjum mashtrues
As kete nuk ma lejoj!

Doja te flej me boren
Te behem mike me te
Por nuk me dashti as bora
Me tha:Edhe ashtu si bora je!..

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Wed 12 Feb 2014, 22:57

-----PC-s----

Ti kuti e shemtuar
Qe me vjedh kohen e lire
M'u bere e merzitshme
Kurr s'u tregove e mire!

Nete te tera pa gjum
Me lot rreke neper fytyr
Pse kurr nuk u mundove
T'me thuash nje gje te mire!

Edhe kur s'dua te qaj
Shum gjera m'i perkujton
Nisi e shkrehem ne vaj
As ti nuk me kupton!

Nuk te adhuroj fare
Por kohen me ty e kaloj
Shum shpejt do te braktisi
Pa ty dua te vazhdoj!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 14 Feb 2014, 23:34


Kjo jame une...

Nuk e dua vjeshten
As gjithe ato ngjyra te trishtuara
Disi me pergjumin dhe me dehun
Nuk e dua vjeshten
As ato gjethe te zverdhura
Mbi fustanin tim
Te gjitha keto me duken
Nje vuajtje,nje trishtim..
Cfare te beje e till jame
Nuk mund te ndryshoj
Filloj nga vuajtja te qaj
Te gjithe largohen
Askush nuk me duron sot
Kur ne syt e mij nuk ka me shkelqim
Por....Ka vuajtje e lot...
Kjo jame une-vetem nje trishtim...


epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 11:58

-----Perkujtim--------

Pran pllakes se mermert qendrova
Shkurt shum shkurt
Me gjate nuk mund durova
Gjaku nga zemra dhe loti
U shendrruan ne gjendje te ngurt
Duart mu shtanguan
Ne trup nuk me mbeti fuqi
Mezi arrijta zemer
Ne ball ta puthi at fotografi!
Si ta kthej shpinden
Si te le ne vetmi,me thuaj
Une se gjeje pergjigjejen
Zemer shuum po vuaj!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:00

----------A i mban mend fjalet e fundit??-------

Nje keshille--Ruaju-------Do te ruhem..
Nje lutje---Mos ndrysho-------Jo kuuurr!
Nje deshire----Mos me harro----As ne enderr nuk te harroj,
Nje genjeshter--Nuk te dua dhe..---Kjo vertet ishte genjeshter
Nje e vertet---Shum me mungon!----Pasi shum me mungon...

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:02

---------Vuajtja.....-----------

Me shiqonte,e une fshihesha
Me kerkonte,e une ikja
Nuk doja te me gjej
Nuk doja me me helmua
E tani nuk kam me ku
Me gjeti
Me mbyt ngadal
Por nuk vdes
Ekzistoj,por veshtir e perjetoj
Dhe kur te gjithe te harrojn
Une do te jame aty
Te te kujtoj pa frig
Pasi qe nga vuajtja qe kam
Nuk mundem as me ik!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:03

-----Eh bora.....----------

Keto rreze dielli qe shkelqejn mbi bore
Me peshperisin dicka,nuk i kuptoj dot
Me duket qe me thone:Afrohu,por pa lot!

Une e pervuajtur ne shpirt,murmuris dicka
Si ta ndaloj kete t'shkret loti,me thuaj si ta hedh..
Une me e ndal mundohem,ai me shum po rrjedh..

Nese ne garė futem me boren,cila jemi me e ftoft
Dua te jesh e bindur,une ta kaloj ty
Ti nganjehere shkrihesh, e une tersisht ngri!

Moj bore e uruar,sa shum ta kam lakmi
Pa te ndalu askush,edhe varret i mbulon
Nganjehere te xhelozoj,me ta gjate qendron!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:04

----Tė isha...unė----

Po tė isha nje zog mali,
e t'fluturoja degė mė degė -
Do ndalesha nė atė vėnd,
ku mė sė shumti shpirti m'djeg!

Nga ajo degė ku do ndaloja,
do ja thoja cicėrrimėn -
Ti atje thelle ne tokė ke,
zemrėn tėnde edhe timen!

A thua do ma kupton gjuhėn,
kur si zog tė cicėrroj?
Ah, sikur tė ishte e mundur,
tė dal nga varri e ta perqafoj!

E di qė kjo s'ėshtė e mundur,
kjo ėshtė njė dėshirė
Tė ē'mallem pak me vargje,
mbase s'mundem nė tjetėr mėnyrė!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:05

----Ku je...?----

Jo,nuk te pyes Ty,po e pyes veteveten
Me thane te kerkojn,po askund s'te gjeten!

Kush me kerkon?Kujt i duhem aq shum?
Edhe une kerkoj veteveten,nuk e gjej askund!

Nuk dij ku te fshehem,ne kete ndrrim motmoti
Dua te qendrojm bashk,vetem une dhe loti!

Me thuaj ku te futem,askend mos ta merzis
Lotin nuk mund ta ndali,e kjo do ju bezdis!

Te vij atje tek ju, loti juaj eshte tha
Ta pres ndrrim-motmotin,per Ju duke qa!
-------------------------

----------Ne fakt...------

Ne shpelle jame futur qysh moti
Por jo ne at te dashuris
U futa ne nje tunel pa dalje
Mbeta ne shoqerin e vetmis!

Lotin e kam mik,vetmin e kam mikeshe
Jane shum te qmuar,jane shum me vlere
Kurr s'me lene t'vetmuar,fjalen nuk ma kthejn
I kam gjithmon pran,s'largohen asnjehere!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:07

----Nuk festuam kurr,,Shėn Valentinin''!------


Unė dhe Ti i dashuri im
Nuk e festuam kurr kėtė ditė
Pėr ne ishte gjithė jeta,,Shėn Valentin''
E jo, vetėm njė herė nė vit!

Sa shkurt jetuam bashk zemėr
Ani qė u dashtėm aq shum
Shuaj mallin duke t'thirr nė emėr
E lotėt mė shkojn si lum!

Tek varri sot kur erdha
Njė lule ta lash dhe ika
S'doja tė mė duket loti
Ah,sa shum u mėrzita!

...............
----Jo nuk pres....----

Nuk pres dhurate nga Ti
Shum vite keshtu me gjene
Kjo dite e te dashuruarve
Tek une nuk e ka folen!

Une tek Ti do vije
Kete dite te jemi bashk
Le te din edhe toka
Sa shum jemi dasht!

Nje lule mbi varr
Dhe dy pika lot
Malli me ka marrė
Veshtirė e kam sot!


Edituar pėr herė tė fundit nga epanjohura nė Sat 15 Feb 2014, 12:14, edituar 1 herė gjithsej

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:08

--Nje Enderr-----...

Isha diku tek varret,dicka kerkoja
Shetita gjithe at vend te gjere e t'gjate
Ne gurvarret shkrimet me rend i lexoja!

Isha e kembezbathur,por per qudi ftoft nuk kisha
Askund nuk gjeja emrin qe doja ta shof te graviruar
Atehere me doli gjumi,nuk e gjeta,pasi e gjalle isha!

Sa shum e urrejta gjumin qe me doli aq shpejt
Pse nuk vazhdoj ajo enderr me gjate,ta gjeja
Ate qe kerkoja ishte:Une qe isha ende ne jete!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:09

-----Sa shum me mungove sonte-----

Me mungove sonte,sa shum te kerkova
Te jesh e ulur ketu pran meje,e ulur
Doja dikush te me pajtoj,ah sa shum lotova!

Askush nuk ka forcen e nenes,qe te me pajtoj
Askush nuk ka dore te bute si nena ime
Me nje dore t'me fshij lotin,me tjetren t'me perqafoj!

E uritur mbeta,per keshillat e tuaja prinderore
Ani qe mendova qe isha e rritur,por ende po ndihem
E vogel shum e vogel,sikur te isha ne shkollen fillore!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:10

---Mė gjejė....-----


Mė gjejė,tė lutem
Folė me mua..
Dua tė tė ndij
Ti je drita ime
Tė cilėn e pėrcjelli
Dhe mė pėrcjellė
Je drita...
Je shpresa...
Po....Pse?
Ma more gjysmėn e zemrės sime
Gjysmėn ma le mua
Tė kėrkoj,se mė duhet zemra e tėrė
Mė duhesh TI...
Ti ishe forca ime
Jeta ime...
Vetėm me ty do shkoja mė tej
U ndala...
Mė ndalėn...
Erdha deri tek yjet
Nuk ishe...
Mė gjejė te lutem
Ti je krejt cfar dėshiroj..
Krejt cfar dua...
Pra mė gjejė
Mė merr pranė...
Tė lutem....shum!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:11

Pse?

Nuk te erdha ne vizite
Forca me mungoj
Shum isha merzite
Me dimrin smund t'luftoj!

Bora m'i mbylli rruget
Qe me shpienin te Ti
U mundova te vije
S'ja dola asesi....

Mbeta e perlotur
Me zemer te thyer
Athua mos mendove
Qe shpinen ta kam kthyer??

Edhe po te vija
Cfar do shihja mi zemer?
Nje varr te mbuluar me bore
Mbi gur te gdhendur nje Emer!


As dheun s'do mund ta prekja
Do me pelciste kjo zemer!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:12

Engjėllushė!

Ēdo vit t'blej dhuratėn
S'kam si ta dėrgoj
Kur marr t'shkruaj adresėn
Mė kthehet,se e gaboj...

Do i mbledhi tė gjitha
Dua t'i mbajė kujtim
Kur tė jamė e mėrzitur
Me to gjejė ngushllim..

Nė kėtė vit mi zemėr
Kukullat s'tė shkojn shum
Do ishe mė e rritur
Dhuratė ke njė parfum...

Kur t'shpėrndajm dhuratat
E tė kaloj viti i vjetėr
Prap aty pran bredhit
Mbetet njė dhuratė mė tepėr...

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:13

Kot sa jetoj..........


Pėr shpirtin tėnd po shkruaj vargje,
O Engjėll drite,ku mė le?!
Rri e brengosur nė kėto pragje
Dhe pika e lotit grryen dhe.

S'gėzoj dot' festė,nuk mė qesh buza,
Ty tė kujtoj ēdo ēast e ditė.
Pėr ty mė vjen si ėndėrr muza
Atje mė prit,o shpirt mė pritė.

Ēfar potret dheu?!..S'paska mėshirė...
Ēfar mban mbi tok- s'po e kuptoj!
Tė vi tek ty mė ardhka mirė,
Tė rri e gjallė,kot sa jetoj.......

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:16

-----Nėnė!-Urime ditelindja!-----17-shkurt......

Dite-data e lindjes Nene
Te lidhet me fitore
Nena ime e shtrenjt
Ne shpirt engjellore!

E pervuajtura ime Nene
Cfar te beje a s'me thua
A te qaj per Ty qe nuk je
A festen me e festua??

Tani kur po shkruaj
Syt i kam me lot
Neser do festojm
Ditelindjen t'uroj sot!

Neser do te sjelli lule
Por nuk do lotoj
E dij qe keshtu do me thoje
Qe tjeret mos ti lendoj!
Edituar pėr herė tė fundit nga epanjohura nė Sat 15 Feb 2014, 14:47, edituar 1 herė gjithsej

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:17

------Urime Nena ime!-------

Kam mall per thirrjen tende
Nuk me beson askush
Nene,sa embel me thrrisje
Me emerin perkdheles-Drenushe!

Drenusha jote o Nene
Mbeti me dhembje e pikllim
E Ti ke mbesen pran vedi o Nene
Thirre Drenushe,eshte pjese e trupit tim!

Nje lule mbi varr
Nje lot mbi ate dhe
Asgje tjeter nuk mund t'dhuroj
Keto dy gjera, nga une i ke!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:18

U mundova....

U mundova mos t'shkruaj per Ty
Te t'le t'pushosh i qete
Nuk ja dola zemra ime
Dicka ne shpirt me vret...

Pranvere,
Gjelbrove cdo skut te tokes
Mos harro t'gjelbrosh mbivarret
Ani qe jane ne anen tjeter t'botes!

E ti bilbil,
Kendo me zerin tend
Mos vajto te lutem
Vajtimi shum me dhemb...

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 12:19

5.04......


Engjėllushė.....


Sot unė bashkė me qiellin
U zgjuam me lot ne sy
Eshtė ditėlindja jote
S'i ta festoj pa Ty?

Nė vend tė urimit
Shkruaj njė pėrkujtim
Ti gjithėmonė do mbetesh
Engjulli i shpirtit tim...

Ngrita duart drejt qiellit
Njė ofsham lėshova
A me shefė o Zot
Pėr sė gjalli u pėrvlova..

Tani zemėr e nėnės
Lotin ta lash kujtim
Deri nė takimin tjetėr
Mbaje nė pėrqafim.....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 16 Feb 2014, 16:11

Shume te bukura pergezime ..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 23 Feb 2014, 22:40

Unė jam e humbur....

Unė jam e humbur ..
nė mori tė njerėzve,
ne mori buzėqeshjesh,
shikimesh, prekjesh
ne nje mori emocionesh..
Unė jam e humbur ..
vetėm, me askėnd tjetėr.
vetėm, pa buzėqeshjen tende,
shikimiet, prekjet....U tretėn

Unė jam e humbur ..
ne nje lum me lot,
duke te pritur ty pėr tė ardhur,
nė kėtė natė tė gjatė, tė pafund.
Unė jam e humbur ..
pa ty pranė meje,
pa pėrqafimet tuaja
dikur me ngrohnin ne shpirt
kam humbur te gjitha
dhe nuk ka asgjė qė mund t'i rikthej..

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 23 Feb 2014, 22:42

Natėt pa gjumė...

Natėn zgjohem, ēdo gjė ėshtė e errėt,
Mendoj se kjo ditė tė jetė mė e mirė,
Me agimin e ri, njė mėngjes do tė vijė,
Drita,ose do m'plotėsohet njė dėshirė .

Nė mėngjes, nuk shoh asgjė tė re,
Ritual i njejt,pėrditshmėri e poshtėr
Dritat janė, por asgjė nuk duket,
Athua kam qenė gjithėmonė e verbėr?

Ngadalė, unė e kuptoj,
Errėsirė pėr mua do tė jetė gjithėmonė,
Jeta ime ėshtė e vėshtirė,
Por nuk dorėzohem,a mė beson?

Unė e di,qė mundem t'ia dal'
Mė ndihmo qė tė mos jetė vonė,
Vetėm guximin duhet ta marrė
Dhe vendosmėri,eh kjo do mė shpėton...

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 23 Feb 2014, 22:42

Fat'...
Nuk dij per te s'aten here u rrezova
Nuk dij per te s'aten here u ngrita
Sikur nje thermi buke
Fajtore jame..ndoshta..
Ndoshta vertet jame fajtore
Qe me heshtje mbrohem
Por...nga kush te mbrohem?
Kur te verteten vetem shpirti e din
Pse fati m'i theu krahet...
Kur ata edhe ashtu ishin te thyer
Pse hudhe gur mbi mua O fat!?
Pse mua me zgjodhe?
Te mbaj perla rrethe qafe
Perla te punuara nga lotet
Pse m'i dhe shkelqim syrit?
Shkelqim qe shendrit naten
Shkelqim i ndertuar nga lotet
Pse me fale buzqeshjen?..
Kur e din s'e cfar fshehet pas saj
Fat..A deshe te luash me mua?
Edhe kete here.....
Fat.. te lutem..pergjigju!
Ku gabova?.....
Kend e lendova
A eshte kjo drejtesi?
A eshte ky fati qe me dhurove kur linda
Fat.. a me pagezove
Daten e lindjes a m'a shkrove?
Dhe prap me le te vetmuar
Me le te me thyejn ererat
Te me ferfellojn stuhite
Me le bashke me terrin...


Pra... Ti fati im qe m'a dhurove tmerrin...

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Sun 23 Feb 2014, 22:43

..Me mungon...


Ēdo herė qė mbylli sytė ,
Unė po tė shoh ty,
Ēdo herė qė unė jamė e vetmuar,
Ti je pranė meje.
Ditėt kalojnė shum ngadalė,
Kur Ti nuk je ,
Dhe kam nevojė pėr Ty mė shumė.
Deshiroj vetėm Ti tė je kėtu,
Tė paktėn nė kėtė moment ,
Sikur tė ishe kėtu,
Dhe pėrsėri t'kam buzėqeshje nė fytyrė.
Mė mungon hapi Yt,
Tė cilin di ndonjėherė t'a pėrcjell',
Mė mungon buzėqeshja Jote,
Shpesh dua tė mė kthehesh ...
Mė mungon shiqimi Yt
Dhe buzėt e tua nė ėndėrr,
Mė mungon ēdo ditė gjithnjė e mė shumė,
Do tė doja qė Ti tė ishe pranė meje ...
Do tė doja tė ishim bashk'pėrsėri
Por jo kurr s'do tė kthehesh
Sepse nuk ke ...mundėsi

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 07 Mar 2014, 22:51

Zemer e mallkuar!!

E mallkova zemren
Qe nuk pushoj
E mallkova vdekjen
Qe me la te jetoj

Tani ken ta mallkoj
Te lutem me thuaj
Ta mallkoj ket shpirt
Qe me shtyn te shkruaj

Tani nuk dua vdekje
Nuk dua mallkim
Do jetoj me vuajtje
Deri ne ameshim!!

Zemer e mjer duro
Zemer e fort qendro
Zemer e mbyllur jeto
Zemer askend mos prano!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga epanjohura prej Fri 07 Mar 2014, 22:58

Dikush me thirri!

Nje ze mu duk degjova
Qe me thirri ne emer
Nuk ishe Ti
Sepse ti me quaje ZEMER

E degjova dhe njehere
Ate thirrje qe peshperit
Por jo nuk ishe TI
Se ti me quaje SHPIRT

Ferkova syt e mjegulluar
Te shofe edhe njehere
Jo nuk ishe TI
Se ti me quaje Syn

E ate se degjova kete here!!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5807
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi