» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pasuria dhe Varfėria​

Shko poshtė

Pasuria dhe Varfėria​

Mesazh nga Naki prej Tue 04 Feb 2014, 15:57

Njė ditė babai i njė familjeje tė pasur, vendos tė ēojė djalin e tij tė vetėm nė fshat, qė ai tė kuptonte, se sa me fat ishin kundrejt njerėzve tė thjeshtė dhe tė varfėr.
Ata kaluan njė ditė dhe njė natė si mysafirė nė njė familje fshatare tė varfėr, tė cilėt jetonin nė njė fermė tė vogėl.
Nė kthim babai e pyet... tė birin:
Si ishte udhėtimi ?
Shumė i mirė baba.
A e pe si jetonin njerėzit e varfėr? Cfarė mėsove biri im ?
Unė pashė se nė shtėpinė tonė ne kemi dy qen, ndėrsa ata kanė katėr, ne kemi njė pishinė qė na ka zėnė gjysmėn e sipėrfaqes sė kopshtit, ndėrsa ata njė lumė qė nuk ka tė mbaruar, ne kemi njė verandė tė mbuluar dhe tė ndriēuar me dritė elektrike, ata kanė diellin dhe hėnėn, kopshti ynė mbaron te porta e hyrjes sė shtėpisė, ndėrsa ata kanė njė pyll tė tėrė.
Sė fundmi, pėr habinė e tė atit ai shtoi:
Babi, faleminderit qė mė bėre tė kuptoj se sa tė varfėr jemi !
Cdo gjė varet nga mėnyra se si ne shohim botėn, nėse jemi tė varfėr nė shpirt, s'kemi asgjė...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19259
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi