» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si i fshehin tė metat yjet e Hollivudit?

Shko poshtė

Si i fshehin tė metat yjet e Hollivudit?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 09 Feb 2014, 11:24Jo tė gjithė aktorėt e Hollivudit krenohen me bukuri tė pėrsosur, por ata janė nė avantazh, sepse pėr pamjen e tyre kujdeset njė ekip i tėrė i profesionistėve. Kur ecin nė qilim tė kuq duken tė pėrsosur dhe ja cilat truke i pėrdorin pėr tė mbuluar disa nga mangėsitė e tyre.
- Penelope Cruz, shtesat pėr vėllim mė tė madh tė flokėve: Tipari dallues i kėsaj spanjolleje tė zjarrtė janė flokėt plot gjallėri dhe tė shndritshme. Megjithatė, nė raste tė veēanta edhe ajo pėrdor pėrmirėsime. Falė ofertave tė mėdha nė treg, tani edhe ju mund tė pėrdorni implantet pėr tė bėrė flokėt tuaj mė tė gjatė dhe tė trashė. Lehtėsisht vendosen dhe duken plotėsisht natyrale.
- Kėshilla shtesė: Nėse nuk ju pėlqejnė implantet, ju mund tė rrisni volumin e flokėve me anė tė mjeteve pėr pėrdredhjen e flokėve. Ėshtė e rėndėsishme qė ēdo pjesė e flokut tė mbėshtjellėt deri nė rrėnjė. Mė sė miri ėshtė t’i vendosni mjetet pėr onde nė flokėt e lagura dhe pastaj tė thahen me njė tharėse flokėsh. Kur i hiqni ato nga flokėt, mos pėrdorni krehėr, por vetėm shkundeni flokėt me duar.
- Kim Cattrall, flokėt bionde rinojnė: Pėr biondinat lidhen shumė anekdota. Thuhet se ato bėjnė jetė mė tė kėnaqshme se sa gratė e tjera dhe shumė studime kanė treguar se meshkujt ēmenden pas tyre. Shembulli mė i mirė i kėtij argumenti ėshtė Samantha e famshme nga “Sex and the City”. Shumė gra e kanė zili pėr ngjyrėn e mahnitshme tė flokėve sė saj, tė cilat njėkohėsisht e bėjnė atė tė butė dhe tėrheqėse. Truku ėshtė te flokėt diskrete ngjyrė mjalti, tė cilat fytyrėn e bėjnė tė duket mė e re.
- Kėshilla shtesė: Nėse flokėt tuaj janė dėmtuar dhe nuk mundeni tėrėsisht t’i ngjyrosni, atėherė tė paktėn zgjidhni dhe ngjyroseni ndonjė fije floku tė shndritshėm.
- Barbra Streisand, loja me hijezime korrigjon defektet nė fytyrė: Hundėn e gjerė mundeni nė mėnyrė vizuale ta ngushtoni shumė thjeshtė, ashtu siē e bėn Barbra Streisand. Kjo zonjė ndėr vite me sukses fsheh defektet e saj ashtu qė pėrgjatė hundės aplikon fondacion tė lehtė ose korrektor, kurse anash pudėr mė tė errėt. Kjo ėshtė arsyeja pse hunda e saj duket mė e ngushtė dhe kėshtu vlen edhe pėr ju nėse e aplikoni trukimin e njėjtė.
- Kėshilla shtesė: Tonet me nuanca tė ndryshme mund t’i pėrdorni pėr tė ngushtuar fytyrėn tuaj. Me njė furēė mė tė madhe, ngjyrėn e kuqe pėr faqe ose bronzi aplikoni nė anėt e jashtme tė ballit, nėn mollėza dhe linjėn e nofullės. Lėvizjet duhet tė jenė diskrete.
- Julia Roberts, kaēurrelet e gjata nxjerrin nė pah sytė tuaj: Julia ėshtė kaēurrelja mė e famshme e Hollivudit. Pavarėsisht nga ajo se nuk i ka linjat perfekte tė fytyrės, ajo ende konsiderohet si njė nga femrat mė tė bukura nė botė. Parukierėt me famė botėrore e kanė kuptuar se mė sė miri pėr tė ėshtė qė tė bartė kaēurrelat anash, sepse ashtu arrihet harmonia mes ballit tė saj tė lartė dhe fytyrės sė ngushtė. Ky stil i flokėve sjell nė pah sytė dhe gojėn. Nėse ju keni njė problem tė ngjashėm, largoni kaēurrelet nga fytyra.
- Kėshilla shtesė: Nėse keni njė hundė tė madhe dhe tė parregullt, shmanguni nga kaēurrelat e shkurtra.
- Jennifer Lopez, vetullat e pėrkryera pėr njė pamje seksi: Ajo ėshtė e suksesshme dhe e talentuar. Kėndon, vallėzon dhe aktron dhe pamjen e saj e kanė zili shumė kolege tė saj. Pėrveē prapanicės mahnitėse, ajo ka edhe njė tjetėr sekret-pamjen. Grimerėt profesional thonė se pėr pamjen e saj seksi mė meritoret janė vetullat e saj tė pėrkryera. Ėshtė e rėndėsishme pėr tė pėrcaktuar formėn ideale tė vetullave dhe nė qoftė se nuk dini si ta bėni vet, atėherė kėrkoni kėshilla nga ekspertėt.
- Kėshilla shtesė: Vetullat formėsoni pas njė dushi, kur poret janė tė hapura, sepse mė pak do t’ju dhembin dhe gjithmonė nė dritėn e mjaftueshme pėr tė parė mė mirė qimet e imėta. Nėse vetullat janė tė lehta ose tė rralla, me anė tė lapsit mund t’i errėsoni.
- Catherine Zeta-Jones, luleshtrydhe pėr njė buzėqeshje rrezatuese: Nga buzėqeshja e saj, gjunjėzohen burrat mė tė famshėm tė Hollivudit, pėr kėtė arsye shumė njerėz janė pėrpjekur pėr tė zbuluar sekretin e dhėmbėve tė saj tė bardhė. Ajo befasoi shumėkėnd kur pranoi se prapa kėsaj nuk qėndron ndonjė preparat i shtrenjtė, por e tėrė magjia fshihet nė luleshtrydhet e freskėta. Sigurisht, luleshtrydhet nuk duhet tė ngatėrrohet me fije ari, por besoni apo jo, mjaftojnė t’i pėrzieni me pastė dhėmbėsh.
- Kėshilla shtesė: Dhėmbėt gjithmonė duken mė tė bardhė nė fytyrėn e rrezitur, kėshtu qė pėrdorni kremra pėr efekte tė tilla apo nuancėn e bronzit qė aplikohet me furēė tė madhe.

  zeri info

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi