» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ketri dhe Arra

Shko poshtė

Ketri dhe Arra

Mesazh nga Teuta_Pr prej Tue 11 Feb 2014, 23:35

Ketri qė gjithė ditėn e kalonte nėpėr pemė, duke kėrcyer her andej e herė kėndej, menxi priste sa tė piqej arra. Shpesh i provonte, por arrat nuk dilnin nga lėkura e gjelbėrt e tyre, deri sa i erdhi stina, e u poqėn frutat. Dhe tani, qė kokrrave u kishte ardhur stina e tyre, ato dilnin vetė nga lėkura, dhe shpesh binin edhe nė tokė kokrrat e arrės. Tani qė pema ishte pjekur, ketri ndihej i gėzuar, kėrcente nga dega nė degė. Filloj tė i provoj kokrrat e arrės, qė ti thyente me dhėmbėt e tij tė vegjėl. Por kokrrat ishin shumė tė forta, pėr dhėmbin e ketrit. E provoi njė, dy, tre, katėr, por nuk ia arrinte qė ta thyente asnjėrėn. Nga qė nuk ia arriti tė thyente asnjė kokėrr arre, u zemrua dhe filloi ti hudh ato nga pema. Aty pranė pemės kishte kaluar njė grup fėmijėsh dhe kishin filluar tė i mblidhnin kokrrat e arrave, qė i pėrbuzte ketri. Pastaj, kishin mbledhur edhe nėpėr degėt mė tė afėrme tė pemės, deri sa i kishin mbushur xhepat e ishin kthyer nė shtėpi. Ndėrsa ketri i zemruar nga qė nuk po ja arrinte ti thente kokrrat e arrės, i pėrbuzi ato gjatė gjithė stinės.
Erdhi viti tjetėr, dhe pema nė degėt mė tė larta qė i kishte pėrbuzur ketri, nuk kishte bėrė fare kokrra. Pema ishte hidhėruar me ketrin dhe nuk ia kishte falur asnjė kokėrr vitin tjetėr. Ndėrsa nė degėt ku kishin mbledhur fėmijėt, kishte plotė kokrra.
Ketri qė ishte zemruar nė pemėn, kishte zbritur nė degėt e poshtme dhe e kishte vazhduar atė avazin e vjetėr tė pėrbuzjes.
Por voglushėt qė e kishin hetuar zilinė e ketrit, njė ditė e kishin ruajtur nėn pemė, dhe e kishin pėrzėnė pėrgjithmonė nga arra.
Edhe pema ishte gėzuar shumė dhe vitin tjetėr pėrsėri ishte mbushur me kokrra qė ua falte fėmijėve.
avatar
Teuta_Pr
VIP

Postime : 54
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 22/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi