» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Copeza jete nga e kaluara...

Shko poshtė

Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga epanjohura prej Tue 25 Feb 2014, 14:23

Asnjehere ne jete nuk mendova se do kete ndarje ne mese nesh!Ishim te betuar se nuk do te na ndaj asgje ne bote,por ja qe u ndam.Por asnjehere nuk me the shkakun athua nga une kerkove te jem ajo qe nuk isha asnjehere,apo tu merzita me qendrimin tim qe isha e betuar se kurr nuk do te jem ajo qe do tradhetoj,e ti u mundove ne qdo menyr te me ndryshosh por jo jo nuk ja dole as ti as askush nuk mund te me ndryshoj.Te betohem qe kurr nuk mund te them ate cka nuk je, edhe qe nuk jemi bashk te them qe prap te dua por kurr nuk do te jem me ty,numrom si te vdekur.Jetoj me ato kujtime te mira, e te keqijat do ti hudhi nuk i mbaj dot nuk kam aftesi ti perballoj gjerat qe ti mi solle ne lulen e rinis,e dij qe jeton mire vetem perfaqesisht por zemra te eshte e ndar ne dysh ani qe nuk e pranon.
Kujtimet jan te freskta ani qe eshte nje kohe e gjate qe nuk shihemi as degjohemi por mos harro se ende me duket qe jam ne enderr dhe zeri yt me percjell ne cdo vend,ne gjum dhe e zgjuar te degjoj ,te ndij,por kjo eshte vetem imagjinat sepse ne ani qe te gjalle kemi vdek per njeri tjetrin.Te ardhmen ma shuajte pa e fillua mire e e kaluara me vran ne thellesi te zemres se ngrir akull!
Mbetsh i pershendetur nga une dhe kalofsh nje jete te mire me ata qe i ke pran por mendo se dikush ende vuan per Ty !
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6551
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga epanjohura prej Tue 25 Feb 2014, 14:36

ISHA SHUM E RE NUK MENDOVA FARE SE QDO ME NDODH ME VONE,DIJA VETEM NJE GJE SE TE DOJA ME GJITHE SHPIRT DHE ASHTU VAZHDOVA TE TE DUA TERE KOHEN.EDHE ATEHERE KUR NUK DIJA ASGJE PER TY TE DOJA,EDHE TANI KUR TE GJETA TE DUA POR.....
GJITHMON MENDOJA:ATHUA A I BIJE NDERMEND ATIJ QE JAM DIKUND?ATHUA ESHTE PENDUA PER ATE QE PADREJTESISHT MA PUNOI?TERE KOHEN ME MUNDONIN KTO PYETJE PA PERGJIGJEJE...E TANI KUR E TAKOVAE SHOF QE EDHE AI KA VUAJT FSHEHURAZI,NUK IPET SEPSE ESHTE MASHKULL POR VUAJTJA NUK NJEF GJINI.
SA I FORT ESHTE NJERIU NUK DIJ SI MUNDA TE QENDROJA NE KEMB KUR TE TAKOVA PAS 20E ME SHUM VITESH NUK DIJ SI NUK ME DOLI ZEMRA NGA GJOKSI?SA SHUM KISHE NDRYSHUA MOJ ZEMER,NE SYT E TU PASH PENDIMIN E THELL PO NUK TA THASH NUK DOJA TE TE LENDOJ
NUK DUA KURR TE TE QUAJ MASHTRUES SEPSE KJO ISHTE PAPJEKURIJA E JON.FILLOVA TE TREGOJ RRUGTIMIN TIM POTHUAJ RRETH BOTES QE TE KERKOJ E PASH QE TU NGULFAT SHPIRTI NGA DHEMBJA QE KISHE PER MUA U NDALA,VESHTROJA ATE FYTYR QE KURR NUK U FSHI NGA TRURI IME...U MUNDOJA TI FSHEH LOTET POR NUK JA DOLA ATA RRUGETUAN ISHIN MESUA TE RRJEDHIN POR SOT KISHTE KUSH TE MI FSHIN.
TE GJETA SHPIRT POR NUK MUND TE JESH I IMI I TAKON TJETER KUJT
EDHE NESE NESER VDES DO TE VDES E LUMTUR QE TE TAKOVA TE PERKDHELA,TE DASHTA TANI SI NJE GRUA E JO SI ADOLESHENTE.
JETA IME ISHE DHE DO MBETESH PA MARR PARASYSH RRJEDHAT E METUTJESHME TE DASHURIS SON!!!!!!
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6551
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga epanjohura prej Tue 25 Feb 2014, 14:36

TERE JETEN BREDHA RRUGVE TE BOTES DUKE TE KERKUA,KURR NUK HUMBA SHPRESEN SE DO TE TAKOJ POR KURR NUK MENDOVA QE DO VONOHEM KAQ SHUM PER TE GJETUR.TE GJETA POR SI TE GJETA,I PERQAFUAR NGA TJETRA,ATE QE DOJA UNE TA BEJA E BERI TJETRA TE DHA FEMIJ TE BERI PER VETE E UNE MBETA RRUGVE TE BOTES PA TY PA VETVETEN SEPSE SILLESHA SI E VDEKUR GJITHMON DUKE MENDUA KU DHE SI DO TE GJEJE....
EH SA GJATE TE KERKOVA NDOSHTA ISHIM SHUM AFER POR NUK DINIM,NDOSHTA VETEM MURI NA NDANTE POR NDRYSHUAM NUK NJIHESHIM,KOHE E GJATE NJERIU NDRYSHON POR ZEMRA MBETI AJO QE ISHTE RRAHTE VETEM PER TY.KURR NUK HUMBA SHPRESEN SE DO TE GJEJ POR HUMBA SHPRESEN QE DO JESH PRAP I IMI E DIJA KETE PO SE PAKU DOJA VETEM TE SHOF TE DEGJOJ ATE ZE QE KURR NUK MU LARGUA NGA VESHI E MENDJA.E SHEF SHPIRT QE KAM NIS TE PLAKEM JO NGA VITET POR NGA VUAJTJA QE KURR NUK U SHUA.DUA VETEM TE THEM TE DASHTA SHUM TE DUA DHE DO TE DUA GJERE NE AMSHIM POR KURR NUK DO TE NDERHYj NE MES JUSH .....
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6551
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga epanjohura prej Fri 28 Feb 2014, 13:47

Me lejo i dashur te iku ,mua mė ke pėlqyer gjithmonė .  Dhe unė do tė dua  edhe atėherė kur tė shkosh , dhe atėherė kur kthehesh , dhe kur tė mos vijsh fare pėrsėri ... Mė lejo i dashur .

Unė dua tė marrė erė njė tjetėr luleje ,lules sė vetėmis, pėr tė marrė frymė njė mėngjes tė ri , tė ndjej njė tjetėr pranverė , pėr tė dėgjuar disa tinguj tė ndryshėm ... Ti je i bukur ,mė i bukur se ēdo gjė me vlerė , por unė nuk mund tė dashuroj . Unė nuk mund tė gėnjej Ty as veten.  Mė lejo nė emėr tė dashurisė . Mė lejo  mua pėr veten time , pėr mua , pėr ne . Vetėm  mė lejo tė shkoj . Mė lejo tė qaj . Mė lejo tė bėrtas

 Mė lejo tė mos ndryshojė dhe mos harro qė tė dua ...por...

Dhe mė lejoni dhe ju , shokėt e mi - tė njohur dhe tė panjohur . Mė lejoni tė jetoj . Mė lejoni tė ėndėrrojė , pėr tė marrė frymė ...  Unė do tė kthehem me ju, unė do tė kthehem pėr ju , por sė pari mė lejoni tė shkoj . Sė pari mė duhet tė shkoj , tė ikė ,  Tė paktėn njė moment , tė paktėn njė pėrjetėsi ...

Nėse jo tani , kur ? Nėse jo kėtu , ku ?

Vetėm mė lejoni tė shkoj ...Atje ku unė do tė ndihem Unė......
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6551
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga epanjohura prej Mon 03 Mar 2014, 15:55

Eh,edhe une po ik duke te dhuruar dhimbjen si kujtim.. . Tashme vetem per dicka te falenderoj s'e ti me mesove c'ishte dashuria.

Faleminderit per gjithcka, qofte dhimbje lot nete pa gjum gezime dashuri... Nese vjen ne kete bote,nje cope parajse do ta ruaj per ty….Tani nuk e di se cpo ndodh lotet kane zene vend ne syte e mi. Nuk mundem ti ndal dot edhe pse e di shum mire qe jane te pa merituar. Me kujtohen shume gjera njekohesisht shume momente qe nuk mund ti harroj shume caste qe me bejne te vuaj.

Mendova se ndarja do me bente te te harroja por nuk po ndodh aspak keshtu.

Perkundrazi! ajo po me ben te te dua me shume po me shton me shume ate

mall te zjarrte qe kisha kohe qe e ndjeja.. E di mire qe do mundohesh te

ndertosh nje jete te re atje larg nga te gjithe,nga gjithcka dhe nga une.. te uroj me gjithe forcen e shpirtit te jesh i lumtur ndoshta kete fat te ka rezervuar jeta! Por kur ti te jetosh ate jete te re kur te kesh prane dike tjeter ktheje edhe njehere koken nga e shkuara me co njehere neper mend sepse kujtimi im nuk eshte vrases per ty ajo do te jete thjesht nje aventure e bukur e moshes! Mos mendo me per mua! Rri i qete sepse une te dua me gjithe shpirt se zemren time ta fala krejtesisht ty!

Do te ndihesha me mire nese ti nje dite do te ndjeje pak nostalgji per ndjenjen tone ( ani qe kurr nuk u takuam)qofte edhe per nje cast te vetem. Vetem mendo se diku larg hapesires qe na ndan eshte nje shpirt qe vuan per ty qe do te te do perjetesisht!

Eh! malli me ka mbytur ne cdo cast me del fytyra jote. Ne cdo enderr me shfaqesh duke buzeqeshur sapo zgjohem kuptoj se ishte thjesht enderr e bukur dhe me pas trishtohem qaj mbytem me lot se me duket sikur keshtu do te kthej serisht por ky eshte vetem nje pretekst per te jetuar ne genjeshtra per tu shmangur realitetit te hidhur qe po me shkaterron pak nga pak. Tani jemi vertet larg dhe une prane kam vetem kujtimet e cdo dite qe kemi,,kaluar'' bashke prane kam vetem mallin qe me djeg e pervelon ashtu si llava e nje vullkani qe shkaterron cdo gje qe ka perpara.Ashtu dhe malli qe kam per ty,nuk do me le te jetoj jeten time...as ne boten tjeter....

Ndoshtad do te kesh harruar se dikur kam ekzistuar ne jeten tende dhe kjo do te jete tronditja qe do te me shkaktoje me shume dhimbje e megjithate

une do te jem serisht ajo qe do te shoh nga larg lumturine tende ...............

Une nuk dua te vuash e te ndjesh te njejten dhimbje te cilen kisha une,do te kenaqem vetem me lumturine tende sepse keshtu te pakten do te jem me e qete. Duhet te mesohem me humbjen tende, me idene se nuk do te jesh kurre e imi, por nuk mundem te te mos mendoj qofte edhe per nje cast te vetem, sepse ti je kudo, ne cdo lot trishtimi je ti, ne cdo cast dhimbje je ti , ne cdo pjese te qenjes sime..je ti, por teper larg dhe i pa arritshem,je thesari me i cmuar qe nuk munda ta kem kurre, mbret i mbreterise DASHURI ..Ne te cilen nuk mund te jem as sherbetore tani.....

LAMTUMIRE pergjithmone dashuria ime e paarritshme! Lamtumire dashuria ime e pamundur.....xxxx
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6551
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga epanjohura prej Wed 09 Apr 2014, 19:49

Unė kurr nuk  besova se  do tė humbas Ty  nė kėtė botė mizore . Ai ishte dashuria ime e parė , ajo ishte diēka qė nuk mund tė harrohet , ajo ėshtė thjesht e pamundur pėr tė harruar . Fytyra e tij , buzėqeshja e tij , fjalėt e tij , lėvizjet e tij... . Ai ishte personi qė unė gjithmonė e shihja tė qeshur , personi i cili me quajti mua me emrin  mė tė bukur " engjėll " ! Ishe engjulli imė nė tokė , tani je engjėlli im nė qiell ! Mė mbaj Engjėlli im , dhe unė do tė mbajė Ty pėrgjithmonė nė zemrėn time , Ti e meriton atė !  .. Netėt e mia janė mė shumė pa gjumė , sepse natėn sytė e mi lotojn .E Ti  atje diku nėn tokė .. Ndoshta ne do tė takohemi njė herė , ndoshta kurrė , unė nuk e di , ndoshta mė mirė ėshtė atje ku po mė pret tė vij....Ndoshta vetėm je nė gjumė dhe nuk e di se sa keq ndihem....... Unė tė kamė dashur ,sa herė qe bie shi tė kujtoj ty tė  imagjinoj pranė meje . Tani mė mbetėn vetėm fotot ,e Ti nuk je mė . Nėse mė dėgjon mė lejo tė vijė , unė jam nė rrugėn time.. Njė ditė do vij por kur??  .. Dhe le tė kalon shumė kohė,por gjithmonė jamė me Ty   .. Dhe jo njė ditė tė vetme.....Por gjithėmonė... Tė shiqoj nė njė re dhe ushqej shpirtin .. ėshtė njė re qė ka formėn e njė zemre ..Pra Ti je AI...
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6551
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga epanjohura prej Thu 05 Jun 2014, 23:06

Kam menduar per jeten time pa ty. Kam njohur friken shume here. Ne ato momente mendja ime eshte zhytur ne nje erresire te paprovuar, qe nuk kishte as fund dhe as fillim. Kam menduar per diten dhe naten, qe gjithmone ndjekin njera tjetren por asnjehere nuk takohen. Sa shume ngjan me ne!
Kam menduar per henen dhe diellin qe nuk takohen kurre, dhe e shfaqin dashurine e tyre vetem ne nje eklips. Pastaj e mbajta frymen dhe gjeja e pare qe mendova ishte se "Te Dua"
Ne 5 shkronja te thash gjene me te madhe ne bote!
I mbyll syte, dhe marr fryme thelle, mar fryme embelsisht, dhe degjoj te rrahurat e zemres time. Provoj te le te lire mendjen, provoj por jane mendimet qe s'me len. Atehere provoj te le te lira mendimet e mia per te pare se ku po shkojne, dhe ne cast kuptoj se kerkojne te arrijne ty.
xxxx..
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6551
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga Katilja prej Thu 01 Sep 2016, 13:01

Dedikim. 
Doja te te merrja ne telefon,por me nfund e kuptova qe ishim ndar e skishim cte benim me. E Pranova humbjen tende edhe pse ishte e veshtir.Qava me denes derisa syt e mi nuk kishin me lot, u ndjeva fajtore per ndarjen ton, u ndjeva vertet keq kur te pash ne krahet e tjetres.Qava ulerita por se ktheve koken, me fal i dashur spo me pushojn lotet.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8017
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Copeza jete nga e kaluara...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi