» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A e dini se...

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Dardania prej Wed 26 Feb 2014, 01:02

A e dini se....
Bota esht e mbushur me Sy te Bukur.... Por. Syt se ju Shohin me Sinqeritet.... Dhe Dashuri.... Jan te paket....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12240
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Wed 26 Feb 2014, 13:59

A e dini se ka ligje te natyres dhe  nje dit do ndodh denimi i Zotit
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Wed 26 Feb 2014, 21:10

A e dini se po afrohet  fundi i  mujit shkurte
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 27 Feb 2014, 14:30

A e dinui  se Majlinda nuk  u ftua   te mar shperblmin si me e mira  ne bote ne gjudo
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Vizitor prej Thu 06 Mar 2014, 18:18

Nga qdo engjell fshihet nje ujk.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Geri prej Thu 06 Mar 2014, 18:35

Po nuk e rruajte mjekren , pas 1 muaj bohesh kryepeshkop  Very Happy 
Geri
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16968
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Naki prej Thu 06 Mar 2014, 18:37

Geri shkruajti:Po nuk e rruajte mjekren , pas 1 muaj bohesh kryepeshkop  Very Happy 
A e dini se nuk lejohet me postuar me shkronja bold  Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga epanjohura prej Thu 06 Mar 2014, 18:41

A e dini qe jemi mesua me i shkel ligjet...,pra i shkelin udheheqesit.... Very Happy
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6560
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Geri prej Thu 06 Mar 2014, 18:42

Ēa thuaaa  fest 

A e di se un kur e vej 1 ndeshje 1-3+ s'mund tma ndryshosh se te vjen inat qe se ke vendos e ti .. hahhaa

Epanjohura t'na falesh eee
Geri
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16968
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Dardania prej Thu 06 Mar 2014, 18:54

epanjohura shkruajti:A e dini qe jemi mesua me i shkel ligjet...,pra i shkelin udheheqesit.... Very Happy
A e dini se epanjohura.... Ke dhen nje Koment shum me Vler.... Sdo koment me shum.... Respekt e Nderuar....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12240
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 20:44

A e dini se  SHiptaret kur kan ardhur ne Kosove nuk kan takua asnje njeriju  per veq SHejtanin
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Naki prej Thu 06 Mar 2014, 20:46

albi shkruajti:A e dini se  SHiptaret kur kan ardhur ne Kosove nuk kan takua asnje njeriju  per veq SHejtanin
Hahhahahahaa po ku e kishin taku ne cilin vend aman  Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 20:48

ekan takua SHejtanin ku gjindet  Kisha Sllave ne Ferizaj  hahahaha
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga epanjohura prej Thu 06 Mar 2014, 22:01

A e dinit qe albi e di vendin e shejtanit? ( shaka kjo) Smile
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6560
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Dardania prej Thu 06 Mar 2014, 22:07

A e Dini se.... Jetojm ne Nje Bot....
Ku e Drejta te Mohohet.... Realiteti te Cenohet.... E Padrejta Realizohet.... Genjeshtra. Dhe Jo Realiteti Fitohet....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12240
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Naki prej Thu 06 Mar 2014, 22:32

A e dini se nje vote negative (nuk me pelqen mua me hiqen 0.03 cent sa here klikoni kete) a eshte e nevojshme ta jap pasqyren se kush kryeson ne dhenjen e votave (pelqimeve) negative Smile
A E DEINI SE ne profilin tuaj keni opcionin vlersimet dhe sistemi i ketij forumi ka nje komand anetari i cili arrin numrin 100 te vlersimeve negative ne menyren automatike behet BAn nga forumi qe dmth me as si vizitor nuk do mund te hyje  Very Happy . Kujdes shiqoni profilet e juaja nuk ka falje as meshire  :jelous:


Edituar pėr herė tė fundit nga Naki nė Thu 06 Mar 2014, 22:37, edituar 2 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Dardania prej Thu 06 Mar 2014, 22:37

A e Dini se.... Tek ne ku kam Lindur ne Kosov.... Thon....
Cfar Mbjell duhet me Korrur ....  Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12240
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 22:42

A e dini se Epanjohura esht shum aktive  ne ket forum
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Dardania prej Thu 06 Mar 2014, 22:46

A e dini se per Disa.... Me shum Vler ka 03. Cent se Karakteri dhe. Miqesin e kan kur ju gjindesh me gjdo Situat.... Si nuk ju duhen me per 03. Cent te harrojn.... Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12240
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 22:49

A e dini se emri Dardane Dardania esht emer fisnik
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 23:01

A e dini se  Naser gashi esht nga Akllapi
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Naki prej Thu 06 Mar 2014, 23:04

albi shkruajti:A e dini se  Naser gashi esht nga Akllapi
E vertete albi dhe i vetmi vend ku djalli dhe shejtani kurr nuk vijne ngase jam une aty  Cool

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 23:06

po dhe shejatni ka shum frig nga policia hahaha
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga epanjohura prej Thu 06 Mar 2014, 23:07

A e dini qe dy shejtana nuk rrijn bashke?  Cool
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6560
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 23:09

A  e dini se  shejtani punon 24 ore kunder njerijut
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Naki prej Thu 06 Mar 2014, 23:11

albi shkruajti:A  e dini se  shejtani punon 24 ore kunder njerijut
Por jo kunder policve  Cool

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga epanjohura prej Thu 06 Mar 2014, 23:13

A e dini qe edhe policet ishin njerez?
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6560
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Thu 06 Mar 2014, 23:22

A e dini se Kosova esht vendi me i bukur  ne bote
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Dardania prej Fri 07 Mar 2014, 11:16

Naki shkruajti:A e dini se nje vote negative (nuk me pelqen mua me.  hi.03 cent sa here klikoni kete) a eshte e nevojshme ta jap pasqyren se kush kryeson ne dhenjen e votave (pelqimeve) negative Smile
A E DEINI SE ne profilin tuaj keni opcionin vlersimet dhe sistemi i ketij forumi ka nje komand anetari i cili arrin numrin 100 te vlersimeve negative ne menyren automatike behet BAn nga forumi qe dmth me as si vizitor nuk do mund te hyje  Very Happy . Kujdes shiqoni profilet e juaja nuk ka falje as meshire  :jelous:
A e Dini se ....Per te ja Plotesuar Deshiren....Mbretit Duhet ti themi Urime....
 per Mbreteri duhet me qen Mbreteresh dhe Madheshtore....Per te qen ne Madherin Mbretit.... Prandaj Njerezit e thjesht nuk mund te Arrijn te jen ne Pallatin Mbreteror.... Per ket Arsye jam dhe Mbetem e thjesht.... Sepse kam Traditen Familjare.... Buk e kryp e ZemerBujare.... Per ket nuk mund te Arrij ne Pallatin Mbreteror sepse jam dhe Do jem e Thjesht.... Shnet .... Razz Mos i shlyej kur te Djeg Tabasko.... Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12240
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Fri 07 Mar 2014, 13:39

A e dini se  sot esht   dita e madhe  gjumaja muslimanet e kan obligim te falin namazin  ne xhami
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Dardania prej Fri 07 Mar 2014, 22:49

Dardania shkruajti:A e Dini se.... Jetojm ne Nje Bot....
Ku e Drejta te Mohohet.... Realiteti te Cenohet.... E Padrejta Realizohet.... Genjeshtra. Dhe Jo Realiteti Fitohet....
 :part001: ....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12240
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Fri 07 Mar 2014, 22:56

A e dini se Dardanet kan qen luftar te mdhaj
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Mon 24 Mar 2014, 18:19

A e dini se shum me qudit si e fitoj ket grad kjo Arjana sepse nuk ka postua asnje  postim
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Eidisi prej Mon 24 Mar 2014, 21:35

A e  dini se po te shikoni punet tuaja do jetoni me shume hahaha

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
Eidisi
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 7124
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Mon 24 Mar 2014, 21:38

A e dini se kjo siper ka harrua me  lexua mp hahaha
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Eidisi prej Mon 24 Mar 2014, 21:40

A  e dini se mua asgje nuk me shpeton ore Albi po nuk dua  ti jap rendesi 

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
Eidisi
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 7124
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Mon 24 Mar 2014, 21:41

A e dini se ket siper e kam vendase Very Happy
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Eidisi prej Mon 24 Mar 2014, 21:45

Hahahaha a e dini se sa gabon ti qe je i bindur qe un jam vendase hahaha

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
Eidisi
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 7124
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga albi prej Mon 24 Mar 2014, 21:49

A e din se ti ke qen te nje forum tjeter Very Happy
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Naki prej Mon 31 Mar 2014, 21:46

Kush dhe kur e zbuloi ēokollatėn?

Ajo ėshtė njė nga ėmbėlsirat mė tė popullarizuara aktualisht, ekziston nė ēdo dyqan, nė tė gjitha kombinimet e mundshme dhe format. Ėshtė e mjaftueshme ta kemi nė mendje dhe shpejt na shtohet oreksi pėr tė. Po pra, kjo ėshtė ēokollata. Ēokollata ėshtė ėmbėlsira mė e preferuar e shumicės sė banorėve tė globit.
Ēokollata ka njė histori shumė interesante. Emri i saj vjen nga emėrtimi Aztek, ksokolatl, qė do tė thotė, pije nga kakao. Aztekėt e vjetėr ishin indianėt, tė cilėt e kanė konsumuar tė ftohtė, kurse farat e thata, tė imėta dhe tė pjekura tė kakaos, i kanė shndėrruar nė pluhur, pastaj i kanė shtuar njė shumėllojshmėri tė erėzave, vanilje dhe ujė.
Kakaon e solli pėr herė tė parė nė Evropė, Kristifor Kolombi, nė vitin 1502. Ai i dha farat e kakaos, mbretėrisė spanjolle, ku u ruajtėn dhe u rritėn pėr vite nė fshehtėsi. Spanjollėt e kanė kombinuar me vanilje dhe erėza tė tjera, sheqer dhe qumėsht dhe ishte bėrė njė pije e preferuar nė oborrin mbretėror. Ajo ishte paraardhėsi i ēokollatės.
Pastaj, farat e kakaos janė bartur nga Spanja nė Francė, kurse nė Angli arrijnė nė vitin 1650. Kakao nė ato vite pėrdorej vetėm si njė pije. Ēokollatėn siē e njohim ne, ėshtė prodhuar nė vitin 1830. Prodhuesi holandez, Konrad Johannes Van Hüten, zbuloi njė mėnyrė pėr tė pėrgatitur ēokollatėn nė formėn e njė paste dhe pastaj filloi shitjen e produkteve tė tilla, nė fabrikėn e tij tė vogėl. Njerėzit me tė vėrtetė e pėlqyen atė dhe tė gjithė filluan tė blejnė ēokollatėn e fortė.
Pas vitit 1850, ēokollata pėrhapet nė tė gjithė botėn. Pastaj janė krijuar firma tė famshme tė tilla si: “Nestle”, “Lindt” , “Keller”, “Menie” dhe tė tjera qė ende prodhojnė ēokollatė me cilėsi tė lartė. Prodhuesit dhe eksportuesit mė tė mėdhenj tė ēokollatės nė Evropė janė: Gjermania, Hollanda, Franca, vendet e Beneluksit dhe Mbretėria e Bashkuar.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e dini se...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi