» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Miza dhe flutura

Shko poshtė

Miza dhe flutura

Mesazh nga Albanian_Girl prej Fri 28 Feb 2014, 22:09


Tė gjithė ne i urrejmė mizat, pasi ato vėrtet janė irrituese dhe nuk ka lėnė rehat asnjėherė, e mė sė keqi ėshtė kur jemi nė gjumė. Por kėtė herė nuk bėhet fjalė pėr bezdinė e mizave, por pėr zilinė e njė mize. Kėshtu, njė mizė i kishte shumė zili krahėt e bukura tė fluturės dhe nuk mund ta pranonte faktin se krahėt e saj dukeshin tė shėmtuar.
Njė ditė u takuan dhe filluan tė flisnin. - Ti e dashur flutur, - thoshte miza, - ti je bėrė e njohur, duke fluturuar mes luleve. Por unė, kur shoh gjithė ato ngjyra qė ēon kot lart e poshtė, mendoj se nė fund tė fundit kur kemi lindur ishim tė dyja si dy krimbsha tė verdhacukė, lavra tė gjora tė shėmtuara...”, vazhdoi miza. - Po, - iu pėrgjigj flutura, - por me ndryshimin se unė kam lindur mes gjetheve tė njė trėndafili, ndėrsa ti mes njė grumbulli plehrash!”.
/zeri.info/
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11996
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi