» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tri gjėrat e thjeshta tė plakut

Shko poshtė

Tri gjėrat e thjeshta tė plakut

Mesazh nga Ali prej Sat 01 Mar 2014, 22:04

Njeriu njė jetė ka dhe ajo nuk i kthehet kurrė mė pėr sė dyti. Edhe plaku i moēėm, njė jetė pati, mbushi njėqind vjet dhe vdiq.
Po tregojnė se, para se t'i shuheshin qirinjtė nė gropat e syve, u tha djemve aty pranė shtratit tė lamtumirės:
-Bijtė e mi, njeriu ėshtė mysafir nė kėtė botė. Prandaj, po jua le me gojė qė, kur tė bujtni nė shtėpinė e tjetrit pėr mik, mbani me vete tri gjėra tė thjeshta: njė metėr, njė gur kandari dhe njė gjilpėrė.

-Pėrse njė meter, baba?! - foli djali i parė, ose gishti i madh i dorės, siē e quante plaku, pasi qe mė i madhi nė moshė se vėllezėrit dhe donte vend tė veēantė nė qoshen e vatrės. 
Plaku i hodhi njė vėshtrim tė zgjuar.
-Qė tė matėsh vendin kur rri mes tė tjerėve, biri im.

-Pėrse njė gur kandari, baba?! - foli djali i dytė, ose gishti i gjatė i dorės, siē i thoshte i ati, pasi qe mė i gjati nė familje dhe bėnte punėt mė tė rėnda. 
Plaku i hodhi njė vėshtrim tė matur.
-Ta peshosh fjalėn tėnde para se ta thuash, biri im.

-Pėrse njė gjipėrė, baba?! - foli djali i tretė, ose gishti i vogėl i dorės, siē e quante babai, pasi qe mė i vogli nė moshė dhe trajtohej gjithkund "pas tė tjerėve".
Plaku i hodhi nje vėshtrim tė menēur.
-Para se te thumbosh tjetrin me fjalė, ta provosh nė veten tėnde mė parė, nė tė dhemb apo tė djeg, biri im.

Dhe pėr tė fundit herė plaku foli gjuhėn e mėmės:
-Dhe tani, bijtė e mi, trupin tim ia fal tokės dhe mendjen time jua le juve...
avatar
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 11751
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi