» Cila ėshtė miqėsia sot?
Poezi Tradhetie ! Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Poezi Tradhetie ! Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Poezi Tradhetie ! Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Poezi Tradhetie ! Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Poezi Tradhetie ! Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Poezi Tradhetie ! Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Poezi Tradhetie ! 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
Geri (7161)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
lolita (6766)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
Annika (6751)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
Interesant (4173)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
Arjana (3724)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
albi (3377)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 
Adisa (3282)
Poezi Tradhetie ! Vote_lcapPoezi Tradhetie ! Voting_barPoezi Tradhetie ! Vote_rcap 


Poezi Tradhetie !

Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Poezi Tradhetie !

Mesazh nga epanjohura prej Mon 03 Mar 2014, 14:19

Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!Te Doja!

Tere jeten te dashta
Tere jeten ta dhurova
Asgje s'fitova nga kjo
Vetem u mashtrova

Mashtres i endrrave ishe
Kete von e kuptova
Pse nuk ma thoje troq
,,Kurr nuk te dashurova"

Mashtrimin e ke ne gjake
Me te do jetosh gjithmone
Edhe te lindesh edhe nje here
Per te gjitha do jete vone

Nga jeta ime i more te gjitha
A nuk te mjaftuan?
Vazhdove me mashtrime te tjera
Tani te gjitha do i vuan

Kurr nuk tu hakmorra
As nuk te hakmerrem per jete
At qe meritove nga une
Tjeter kush do ta Jep

S'dij pse hargjoj laps
S'dij pse hargjoj leter
S'kam deshire te t'takoj Kurr
As ne Boten tjeter...
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6833
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga epanjohura prej Mon 03 Mar 2014, 14:20

Pse s'me the lamtumire???

Prita kohe te gjate
zerin ta degjoj
fjalen tende te fundit
kurr s'do ta harroj

Ishim shum te rij
ndoshta nuk u kuptuam
menduam qe duheshim shum
si duket u mashtruam

Te gjitha do ti falja
edhe une isha e re
por kurr s'do ta fali
qe lamtumire s'me the

Te harroj nuk mundem
kujtime kam shum ne mend
zavendesim nuk dua
ne zemren time s'ka vend

Nje gje e mesova
kurr s'do ta harroj
femra din me dasht
mashkulli te tradhetoj..
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6833
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga epanjohura prej Mon 03 Mar 2014, 14:22

T-radheti qofsh e mallkuar
R-renja mos tu gjind kund
A-rrijte te vrash shum zemra
Dh-e ne humnere i fute pa fund
Ė-shte mekat ta vuash
T-radhetin pa e meritua
I-magjino njehere ne vete qė...
A-jo kurr nuk ka ekzistua!
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6833
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga epanjohura prej Mon 03 Mar 2014, 14:25

Pse????

Pse pas shpinde me vrat?
Pse ma humbet drejtimin?
Pse luani me ndjenjat e pasterta?
Nga Zoti do gjeni mallkimin!

Pse ndjenjat mi rrembyet?
Pse me vritni per se gjalli?
Pse s'mendoni qe do ju mbyt?
Lot-syri ime nga halli!

Pse nuk veni doren ne zemer?
Pse nuk keni fare meshire?
Pse jeni kaq te pashpirt?
Me futet ne nje loj-zingjir!
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6833
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga epanjohura prej Mon 03 Mar 2014, 14:26

-----Mos....-----

Mos kerko te krijosh lumturi
Me shkatrrimin e lumturis se dikujt
Ajo do te kthehet bumerang-bindu
Me teper se cdo kush ke me vuajt!

Mos nderto kulla lumturie per vete
Mbi rrenojat qe i shkakterrove pa meshire
Ruaju se ato do ta zene frymen pa dhembje
Atehere do ta kesh edhe me veshtire!

Pse tradhetoni, kur mundemi pa tradheti
Athua jeta eshte e ketill, plot dredhi
E pesojn te gjithe,njesoj pa dallim gjinie
Dikush e peson heret e dikush ne pleqeri!
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6833
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga epanjohura prej Mon 03 Mar 2014, 14:26

--------Nese........--------

Nese ke gabuar me qellim
Kurr mos me kerko falje
Zemra ime e mbushur pikllim
Ka vetem hyrje,jo dalje!

E akullt do mbetet per jete
Per veprat e tua te qellimta
Dije qe tradhetia pa meshire vret
Ne gabime te medha,e te imta!

As lot nuk do te derdhi kurr
Nuk meriton te t'kujtoj fare
Vedi i thua qe je burr
E une jam grua,e jo Tradhetare!
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6833
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga Dardania prej Tue 04 Mar 2014, 01:10

epanjohura shkruajti:Pse????

Pse pas shpinde me vrat?
Pse ma humbet drejtimin?
Pse luani me ndjenjat e pasterta?
Nga Zoti do gjeni mallkimin!

Pse ndjenjat mi rrembyet?
Pse me vritni per se gjalli?
Pse s'mendoni qe do ju mbyt?
Lot-syri ime nga halli!

Pse nuk veni doren ne zemer?
Pse nuk keni fare meshire?
Pse jeni kaq te pashpirt?
Me futet ne nje loj-zingjir!
No Comment....   Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Poezi Tradhetie ! C47de410
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12513
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga Dardania prej Thu 06 Mar 2014, 01:39

 epanjohura shkruajti:Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!Te Doja!

Tere jeten te dashta
Tere jeten ta dhurova
Asgje s'fitova nga kjo
Vetem u mashtrova

Mashtres i endrrave ishe
Kete von e kuptova
Pse nuk ma thoje troq
,,Kurr nuk te dashurova"

Mashtrimin e ke ne gjake
Me te do jetosh gjithmone
Edhe te lindesh edhe nje here
Per te gjitha do jete vone

Nga jeta ime i more te gjitha
A nuk te mjaftuan?
Vazhdove me mashtrime te tjera
Tani te gjitha do i vuan

Kurr nuk tu hakmorra
As nuk te hakmerrem per jete
At qe meritove nga une
Tjeter kush do ta Jep

S'dij pse hargjoj laps
S'dij pse hargjoj leter
S'kam deshire te t'takoj Kurr 
As ne Boten tjeter...

Perfekt.... S,do Koment me shum.....
 fest

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Poezi Tradhetie ! C47de410
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12513
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga epanjohura prej Thu 06 Mar 2014, 14:54

Me takonte!!!!!

Me takonte lumturia
Ti ma mohove
E imja ishte jeta
Ti ma shkaterrove

Pse ishe kaq i vrazhd me mua??
E dij pa ma thene fare
Nuk dijta te genjej
Nuk dijta te behem tradhetare

Njeriu si je Ti
Shum do te jeton
Por jo si qenje njerzore
Po si monstrum qe tradheton

U betove genjeshtar
Se me nuk do tradhetoj
Edhe ta coptosh hekurin me dhemb
Kurre s'do Te besoj!!!!!
avatar
epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6833
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga lepurushja vogel prej Thu 27 Aug 2015, 15:04

[size=35]sikur kjo zemer te kishte fjal e te kishte goje, [/size]
[size=35]do ulej kembkryq dhe do fillonte te tregoj, [/size]
[size=35]per historin qe nga nje gjum i gjat e zgjoi, [/size]
[size=35]ne fakt nuk eshte histori po eshte ndjenj eshte dashuri... [/size]
[size=35]do tregonte per ate njeri qe e rrembeu nga kjo zbrazeti, [/size]
[size=35]per ate njeri qe fort e perqafoi dhe i dha ngrohtesi, [/size]
[size=35]se di sa do zgjas kjo jete se si do te shkoj ne te vertet, [/size]
[size=35]por dicka di me siguri,qe ti je i vetmi dhe i pazevendsueshmi dashuri... [/size]
[size=35]shum pak te kam pare,por sa shum te njoh, [/size]
[size=35]shum pak te kam prekur,por sa shum te ndjej, [/size]
[size=35]shum larg te kam,por sa afer te mbaj, [/size]
[size=35]shum deshira kam ,por ti je endrra e vetme qe shikoj.... [/size]
[size=35]ndonejehr dhe jeta qe jeton te duket e pavlere, [/size]
[size=35]cdo gje qe te rrethon te duket si e mjer, [/size]
[size=35]nderkohe qe enderron per ate qe kaq shum deshiron, [/size]
[size=35]zoti te ve bllok dhe te thot ..... [/size]
[size=35]rri dhe mendon,syri te loton,zemra te gulcon, [/size]
[size=35]vall pse kjo jete kaq pak te ofron? [/size]
[size=35]cfare duhet te besh ,te pranosh burgimin perjete? [/size]
[size=35]apo vall ka ndonje shpres qe te marresh vendime vete? [/size]
[size=35]ndoshta duhet te te kerkoj ndjes, [/size]
[size=35]per keto fjal qe leshoj e pyes, [/size]
[size=35]se pergjigjen qe te dy e dim, [/size]
[size=35]duhet te vrasim me cdo kusht vetmin..... [/size]
[size=35]ajo qe une ndjej dhe kuptoj nga gjithcka, [/size]
[size=35]eshte qe rreth e rrotull vetes asgje me nuk ka, [/size]
[size=35]gjith kjo bote eshte zvogeluar kaq shume, [/size]
[size=35]sa ne rrethin e saj jemi vetem TI e UNE... [/size]
[size=35]cdo momenet qe me kalon dicka prej teje me kerkon, [/size]
[size=35]nje her kerkon syrin te te shikoj, [/size]
[size=35]nje her kerkon zerin te ta degjoj, [/size]
[size=35]nje her me kerkon trupin te ta pushtoj, [/size]
[size=35]gjithmon me kerkon buzen te ta kafshoj....... [/size]
[size=35]mungesa tende me shkatron... [/size]
[size=35]mungesa tende me terbon... [/size]
[size=35]dhe syri gjithmon vajton.... [/size]
[size=35]prania tende me gezon... [/size]
[size=35]prania tende me tjeterson... [/size]
[size=35]prania tende vetem me lumturonnnnnnnnn............................ [/size]
[size=35]5 min sikur te te kem ne dite, [/size]
[size=35]me mjaftojne qe te me kthehet erresira ne drit, [/size]
[size=35]2 vjet i lidhur me dike , [/size]
[size=35]dhe ndihesh si askushi kur vete ne mbremje ne shtepi........ [/size]
[size=35]e ja pra kjo eshte jeta qe jetojme, [/size]
[size=35]ngrem duart lart dhe cdo gje dorezojme, [/size]
[size=35]ulim koken posht dhe cdo gje pranojme, [/size]
[size=35]e vetmja gje qe ngelet eshte qe zemren te rrahi ta lejojme........ [/size]
[size=35]jan dy zjarre te fuqishme qe mes tyre luftojne, [/size]
[size=35]njeri dergon flaken sa me shum te te perveloj, [/size]
[size=35]dhe tjetri leshon flaken sa me shum te te ngroj, [/size]
[size=35]mjer ai qe eshte ne mes,, dhe nuk e di se cila flak do e vdes........ [/size]
[size=35]them per ate person qe eshte i mjer, [/size]
[size=35]sepse eshte si shiu qe nuk di ku do bjer, [/size]
[size=35]makar pika e shiut te kishte timon, [/size]
[size=35]se e dinte vet pastaj lulen e kujt lulezon......... [/size]
[size=35]por ja qe ZOTI ishte gje e zgjuar, [/size]
[size=35]e beri piken ashtu te vogel te urdheruar, [/size]
[size=35]qe te mos kishte fuqi te merrte rrugen e perpjet, [/size]
[size=35]dhe ti bente ligjet ashtu sic donte vet.................... [/size]
[size=35]megjithat ZOTI nje shteg e ka lejuar, [/size]
[size=35]jo per njerzit e nderuar dhe te zgjuar, [/size]
[size=35]por per njezit qe vertet jan dashurruar, [/size]
[size=35]qe falen per kete ndjenj dhe kurr skan per ta harruar............... [/size]
[size=35]ndaj o zemra ime ashtu sic gjithmon te perqafoj, [/size]
[size=35]dy fjal ne veshin tend dua te ti leshoj, [/size]
[size=35]qe jeta ime ska me ndryshime dhe shum kuptime, [/size]
[size=35]ajo ka vetem nje kuptim dhe ti je lulja qe i jep bukurin............ [/size]
[size=35]cfare do qe te sjell kjo jete, [/size]
[size=35]ajo pik e shiut qe do bjeri nga rete, [/size]
[size=35]edhe pse pa timon rrugen do e gjej vet, [/size]
[size=35]dhe ne prehrin tend koken do e mbeshtet.................. [/size]
[size=35]ta dish qe kjo munges me ka ber te kuptoj, [/size]
[size=35]qe je i vetem qe dashuroj, [/size]
[size=35]qe je njeriu i vetem qe adhuroj, [/size]
[size=35]dhe qe kurr ne kete jete nuk te leshoj............... [/size]
[size=35]kush te doj te besoj... [/size]
[size=35]kush te doj te degjoj.... [/size]
[size=35]por une per nje qellim jetoj.... [/size]
[size=35]kete njeri te mos e leshoj..... [/size]
[size=35]ketij njeriu cdo gje ti dhuroj..... [/size]
[size=35]te jem vetem per te dhe kurr te mos e ndroj.... [/size]
[size=35]te jem vetem per te dhe perjet ta DASHUROJ ................ [/size]
[size=35]NJE FJAL ESHTE SHUM PAK [/size]
[size=35]DY FJAL I BIE TE JEN ASPAK [/size]
[size=35]TRE FJAL NUK BESOJ SE MJAFTOJNE [/size]
[size=35]NDAJ NE PAFUNDESI SHPIRTI E ZEMRA IME DUAN TE TE FALENDEROJNE...... [/size]
[size=35]PER ATE QE TI DITE TE ME DHUROSH, [/size]
[size=35]PER ATE QE TI DITE TE ME AFROSH, [/size]
[size=35]PER ATE QE TI DITE TE ME DASHUROSH, [/size]
[size=35]PER SYRIN QE MA LOTON, [/size]
[size=35]PER ZEMREN QE MA COPTON, [/size]
[size=35]PER BUZEN QE MA PERVELON, [/size]
[size=35]PER VESHIN QE ME ENDJE TE DEGJON, [/size]
[size=35]PER GJITHCKA TIMEN QE KAQ SHUM TE DESHIRON............[/size]
lepurushja vogel
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 4298
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga lepurushja vogel prej Thu 27 Aug 2015, 15:04

love
lepurushja vogel shkruajti:[size=35]sikur kjo zemer te kishte fjal e te kishte goje, [/size]
[size=35]do ulej kembkryq dhe do fillonte te tregoj, [/size]
[size=35]per historin qe nga nje gjum i gjat e zgjoi, [/size]
[size=35]ne fakt nuk eshte histori po eshte ndjenj eshte dashuri... [/size]
[size=35]do tregonte per ate njeri qe e rrembeu nga kjo zbrazeti, [/size]
[size=35]per ate njeri qe fort e perqafoi dhe i dha ngrohtesi, [/size]
[size=35]se di sa do zgjas kjo jete se si do te shkoj ne te vertet, [/size]
[size=35]por dicka di me siguri,qe ti je i vetmi dhe i pazevendsueshmi dashuri... [/size]
[size=35]shum pak te kam pare,por sa shum te njoh, [/size]
[size=35]shum pak te kam prekur,por sa shum te ndjej, [/size]
[size=35]shum larg te kam,por sa afer te mbaj, [/size]
[size=35]shum deshira kam ,por ti je endrra e vetme qe shikoj.... [/size]
[size=35]ndonejehr dhe jeta qe jeton te duket e pavlere, [/size]
[size=35]cdo gje qe te rrethon te duket si e mjer, [/size]
[size=35]nderkohe qe enderron per ate qe kaq shum deshiron, [/size]
[size=35]zoti te ve bllok dhe te thot ..... [/size]
[size=35]rri dhe mendon,syri te loton,zemra te gulcon, [/size]
[size=35]vall pse kjo jete kaq pak te ofron? [/size]
[size=35]cfare duhet te besh ,te pranosh burgimin perjete? [/size]
[size=35]apo vall ka ndonje shpres qe te marresh vendime vete? [/size]
[size=35]ndoshta duhet te te kerkoj ndjes, [/size]
[size=35]per keto fjal qe leshoj e pyes, [/size]
[size=35]se pergjigjen qe te dy e dim, [/size]
[size=35]duhet te vrasim me cdo kusht vetmin..... [/size]
[size=35]ajo qe une ndjej dhe kuptoj nga gjithcka, [/size]
[size=35]eshte qe rreth e rrotull vetes asgje me nuk ka, [/size]
[size=35]gjith kjo bote eshte zvogeluar kaq shume, [/size]
[size=35]sa ne rrethin e saj jemi vetem TI e UNE... [/size]
[size=35]cdo momenet qe me kalon dicka prej teje me kerkon, [/size]
[size=35]nje her kerkon syrin te te shikoj, [/size]
[size=35]nje her kerkon zerin te ta degjoj, [/size]
[size=35]nje her me kerkon trupin te ta pushtoj, [/size]
[size=35]gjithmon me kerkon buzen te ta kafshoj....... [/size]
[size=35]mungesa tende me shkatron... [/size]
[size=35]mungesa tende me terbon... [/size]
[size=35]dhe syri gjithmon vajton.... [/size]
[size=35]prania tende me gezon... [/size]
[size=35]prania tende me tjeterson... [/size]
[size=35]prania tende vetem me lumturonnnnnnnnn............................ [/size]
[size=35]5 min sikur te te kem ne dite, [/size]
[size=35]me mjaftojne qe te me kthehet erresira ne drit, [/size]
[size=35]2 vjet i lidhur me dike , [/size]
[size=35]dhe ndihesh si askushi kur vete ne mbremje ne shtepi........ [/size]
[size=35]e ja pra kjo eshte jeta qe jetojme, [/size]
[size=35]ngrem duart lart dhe cdo gje dorezojme, [/size]
[size=35]ulim koken posht dhe cdo gje pranojme, [/size]
[size=35]e vetmja gje qe ngelet eshte qe zemren te rrahi ta lejojme........ [/size]
[size=35]jan dy zjarre te fuqishme qe mes tyre luftojne, [/size]
[size=35]njeri dergon flaken sa me shum te te perveloj, [/size]
[size=35]dhe tjetri leshon flaken sa me shum te te ngroj, [/size]
[size=35]mjer ai qe eshte ne mes,, dhe nuk e di se cila flak do e vdes........ [/size]
[size=35]them per ate person qe eshte i mjer, [/size]
[size=35]sepse eshte si shiu qe nuk di ku do bjer, [/size]
[size=35]makar pika e shiut te kishte timon, [/size]
[size=35]se e dinte vet pastaj lulen e kujt lulezon......... [/size]
[size=35]por ja qe ZOTI ishte gje e zgjuar, [/size]
[size=35]e beri piken ashtu te vogel te urdheruar, [/size]
[size=35]qe te mos kishte fuqi te merrte rrugen e perpjet, [/size]
[size=35]dhe ti bente ligjet ashtu sic donte vet.................... [/size]
[size=35]megjithat ZOTI nje shteg e ka lejuar, [/size]
[size=35]jo per njerzit e nderuar dhe te zgjuar, [/size]
[size=35]por per njezit qe vertet jan dashurruar, [/size]
[size=35]qe falen per kete ndjenj dhe kurr skan per ta harruar............... [/size]
[size=35]ndaj o zemra ime ashtu sic gjithmon te perqafoj, [/size]
[size=35]dy fjal ne veshin tend dua te ti leshoj, [/size]
[size=35]qe jeta ime ska me ndryshime dhe shum kuptime, [/size]
[size=35]ajo ka vetem nje kuptim dhe ti je lulja qe i jep bukurin............ [/size]
[size=35]cfare do qe te sjell kjo jete, [/size]
[size=35]ajo pik e shiut qe do bjeri nga rete, [/size]
[size=35]edhe pse pa timon rrugen do e gjej vet, [/size]
[size=35]dhe ne prehrin tend koken do e mbeshtet.................. [/size]
[size=35]ta dish qe kjo munges me ka ber te kuptoj, [/size]
[size=35]qe je i vetem qe dashuroj, [/size]
[size=35]qe je njeriu i vetem qe adhuroj, [/size]
[size=35]dhe qe kurr ne kete jete nuk te leshoj............... [/size]
[size=35]kush te doj te besoj... [/size]
[size=35]kush te doj te degjoj.... [/size]
[size=35]por une per nje qellim jetoj.... [/size]
[size=35]kete njeri te mos e leshoj..... [/size]
[size=35]ketij njeriu cdo gje ti dhuroj..... [/size]
[size=35]te jem vetem per te dhe kurr te mos e ndroj.... [/size]
[size=35]te jem vetem per te dhe perjet ta DASHUROJ ................ [/size]
[size=35]NJE FJAL ESHTE SHUM PAK [/size]
[size=35]DY FJAL I BIE TE JEN ASPAK [/size]
[size=35]TRE FJAL NUK BESOJ SE MJAFTOJNE [/size]
[size=35]NDAJ NE PAFUNDESI SHPIRTI E ZEMRA IME DUAN TE TE FALENDEROJNE...... [/size]
[size=35]PER ATE QE TI DITE TE ME DHUROSH, [/size]
[size=35]PER ATE QE TI DITE TE ME AFROSH, [/size]
[size=35]PER ATE QE TI DITE TE ME DASHUROSH, [/size]
[size=35]PER SYRIN QE MA LOTON, [/size]
[size=35]PER ZEMREN QE MA COPTON, [/size]
[size=35]PER BUZEN QE MA PERVELON, [/size]
[size=35]PER VESHIN QE ME ENDJE TE DEGJON, [/size]
[size=35]PER GJITHCKA TIMEN QE KAQ SHUM TE DESHIRON............[/size]
lepurushja vogel
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 4298
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga Katilja prej Fri 01 Apr 2016, 12:47

Ike me le pa asnje sqarim 
ike me le si nje femij femij 
ike pa asnje arsye 
me le ne vetmi 
ndjehem e rrethuar nga lotet e mia 
ndjehem e rrethuar nga merzia 
ty ste beri pershtypje se cndjeja un per ty 
ike me le me lot ne sy 

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8299
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi Tradhetie ! Empty Re: Poezi Tradhetie !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi