» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Majmuni dhe dhia vjedhin perime

Shko poshtė

Majmuni dhe dhia vjedhin perime

Mesazh nga Ali prej Tue 04 Mar 2014, 15:57

Njė fermer kinez po ka telashe tė mėdha me njė “tandem” tė pazakontė, i cili po ia plaēkit tė mbjellat. Je Shu Donguan nga provinca Guangdong ka raportuar nė polici se tashmė dy javė nga kopshti po i zhduken perimet, ndėrsa pėr kėtė fajtor ėshtė njė ēift i pazakontė plaēkitėsish, njė majmun qė kalėron njė dhi.
Ai thotė se majmuni ēdo ditė nė kohė tė caktuar kalėron mbi dhi, e cila e pret derisa ai tė mbledhė perimet dhe pastaj sėrish hip mbi tė dhe largohen nė drejtim tė panjohur. Je Shu thotė se nė afėrsi tashmė disa ditė gjendet njė cirk dhe me siguri kėto kafshė vijnė nga atje nė kėrkim tė ushqimit. “Kur vijnė, majmuni ngrihet nė kėmbė mbi shpinėn e dhisė, sikur shikon nėse ėshtė duke e shikuar ndokush. Kur sheh se terreni ėshtė i pastėr, niset nė aksion”, thotė fermeri i zemėruar.  / zeri.info /
Ali
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 12486
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi