» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Luani sa mė shumė nė ajėr tė pastėr

Shko poshtė

Luani sa mė shumė nė ajėr tė pastėr

Mesazh nga Ali prej Tue 04 Mar 2014, 15:59

Sot, nė kohėn internetit, rrjeteve sociale dhe kompjuterit personal, psikologėt janė mė shumė se kurrė tė vendosur pėr t’u bėrė apel fėmijėve qė tė luajnė nė ajėr tė pastėr. Pra, duhet t’u riktheheni lodrave tė vjetra, qė tashmė duket se po humbin nga ditė nė ditė. Ngjitjet, zbritjet, lojėrat me top, me litar, pėr t’u ndier tė lirė dhe tė lumtur.
Gjėja mė e bukur e fėmijėrisė janė lojėrat, ato tė vėrtetat nė ajėr tė pastėr, me lėvizje e zbulime, ku fėmijėt vrapojnė, bien, bėhen pis, qeshin dhe qajnė.
Pikėrisht kėshtu zhvillohet mendimi, pesė shqisat, fantazia. Sipas ekspertėve nėse fėmija qėndron brenda dhe nuk luan nė natyrė pasojat e gjithė kėsaj sjelljeje janė tė tmerrshme: fėmijė ju do tė vuani nga mbipesha, do tė bėheni dembelė, tė pakujdesshėm dhe ndonjėherė tė palumtur. /zeri.info/
avatar
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 11754
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi