» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ndeshja historike...

Shko poshtė

Ndeshja historike...

Mesazh nga epanjohura prej Wed 05 Mar 2014, 20:48

Miqėsorja e parė zyrtare, e konsideruar si historike, ka pėrfunduar pa gola pėr Kosovėn. Kombėtarja e drejtuar nga Bunjaku ka dominuar nė tė gjitha drejtimet, ka krijuar volum tė madh loje e raste, por ėshtė ndalur nė finalizim. Kjo sa pėr meritė tė mbrojtjes haitiane, reparti mė solid i miqve, por edhe pėr mefshtėsi tė lojtarėve ofensivė vendės. Pengesė pėr zhvillimin sa mė normal tė kėsaj ndeshjeje ėshtė bėrė edhe terreni i stadiumit tė Mitrovicės, ku u luajt ndaj Haitit, i cili me kalimin e minutave u rėndua mė shumė. Festa e madhe e rreth 18 mijė tifozėve, tė pranishėm nė shkallėt e stadiumit, i mbushur plot e pėrplot, nuk u sinkronizua dot me njė fitore tė lojtarėve nė fushė. Megjithatė, me rėndėsi historike pėr kosovarėt ėshtė se nisi njė rrugė e gjatė, ende e pazyrtarizuar nėn organizimin e UEFA-s dhe FIFA-s, por kjo gjė pritet tė vijė sė bashku me anėtarėsimin nė OKB tė shtetit mė tė ri nė Europės. Kujtojmė se skuadra e drejtuar nga Albert Bunjaki ende nuk mund tė pėrfaqėsohet me tė gjitha tė drejtat nė arenėn ndėrkombėtare dhe nuk mundet tė marrė pjesė as nė kompeticionet zyrtare, por gjithsesi ky mbetet njė hap i rėndėsishėm dhe pritet tė nxisė edhe mė shumė anėtarėsimin nė FIFA dhe UEFA.

Formacioni qe luajti ndeshjen historike

Kosova
Ujkani
Perdedaj
Nushi
Sadiku (Rexhepi 65`)
Pepa

Rashkaj
A.Gashi (L.Kraniqi 72`)
Alushi
Hasani (Kastrati 86`)

A.Bunjaku (Toski 72`)
Azemi (Bytyqi 57`)

Selektor: A.Bunjaku
Ps.Asnje lojtar qe luan ne ekipet Kosovare nuk luajti....Pra ne fakt luajti: Diaspora-Haiti.. Cool

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5729
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndeshja historike...

Mesazh nga albi prej Wed 05 Mar 2014, 20:53

Selektori . Bunjaku nuk e formoj ekipen e mir sepse  lojtaret nga Kosova nuk i futi ne loj asnje e keta lojtaret nga Dijaspora nuk  u kuptojshin ne teren dhe aj lojtari  nga Dijaspora  Hasani ika humber disa shansa
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12204
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndeshja historike...

Mesazh nga Naki prej Wed 05 Mar 2014, 23:52

Nuka ka pasur asnje rendesi rezultati rendesi ka pasur ndeshja dhe fillimi i njohjes se UEFA-s dhe FIFA-s

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndeshja historike...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi