» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Femrat nuk duhet tė rrinė duarkryq

Shko poshtė

Femrat nuk duhet tė rrinė duarkryq

Mesazh nga Eidisi prej Mon 10 Mar 2014, 21:31

Seksi mė ‘i dobėt’ ėshtė njė shprehje e fundit. Thuhet o prej atyre femrave qė pėlqejnė tė jenė pėrherė tė nėnshtruara ose nga meshkuj aspak inteligjentė e tepėr egoistė pėr vlerat. Tipat e meshkujve qė mendojnė se femra duhet vetėm pėr riprodhim dhe punėt e shtėpisė mė kujtojnė antikitetin grek, ku ne modė ishte shumė tėrheqja seksuale e meshkujve nga meshkujt, ose autoritare, e kur vinte puna tek femrat i shihnin vetėm sa pėr shtim tė popullsisė, ta marrim kėshtu si nė pėrgjithėsi…

Ja marrim ata qe qeverisin vendin me vite. Keni parė ndonjė femėr me post tepėr tė lartė? Pėrveē spikeres sė parlamentit, qė nuk do tė thosha se po pėrdor forcėn e femrės inteligjente, pėrveēse nėnshtrimin qė i bėn dikush tjetėr mė lart saj dhe sėrish mbetet po ajo…duke mos thėnė qė tė jesh kryetare parlamenti, nuk do ta krahasoja me asgjė pėrveēse njė rojtare meshkujsh, nė njė sallė plot me pesha tė rėnda.

Ndonjė femėr tjetėr keni parė? Mund tė kemi hasur vetėm ato femra qė ndodhen nė baza organizatash pėrfituese, ku e ku tė joshin meshkujt e tė bėjnė rolin e spiunes si ato filmat me Nikitat e bukura nė kėmbim tė njė 500 euroshi, ndėrkohė qė ato do preferonin tė ngriheshin tepėr lart me idenė e dhėnies sė trupit nga njė parti tek tjetra! Nuk ka kohė pėr ofendime, ēdo gjė flitet ne bazė te realitetit qė shumica sheh, por qė pak duan tė shprehen…

Si mund tė kėrkojnė ndryshim, kur fillojnė tė gjithė nga po tė njėjtat hapa, pa ditur sesi tė jenė vetvetja me popullin e thjeshtė?! Femrat ku janė? Disa nuk duan tė ndihen, sepse kanė frikė dhe kanė tė drejtė, mbase askush nuk do donte te sakrifikonte jetėn pėr tė vėnė atė tė famshmen drejtėsi! Po si mund tė qėndrojmė duarkryq, kur pa sakrifikuar diēka nuk mund tė hidhet asnjė hap mė tej drejt asaj mirėsie qė ti kėrkon tė vendosėsh nė kėtė jetė mizore!

Ėshtė e pamundur tė udhėhiqemi nga pjesa mė e madhe e njė parlamenti maskilist qė nėnshtron gruan ne shtėpi nė shumė mėnyra, duke na shprehur tė nesėrmen neve…moral. Nuk po i shkruaj kėto fjalė pėr t’u treguar vetė, feministe, nuk bėj dallim gjinish, por thjesht dua njė pėrzierje tė pastėr mendimesh, idesh, atė ndryshimin qė tė gjithė e thonė sa pėr fjalė…Por, nėse kemi njė dominim mashkullor si riprodhim i njė personi po mashkullor qė na tregon rėndėsinė e drurit sesa inteligjencės, atėherė dhe tė tjerėt kėshtu do jenė.

Po femrat?Femrat do rrinė nė hije, me idenė e nėnshtrimit, nė kuptimin e barazisė vetėm nė rast zgjedhjesh. Ne kėrkojmė tė bėjmė lėvizje e tė jemi perėndimor, por e kemi marrė zakonin qė nė shtypjen e gjinisė femėrore nė kohėn e shkuar dhe pretendojmė tė bėhemi perėndimorė, kur nuk sheh njė femėr tė dėgjohet. Sa ėshtė herėt duhet menduar, pasi tė mendohet, duhet parė nga ē’jemi tė rrethuar dhe mė pas tė veprosh sipas instinktit mė pozitiv qė mund tė vijė.

Pa tė ndalur kush edhe sikur te vdesėsh, duhet tė ecėsh, tė ecėsh e fortė dhe me dinjitet,mbi tė gjitha me dinjitet,sepse nėse arsyeton pėr te mbrojtur anėtarėt e familjes tėnde, do arrish tė mbrosh edhe njė popullsi tė tėrė akoma mė tė gjerė!

Burimi People

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6293
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi