» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Femrat inteligjente dhe te thjeshta, mė tėrheqėse pėr meshkujt

Shko poshtė

lexo Femrat inteligjente dhe te thjeshta, mė tėrheqėse pėr meshkujt

Mesazh nga E bukula :* prej Fri 14 Mar 2014, 23:15

Femrat inteligjente dhe te thjeshta, mė tėrheqėse pėr meshkujt  kis 

Shumica e femrave mendojnė se meshkujve u pėlqejnė femrat e grimuara, me flokė tė rregulluara dhe tė veshura me kosto tė lartė. Keni menduar se i tėrheq vetėm pamja fizike?
Shkaku i stereotipave, pjesėtaret e gjinisė sė bukur shpesh janė nėn presion se gjithmonė duhet tė jenė apo tė duken tė pėrsosura. Edhe pse ndoshta tingėllon paksa e ēuditshme, meshkujt te femrat shpeshherė nuk e vėrejnė grimin apo tė brendshmet, pėr tė cilat ka shpenzuar njė pasuri tė tėrė.
Pjesėtarėt e gjinisė sė fortė pėlqejnė gjėrat e thjeshta dhe ato natyrore. Keni menduar se e tėrheq vetėm pamja fizike? Nėse provoni ta poshtoni me komente, buzėqeshje, do ta kuptoni se ky ėshtė ēelėsi i suksesit.
Inteligjenca, vetėbesimi, pjekuria emocionale, do t’ua bėjnė meshkujve me dije se nuk munden pa ju, jo diēka tjetėr.
Nėse jeni veshur mė thjeshtė, ai me ju ndjehet mė rehat, e nėse vini e grimuar sė tepėrmi dhe me rroba tė shtrenjta, do ta frikėsoni.
avatar
E bukula :*

Shteti : New York
Postime : 8
Kyējet nė forum : 4717
Regjistruar mė : 11/03/2014
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi