» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja pse nuk duhet tė flini me telefona afėr!

Shko poshtė

Ja pse nuk duhet tė flini me telefona afėr!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 16 Mar 2014, 13:48Shumė njerėz do tė bėnin gjumė mė tė mirė, nėse dhoma ku flemė do tė ishte e lirė nga telefonat mobil dhe pajisjet tjera elektronike.
Herėn tjetėr kur nuk mund tė bėni gjumė, truri juaj mendon pėr listėn qė do tė bėni nesėr, si shopingu, takimet e sė nesėrmes, dhe nėse e keni mbyllur ose jo derėn tuaj. Mirėpo zgjidhja ėshtė e thjeshte, largojeni telefonin tuaj mobil nga shtrati ku ju bėni gjumin dhe po ashtu mbajeni atė jashtė dhomės sė fjetjes.
Tetė nga dhjetė prej nesh i mbajnė telefonat dhezur gjatė natės, kjo sipas Ofcom, dhe gati gjysma prej nesh i pėrdorin telefonat si njė orė alarm pėr zgjuarje, ka gjetur studimi.
Mirėpo, ekspertet janė tė shqetėsuar pėr efektin qė kjo ka. Sė paku na bėn hipervigjilentė, kėshtu qė gjumi ynė ka mundėsi mė shumė qė tė shqetėsohet dhe ne pėrfundojmė duke mos marr gjumė tė mjaftueshėm qė na nevojitet.
Kjo gjithashtu mund tė sjell insomninė ( sėmundje e gjumit) dhe tė tjera probleme mė gjumin.
Shumė njerėz do tė bėnin gjumė mė tė mirė, nėse dhoma ku flemė do tė ishte e lirė nga telefonat mobil dhe pajisjet tjera elektronike.
Po ashtu ka sugjerime se gjumi me telefona afėr shtratit tuaj mund tė shkaktojė marramendje dhe kokėdhembje. /KP/Telegrafi/

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse nuk duhet tė flini me telefona afėr!

Mesazh nga albi prej Sun 16 Mar 2014, 19:55

nese gjat gjumit ekeni afer ajfanin nuk ka rrezik sepse vetem nese  ju ekeni kyqyr aparatin dhe keni bisede ather ka rereze nga sateliti dhe esht shum i  domshum aparati se aj i percjell rrezet deri tu feshi juve
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi