» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Shko poshtė

POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Mesazh nga denis.glloga prej Sun 16 Mar 2014, 21:05

Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je , se Zemren e di si e ke . . .
Shpirt mi jep Buzet tė ti ndjej , se tė ėmbla e di se i ke . . .
Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur .
Shpirt ma jep Gezimin , se Gėzimi im je ti . 
Shpirt mė jep ndriēimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel . 
Shpirt mė bej Trėndafil , se ti per mu je Tulipan . 
Shpirt mos mė bej te Vuaj , se do Vuajsh mė shum . 
Shpirt mos mė thuaj ste Dua , se un tė Adhuroj . 
Shpirt tė dua se je e vetmja pėr Mua , pse nuk jam un ashtu per ty . 

  • Shpirt te dua se kam prėgatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kėt unaz pėr Dashuri ?


avatar
denis.glloga

Shteti : shqiperi
Postime : 4
Kyējet nė forum : 4692
Regjistruar mė : 16/03/2014
Profesioni : mekanik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Mesazh nga Katilja prej Thu 17 Apr 2014, 09:26

Sonte,
Yjet, ndoshtta, si duhen kėsaj nate, aq sa ti mua.
Dritat, ndoshta, s’u duhen yjeve, aq sa ti mua.
Sonte,
Erėza e trupit tė kėsaj mbrėmjeje mė deh
Dhe gjithė copėrat e dashurive,
Qė i lashė diku nėpėr rrugė tė jetės
Vijnė e ringjallen tek ti 
Si copėrat e thyera tė mermerit,
Kur restaurojmė njė statujė.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Mesazh nga Katilja prej Thu 17 Apr 2014, 09:26

Ne kemi kohe qe nuk flasim
Por sjemi ndare pergjithmone
Ne qe te dy kerkojme castin
Qe te harrojme zenken tone.

Ky zemerim prej femije
Nuk me le nje cast te qete
Nga malli i madh i dashurise
Ti lozonjare me vjen vete

Kur zemerohesh ti me mua
Edhe me shume une te dua
Se dhe me teper nga shikimi
Te paska hije zemerimi.

_PUSHKIN

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Mesazh nga Katilja prej Thu 17 Apr 2014, 09:27

Ate qe dashuroja, nuk e dua me; genjeshter: e dua, por me pak; ja, genjeva serish: e dua, por me turp, me trishtim; me ne fund thashe te verteten.
Eshte pikerisht keshtu: e dua, por ate qe do te doja te mos e doja, ate qe do te doja te urreja; por gjithsesi e dua, por kunder deshires, ne detyrim, ne lot, ne vuajtje.
Mund te gjej trishtueshem vehten te shprehja e nje poeti te famshem:
''Do te te urrej, nese do te mundem.
E nese jo, do te te dua kunder deshires".

_Francesco Petrarca firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Mesazh nga Naki prej Thu 17 Apr 2014, 11:56

Zogu e do malin
Peshku e do detin
Une e dua njonen
Njona e do tjetrin ...  Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE TE SHKURTRA

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi