» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fjalet qe s'ti thashe kurre :(

Shko poshtė

gezuar Fjalet qe s'ti thashe kurre :(

Mesazh nga E bukula :* prej Sun 16 Mar 2014, 23:04

Fjalet qe kurre sti thashe ndoshta kurre sduhet ti dije prandaj dhe jane te pathena por qendrojne ne memorjen dhe zemren time...
Ndoshta si meritoje, ndoshta po, por serish do ngelen te pathenat fjale, thesari i shpirti tim dhe do i perkasin vetem heshtjes dhe vargjeve te pathena qe mbartin mijra ndjenja dhe lot.....
E bukula :*
E bukula :*

Shteti : New York
Postime : 8
Kyējet nė forum : 5524
Regjistruar mė : 11/03/2014
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Fjalet qe s'ti thashe kurre :(

Mesazh nga Katilja prej Sat 19 Apr 2014, 13:39

Dola nga dera e shtepis pa u menduar mire se ku do shkoja thjeshte doja te ecja..te beja ca hapa ..ne shoqerin e vetes sime...
Trotuaret e qytetit shetita....zhurmat e shumta te ketij qyteti nuk duan te lene darken te qetsohet...turtuare betoni ..blloce pallatesh ku me ngjajne si te vdekura ne vetvete.. .. ca drita te zbehura ca shikime te lodhuraa njerzishe...vrapoj ne hapat e mija shpejtoj ne largimin e kesaje rremuje..dua qetesi...dua te degjoj vetem tik-taket e kepucve te mija monologun me veten..te flase te qetsohem...dhe te gjeje kohe per vetveten time....nje stole nje parke dhe nje plake..buzqeshja saje kishte dicka qe me terhoci..ju afrova dhe i thashe mirmbrema....me buzqeshi embel ..po ac embel sa pa zgjatur shume ulem dhe ..thjeshte e shikova...fetyra e saje e rrudhure jepte vitet e shumta qe kishte por shikimi i saje shikimi ishte plote jete..dhe lumturi...dhe une i them adhuroij buzqeshjen tende..ajo prape duke me qeshur me tha..te tere e kemi buzqeshjen..e perjetshme eshte dhurata qe perendija ja dha njerzimit..por thjeshte ne duhet mos ta lendojme ta lem ne syte e tone qe ata ta shohin dashurine per jeten..ta lem buzqeshjen ne buzet tona te shkrihet te jetoje ashtu sic din te jetoij veqe buzqeshja e jetes dhe e dashurise....me ate buzqeshje te saje duke me pare ne sy...ajo u largua...ka kaluar kohe nga ajo darke... por do doje shume kohe ta harroije ate plake te lumture ..qe pasqyronte lumturin dhe dashurine e pafunde ne fetyren e saje engjellore...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8002
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Fjalet qe s'ti thashe kurre :(

Mesazh nga Katilja prej Sat 19 Apr 2014, 13:39

copezat e mendimeve po mbledhe..sikure guret e panumert te nje zallishte lumi..me vijne neper mende..
diku me te plota diku me te coptuara..por gjithesesi copeza...koha e vrejtur me shi e mori dje nje copez te mendimit time...
dhe e vertite neper dritaret e saje ..diku e lendon diku e perkedhel..shpeshe e perplase..dhe e copton...pasthirrmat e saje i degjon veqe eraaa..qe fryne..neper nje nate te erret dhe pa yje...diku ne agim ajo copez e te menduarit doli..diku ne nje rruge te panjohur..por ishte dite..dhe koha ishte qetsuar...keshtu qe copeza ime e vogel e mendimit filloj te qetsohet ...nen rrezet e dijellit nen qetsin e dites ajo do te ringjallet perseri do te kerkoje rrugen qe humbi..kohen qe i vodhen..dhe do kerkoje copezat e tjera ..per te plotesurar veten e vete....per te ndjere gjalleri per te pasur shoqeri..per te folur per jeten njeriun..dhe gjithsesi..copeza mendimi..mos u lendoni kaq shume dhe ju..jeni thjeshte ca copeza qe beni batice-zbatice ne mendimet e te menduarit...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8002
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Fjalet qe s'ti thashe kurre :(

Mesazh nga lepurushja vogel prej Fri 28 Aug 2015, 07:57

Dy te rinj te dashuruar rrinin ne breg te detit,
Te perqafuar i shprehnin dashurine njeri-tjetrit
Ajo i thoshte te dua, ai perqafonte 
Cdo fjale e saj atij lumturine ja shtonte
Ata nuk e dinin por nje gje e tmershme i priste
Pas shpines se tyre dikush po i godiste
Vajzen e kerkonin si nuse ne nje tjeter shtepi
Dhe djalin do ta linin te verbuar ne vetmi
Te terhequr nga paraja prinderit e vajzes ate e martuan
Dhe dashurine e tyre perjete e shakterruan
Durimi i vajzes nje dite u shua papritur
Gjerat qe do bente zemra e djalit i kish ditur
E tradhetuar nga jeta 
Doli nga shtepia per pakez te verteta
Ne rruge pa djalin qe aq shume e kerkonte
Vrapoi drejt tij per ti thene qe akoma e dashuronte
Mes lotesh peshperiste ''te dua''
Ai i thoshte ''vetem ti je per mua''
Por mesa duke zoti i kishte mallkuar per te qene te ndare
Se burri i vajzes te dy te perqafuar i la te vrare. .

firma.................................................................................................................................................................................
LEPURUSHJA VOGEL
lepurushja vogel
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 4001
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Fjalet qe s'ti thashe kurre :(

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi