» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zjarrfikėsi i gjatė 125 centimetra

Shko poshtė

Zjarrfikėsi i gjatė 125 centimetra

Mesazh nga Naki prej Mon 24 Mar 2014, 00:09

Zjarrfikėsit shpesh portretizohen si heronj dhe si tė tillė, ėshtė e zakonshme qė tė imagjinohen si trupmėdhenj dhe tė aftė, qė tė vendosin jetėn e tyre nė rrezik pėr tė shpėtuar tė tjerėt. Megjithatė, njė portretizim i tillė nuk ėshtė gjithmonė i saktė, pasi kėtė profesion tė rrezikshėm, mund ta bėjnė edhe “xhuxhėt”.
Nė fakt, 20-vjeēari, Vince Brasco, ėshtė njė zjarrfikės nė Pitburg, SHBA, i gjatė vetėm 125 centimetra. Ai doli vullnetar pėr tė kryer kėtė punė dhe falė pėrkushtimit tė jashtėzakonshėm qė tregoi gjatė kursit tė pėrzgjedhjes, nė fund arriti tė fitonte vendin, pavarėsisht pėrmasave jo tė pėrshtatshme. Ndonėse, peshon vetėm 40 kilogramė, i riu stėrvitet nė mėnyrė tė vazhdueshme nė palestėr dhe ėshtė nė gjendje tė shpėtojė nga flakėt, duke ngritur nga vendi njė njeri deri nė 120 kg.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19994
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi