» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zgjuarsia e kafshėve

Shko poshtė

Zgjuarsia e kafshėve

Mesazh nga Naki prej Mon 24 Mar 2014, 00:42

Disa nga kafshėt mė inteligjente janė;
Papagalli. Ėshtė ndėr shpendėt mė tė zgjuar nga fakti I imitimit tė fjalėve tė njerėzve apo nga fakti qė ata kuptojnė disa fjalė.
 Pėllumbi. Gjatė luftėrave tė ndryshme dhe nė kohėt e hershme pėllumbat kanė shėrbyer si postierė duke pėrshkuar distanca tė largėta. Ata kthehen pėrsėri nė vendin e pikėnisjes, gjithashtu kanė aftėsi tė njohin veten e tyre nė pasqyrė.
 Oktapodi. Ėshtė ndėr kafshėt mė tė zgjuara tė botės marine. Kujtojnė gjėra pėr njė periudhė tė caktuar dhe kanė aftėsi nė zgjidhjen e problemeve.
 Delfinėt. Kanė aftėsi tė njohin tė afėrmit e tyre, kanė  gjuhėn e tyre tė komunikimit dhe  janė shumė socialė. Ēdo komunikim e marrim nga shqisat e tyre tė tė parit dhe tė tė dėgjuarit.
/living.al

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi