» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Koreja e Veriut, tė gjithė burrat do tė qethen si udhėheqėsit

Shko poshtė

Koreja e Veriut, tė gjithė burrat do tė qethen si udhėheqėsit

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Mar 2014, 22:15

Burrat nė Korenė e Veriut janė tė detyruar tė qethin flokėt sipas stilit tė udhėheqėsit tė vendit Kim Jong-un. Udhėzimet e sanksionuara nga shteti u prezantuan nė kryeqytetin Piongiang rreth dy javė mė parė, raporton media. Ato po prezantohen si rregulla edhe nė pjesėn tjetėr tė vendit.
Duket se kjo lloj prerjeje flokėsh qe miratuar nga shteti nė Korenė e Veriut prej disa kohėsh, por njerėzve u lejohej tė zgjidhnin mes 18 stileve pėr gratė dhe 10 stileve pėr meshkujt. Mė herėt, televizioni shtetėror ka bėrė fushatė kundėr flokėve tė gjata. Fushata titullohej: “T’i presim flokėt nė pėrputhje me stilin e jetesės socialiste”.
Burimi /zeri.info/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Koreja e Veriut, tė gjithė burrat do tė qethen si udhėheqėsit

Mesazh nga veronika prej Thu 27 Mar 2014, 15:52

Aman po ēfar tė mire pritet nga ky kur sipas njė gazete amerikane e cila mendohet tė ketė lidhje tė forta me burime tė sigurta informacioni nė Korenė e Jugut thuhet se  ėshtė zbuluar njė fakt tronditės. Para disa kohėsh diktatori famėkeq ka zbuluar dhe etjen e tij pėr gjak. Kim Jone pasi akuzuar xhaxhain e tij Jang Song Thaek I cili   mbante titullin gjeneral, se po organizonte njė grusht shteti kundėr diktatorit ka leshuar urdhrin e kapjes sė tij dhe ndjekėsve tė tij tė besuar. Lajmet vendase nuk specifikuan se si gjenerali I tyre u ekszekutua por tė njėjtat burime thonė se Kim-I I ka lėshuar trupat e tė burgosurve nė mes tė njė turme me 120 qen tė cilet ishin lėnė pa ushqim prej 5 ditėsh. Trazirat zgjatėn rreth njė orė dhe vetė diktatori ka qėndruar prezent nė tė gjithė ngjarjen.
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10843
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Koreja e Veriut, tė gjithė burrat do tė qethen si udhėheqėsit

Mesazh nga Naki prej Thu 27 Mar 2014, 17:58

Truperojet i ka te gjitha femra  Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Koreja e Veriut, tė gjithė burrat do tė qethen si udhėheqėsit

Mesazh nga albi prej Sun 30 Mar 2014, 19:26

ky i pergjan shum  Hitlerit
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12126
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Koreja e Veriut, tė gjithė burrat do tė qethen si udhėheqėsit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi