» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fakte interesante nga bota

Shko poshtė

Fakte interesante nga bota

Mesazh nga Naki prej Wed 09 Apr 2014, 03:15

Ēdo pjesė e botės fsheh gjėra interesante. Kėto janė faktet mė interesante nga tė gjitha anėt e botės.
Amazona: Xhungla nė Amazon prodhon mė shumė se 20 pėrqind tė oksigjenit nė botė.
Kanada: Kanadaja ka mė shumė liqene se e gjithė pjesa tjetėr e botės sė bashku. Kanada nė gjuhėn indiane (gjuha e indianėve tė amerikės) do tė thotė “fshat i madh”.
Stamboll, Turqi: Stambolli ėshtė i vetmi qytet nė botė qė shtrihet ndėrmjet dy kontinenteve.
Los Angeles: Emri i plotė i qytetit tė Lejkersave ėshtė: El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de Los Angeles de Porciuncula. Amerikanėt shkurtimisht e thėrasin L.A.
Ohio (shq. Ohajo): Nė Ohajo nuk ekzistojnė liqene natyrale, tė gjitha janė tė bėra artificialisht.Romė: Qyteti i parė qė ka aritur popullsi prej 1 million njerėz ėshtė Roma, Itali nė vitin 133 p.e.s.. Po ashtu ekziston qytet me emrin Romė nė cdo kontinent.
Siberi: Nė Siberi ndodhen mė shumė se 25% e pyjeve nga tė gjitha pyjet e botės.
Shkretėtira Sahara: Nė shkretėtirėn Sahara ekziston njė qytet me emrin Tidikelt nė tė cilin nuk ka rėnė as njė pikė shiu nė 10 vitet e fundit.
Spanjė: SPAIN do tė thotė ‘vendi i lepujve’.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi