» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shkollat nė Britan tė Madhe ndryshojnė orarin e provimeve pėr hir tė Ramazanit

Shko poshtė

Shkollat nė Britan tė Madhe ndryshojnė orarin e provimeve pėr hir tė Ramazanit

Mesazh nga PRINCO prej Wed 09 Apr 2014, 17:12


Ka plane qė provimeve  GCSE tė u ndryshohet orari pėr qė tė mos rastisin nė kohė tė agjėrimit tė Ramazanit, me qė pėr shkak tė agjėrimit nxėnėsit mysliman qė shquhen si nxėnėsit mė tė suksesshėm nė Angli mund tė mos tregohen tė suksesshėm.
Ky propozim ka ardhur nga mėsimdhėnėsit dhe profesorėt e Anglisė dhe Uelsit  duke kėrkuar opsione mė tė pėrshtatshme pėr studentėt mysliman qė agjėrojnė .
Sygjėrimet pėrfshijnė qė testet GCSE dhe Niveli A i provimeve nė vitin 2016 tė jenė para Majit dhe Qershorit  me qė muaji Ramazan lėviz nė mes tė qershorit.
Propozim tjetėr ėshtė qė studentėt mysliman tė iu nėnshtrohen provimeve nė mėngjesin e hershėm kur ata nuk janė tė uritur apo tė lodhur.
Britania ka afėr 2.7 milion mysliman. Shkollat Islame dhe studentėt mysliman nė Britani tė Madhe janė me tė suksesshmit./ekuilibėr/

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 9391
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi