» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


179-vjeēari qė e ka harruar vdekja

Shko poshtė

179-vjeēari qė e ka harruar vdekja

Mesazh nga epanjohura prej Mon 14 Apr 2014, 20:23

179-vjeēari qė e ka harruar vdekja

Njė kėpucėtar i pensionuar nga India veriore me emrin Mahashta Murasi, thotė se ka lindur nė janar tė vitit 1835, qė e bėn atė njėrin prej njerėzve mė tė vjetėr nė Tokė, apo mė tė vjetrin qė mbahet mend gjithnjė sipas Librit tė rekordeve tė Guinessit.

Sipas zyrtarėve indian, burri ka lindur nė Baglore mė 6 janar tė vitit 1835 dhe jeton nė Varanasi qė nga viti 1903. Ai ka punuar si kėpucėtarėt nė qytet nga viti 1957, kurse ėshtė pensionuar vullnetarisht nė moshėn 122-vjeēare.

“Kam jetuar aq gjatė, saqė tė gjithė nipat e mijė ka disa vite qė kanė vdekur”, ka shpjeguar Murasi. “Me sa duket vdekja me ka harruar...Tani ka mbetur shumė pak shpresė. Shikoni statistikat, askush nuk ka arritur tė jetojė mė shumė se 150, madje as 170 vjet. Nė kėtė pikė mund tė thuhet se jam i pavdekshėm. Ndoshta duhet tė kėnaqem me kėtė gjė”.

Ai ka certifikatė tė lindjes dhe kartelė identifikuese qė e konfirmojnė versionin e tij, por fatkeqėsisht asnjė ekzaminim mjekėsorė nuk e konfirmon atė qė thotė ai pėr momentin.

Mjeku i fundit qė e vizitoi mister Murasin vdiq mė 1971, kėshtu qė pak ka informacione, kėshtu qė pak ka informacione rreth dosjes sė tij mjekėsore. Express/
http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=44786&kat=102

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5729
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi