» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Disa Aforizma Per Dashurine

Shko poshtė

Disa Aforizma Per Dashurine

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Sep 2014, 17:08

Disa aforizma per dashurinė!!
Aq sa me shume dashurojme, aq me pak mund ta shprehim. - Proverb Anglez
Dashuro dhe ben ate qe te pelqen ty. - S. Agostino

Dashuria eshte gjysma e fesė. - V.Hugo

Te dashurosh domethene ta transmetojsh lumturine tende ne lumturine e tjetrit. - G.W.Von Leibnitz

Te dashurosh domethene te zgjedhish, puthja eshte vula e zgjedhjes. - Anonime)

Dashuroni, dashuroni, gjera tjerat jane te pavlera. - La Fontaine 

Dashuria dhe kollitja nuk mund te fshihen. - Ovidi 

Dashuria shikon jo me sy, por me shpirt. - Shakespeare

Dashuria nuk eshte te shikuarit njeri tjetrin; te shikuarit se bashku ne nje drejtim. - A.deSaint-Exupery

Ta definosh dashurine eshte e pamundur! - Giacomo Casanova

Te pasurohemi me dallimet tona reciproke. - Paul Valery 

Puthjet e marrura lehte, harrohen lehte. - Proverb Anglez

Puthja eshte: dashuri, besnikeri, miqesi, pasion, adhurim dhe embelesi. - Anonime

Cka eshte kenaqesia, pos nje dhimbje jashtezakonisht e embel. - Heinrich Heine

Dashuri eshte cdo gje, kjo eshte krejt cka dijme per dashurine. - Emily Dickinson

Cdo njeri qe dashuron, beson ne gjera te paarritshme. - Elizabeth Barret Browning

Aty ku shkojne syte vullnetarisht, atje shkon edhe zemra, as kembet nuk vonojne per t“iu bashkangjitur. - Carlo Dossi
Eshte me e preferueshme te kesh dashuruar dhe ta kesh humbur dashurine, se sa te mos kesh dashuruar kurre. - Lord Tennyson

Puthja eshte poezia me e madhe e dashurise. - Anonime

Puthja eshte premtimi i shkruar ne buze. - Anonime

Parate jane si grate: per t“i mbajtur duhet kujdesur per to! - F.Bourdet

Lumturia eshte e fshehur kudo; mjaftojme te germojme. - Anonime

Xhelozia lind me dashurine, mirepo nuk vdes me ate. - F. de la Rochefoucauld

Arsyeja e shendoshe dhe dashuria jane armiq te perbetuar. - Corneille

Dashuria eshte poezia e ndjenjave. - Honorč de Balzac

Dashuria nuk ka moshė, ajo eshte gjithmone ne lindje e siper. - Anonime

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7189
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi