» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poēi elektrik qė kontrollohet nga celulari

Shko poshtė

Poēi elektrik qė kontrollohet nga celulari

Mesazh nga Naki prej Fri 16 Jan 2015, 11:09Ėndrra pėr njė shtėpi krejtėsisht tė menēur ėshtė duke u bėrė realitet, megjithėse jo shumė njerėz e kishin parashikuar kėtė.
Nė vend tė njė shtėpie tėrėsisht tė menēur, njerėzit janė duke blerė pajisje tė tilla qė mund tė lidhen pėrmes valėve dhe qė e bėjnė pėrvojėn nė shtėpi mė tė mirė dhe mė efikase.
Pėrveē kategorive qė janė duke u zhvilluar shpejtė, tė cilat pėrfshijnė termostatet dhe pajisjet e tjera, tė tilla janė edhe dritat.
Philips Hue janė ndoshta llambat qė nuk keni dėgjuar pėr to por qė mund tė kontrollohen pėrmes njė aplikacioni nė celularė, transmeton Lajmi.net.
Tani, konkurrenti i Phillips – Cree Inc. – qė shet poēe efikase LED tė energjisė elektrike, ka prezantuar poēin e parė elektrik qė mund tė kontrollohet pėrmes valėve Wi-Fi nga njė aplikacion nė celularė.
Pėrderisa poēet e tjera mund tė kontrollohen nga celulari pėr t’i ndalur dhe ndezur, kėto pėrveē kėtyre munden edhe tė kontrollohen pėr t’iu ndryshuar ndriēimi dhe ngjyra e dritės.
Kėto poēe elektrike do tė dalin nė shitje nė fund tė kėtij muaji dhe kompania shpreson se do tė lidhė njė marrėveshje me Apple pėr ta futur kėtė mundėsi tė kontrollimit tė dritave nė aplikacionin e Apple - HomeKit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi