» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kapet peshkaqeni parahistorik me 300 dhėmbė

Shko poshtė

Kapet peshkaqeni parahistorik me 300 dhėmbė

Mesazh nga Naki prej Fri 23 Jan 2015, 11:43

Njė grup peshkatarėsh u shokuan kur nxorėn nga rrjetat njė peshkaqen prehistorik nė ujėrat e Lakes Entrance nė Victoria tė Australisė.
Peshkaqeni prehistorik me 300 dhėmbė, ngjyrė kafe tė errėt dhe trup si ngjalė, njihet nga shkencėtarėt si peshkaqeni me kreshtė apo ndryshe “fosili i gjallė”. Origjina e tij daton 80 m
Duke folur pėr rrjetin mediatik ABC, eksperti Simon Boag tha se ky lloj peshkaqeni i rrallė ka 300 dhėmbė nė 25 radhė. Boag tha gjithashtu se kjo ėshtė hera e parė qė kjo specie kapet nga njeriu. Peshkaqeni ishte 2 metra i gjatė dhe u kap nė 700 metra thellėsi. Zakonisht kėto specie gjenden nė mbi 1500 metra dhe ėshtė shumė e rrallė t’i kapėsh poshtė 1200 metrave.
Milionė vite mė parė dhe ėshtė vetėm njė nga dy specie qė janė ende gjallė nga ajo periudhė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi