» Cila ėshtė miqėsia sot?
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
Geri (7161)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
lolita (6766)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
Annika (6751)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
Voglushja (4385)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
Interesant (4173)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
Arjana (3724)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
albi (3377)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 
Adisa (3282)
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_lcapNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Voting_barNEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Vote_rcap 


NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ

Shko poshtė

NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Empty NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ

Mesazh nga Naki prej Mon 02 Feb 2015, 19:39

NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ 10978714_10204996577768466_8229752990643604634_n
“Shqiptarėt janė raca mė e bukur nė Evropė”. Ky ėshtė konkluzioni i njė shkrimi nė New York Times, publikuar mė 21 maj tė vitit 1911, qė sillet tashmė sėrish nė vėmendje.
“Fizikisht shqiptarėt janė raca mė e bukur nė Evropė. Gratė shqiptare janė shumė tė bukura, me flokė tė errėta dhe nganjėherė sytė e tyre janė gri. Ecja e tyre ėshtė njė kėnaqėsi pėr t’u parė, e kėshtu janė edhe vallet e tyre. Herėn e parė qė pashė vallen shqiptare, mė dhanė njė kėnaqėsi tė veēantė”, shkruhej nė New York Times.
Artikulli vlerėson edhe kėrcimet tradicionale shqiptare, por nuk lė pas as bukurinė fizike dhe inteligjencėn e meshkujve shqiptarė.
“Lėvizjet janė elegancė dhe tregojnė forcė. Po ashtu, ato janė shumė tė bukura dhe shumė tė talentuara. Ata janė si skocezėt nė shekullin e XVII. Me kėtė kuptoj qė janė raca mė e mirė nga inteligjenca dhe fiziku nė Ballkan. Nėse shkoni nė Kostandinopojė, ju do tė gjeni se njerėzit mė tė mirė, jo vetėm ushtarėt, por edhe zyrtarėt janė shqiptarė”, thuhej nė shkrim.

firma.................................................................................................................................................................................
NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Image110NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Bb_net10NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi