» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Moduli: Kush ėshtė nė linjė

Shko poshtė

Moduli: Kush ėshtė nė linjė

Mesazh nga Naki prej Fri 13 Feb 2015, 01:08

Ky modul ėshtė i ngjajshėm me ate ekzistues moduli online, por me pėrdorimin e AJAX e cila ju lejon pėr tė rifreskuar listėn pa rifreskuar tėrė faqen . Tė dhėnat e rekuperuara ėshtė kopje e ruajtur pėr 5 minuta, por nuk ka kufizime dhe ju mund tė rifreskoni modulin saherė doni duke klikuar rifresko. Siē mund ta shikoni nė shembullin mė poshtė , ky modul ka njė pamje shumė mė tė ndryshme se moduli standard.
Ky modul ėshtė i preferuar per versionin phbb3 por mendoj se punon edhe ne versionet tjera.
- Si duhet ta instalohet? Percill udhėzimet:
- Paneli i Administrimitl > Modul > Portali & Widgets>Gestioni i faqeve te portalit>Strukture>Krijo njė bllok tė personalizum>.
Emri i Bllokut: (jepi nje emer ēfar doni)
Perdor nje tabel type: Kliko PO
dhe ne Sorucen e bllokut vendosne kėtė kod:

Kodi:
<style type="text/css">
#whois_module { color:#444; font-size:11px; }
#whois_online { border:1px solid #DDD; border-radius:3px; margin:3px 0; }
.whois_userow { color:#444; font-weight:normal; text-shadow:none; padding:2px; }
.whois_userow:nth-child(even) { background:#F5F5F5 }
.whois_userow:nth-child(odd) { background:#E5E5E5 }
.whois_label { font-size:10px; padding-left:10px; position:relative; }
.whois_label:before { content:"."; font-size:0px; background:#6A6; border-radius:3px; box-shadow:0 0 3px #6C6; display:inline-block; height:5px; width:5px; position:absolute; top:3px; left:0; }
.whois_row:nth-child(1) .whois_label:before { background:#C9C; box-shadow:0 0 1px #C9C; }
.whois_row:nth-child(2) .whois_label:before { background:#999; box-shadow:0 0 1px #999; }
.whois_row:nth-child(3) .whois_label:before { background:#69C; box-shadow:0 0 1px #69C; }
#whois_online { height:100px; overflow:auto; }
.whois_row, a.whois_link, .whois_error { color:#999 !important; font-weight:bold; text-shadow:1px 1px 0 #FFF; background:#EEE; border:1px solid #CCC; border-radius:3px; margin:3px 0; padding:4px 6px; }
a.whois_link { font-size:11px; text-align:center; text-decoration:none; display:block; }
a.whois_link:hover { color:#666 !important; border-color:#666; }
.whois_error { color:#C66 !important; text-shadow:1px 1px 0 #FDD; background:#FCC; border-color:#F99; }
</style>
<div id="whois_module">
                               
   <div class="whois_row">
                   <span class="whois_label">Vizitorėt :</span> <span id="whois_guests">0</span>            
   </div>
                               
   <div class="whois_row">
                   <span class="whois_label">Tė fshehur :</span> <span id="whois_hidden">0</span>            
   </div>
                               
   <div class="whois_row">
                   <span class="whois_label">Anėtarė tė regjistruar :</span> <span id="whois_registered">0</span>            
   </div>
                               
   <div class="whois_row">
                       <span class="whois_label">Anėtarė nė linjė :</span>                
      <div id="whois_online">
                      <noscript><div class="whois_error">Error : JavaScript must be enabled to use this module.</div></noscript>            
      </div>
                                  
   </div>
</div><a class="whois_link" id="whois_refresh" href="#update">Rifresko</a><a class="whois_link" href="/viewonline">Shiqo lokacionet </a>   <script type="text/javascript">//<![CDATA[
(function() {
  var cache = 4*59*1000, storage = window.localStorage, s = ['','',''], fresh;
  if (getId('wrap')) s = ['h1.page-title + p','h1.page-title','.forumbg tbody tr'];
  else if (getId('ipbwrapper')) s = ['.maintitle .title-options','.maintitle h3','.ipbtable.view-online tbody tr'];
  else if (jQuery('.pun').length) s = ['.main-head p.options','.main-head p.h2','.main-content .table tbody tr'];
  else if (jQuery('.bodylinewidth').length) s = ['table:has(.nav) + .forumline tr:has(.catSides):eq(1)','table:has(.nav) + .forumline tr:has(.catSides):eq(0)','table:has(.nav) + .forumline tr:has(.gen)'];
  else return getId('whois_module').innerHTML = '<div class="whois_error">Your template is not supported for this module. For assistance or information, please <a href="http://fmdesign.forumotion.com/t291-widget-custom-who-is-online-module" target="_blank" style="color:#069;">click here</a>.</div>';
  
  getId('whois_refresh').onclick = function() { if (fresh) return; getOnline(); return false; }
  if (storage.whoisHTML && storage.whoisCache > +new Date - cache) getId('whois_module').innerHTML = storage.whoisHTML;
  else getOnline();
  
  function getOnline() {
    fresh = true;
    getId('whois_refresh').style.opacity = '0.3';
    getId('whois_online').innerHTML = '<div class="whois_userow">Loading...</div>';
    jQuery.get('/viewonline',function(data){
      getId('whois_online').innerHTML = '';
      getId('whois_guests').innerHTML = jQuery(s[0],data).text().match(/(\d+)/)[1];
      getId('whois_hidden').innerHTML = jQuery(s[1],data).text().match(/^.*? \d+ .*? (\d+) .*/)[1]
      getId('whois_registered').innerHTML = jQuery(s[1],data).text().match(/^.*? (\d+) .*? \d+ .*/)[1];
      for (var i=0,a=jQuery(s[2],data); i<a.length; i++) getId('whois_online').innerHTML += '<div class="whois_userow">' + a[i].firstChild.innerHTML + '</div>';
      storage && (storage.whoisCache = +new Date, storage.whoisHTML = getId('whois_module').innerHTML);
      getId('whois_refresh').style.opacity = '1';
      fresh = false;
    });
  };
  function getId(id) { return document.getElementById(id) };
})();
//]]></script>
Logo Ballboy Network nuk ju del ate e vendosni mbi kod sipas shijes suaj  fest
Shnet dhe mirupafshim nė mėsime tė reja  Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi