» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Menu e Stilizuar

Shko poshtė

Menu e Stilizuar

Mesazh nga Naki prej Mon 16 Feb 2015, 23:45

Ne vazhdim ju jap nje tutorial se si mund ne web faqet tuaja te keni nje menu te stilizuar.
Percill me vemendje udhezimet:
Kodin e meposhtem e vendosni ne CSS Stylesheet
Kodi:

a.mainmenu {
    color: #ffffff;
    background-image: url('KĖTU E VENDOSNI URL E IMAZHIT');
    padding-top: 8px;
    padding-bottom: 8px;
    font-family: "Arial",Arial,Sans-Serif,Verdana;
    font-weight: bold;
    font-size: 12px;
    text-shadow: 0px 0px #;
    padding-left: 5px;
    padding-right: 5px;
    margin-left: -5px;
    text-transform: upercase;
}
a.mainmenu:hover {
    color: #ffff00;
    background-image: url('KĖTU E VENDOSNI URL E IMAZHIT');
    background-color: rgba(248, 248, 248, 1);
    box-shadow: 0 0px 0px rgba(204, 0, 0, 1) inset, 204 0 0 0px rgba(204, 0, 0,

1), 0 0px 0 rgba(204, 0, 0, 1);
    padding-top: 8px;
    padding-bottom: 8px;
    padding-left: 5px;
    padding-right: 5px;
    border-radius: 0px 10px 0px 10px;
}

ul.linklist li a img {
    vertical-align: middle;
    display: none;
}

ul.navlinks span.new-message {
color: #FFFF00;
padding-left: 2em;
background: transparent url('http://i69.servimg.com/u/f69/11/29/80/20/risi10.gif') no-repeat top left;
}
Modifikimet qe duhet ti beni per te ju pershtatur web faqes suaj:
a.mainmenu Imazhet e menus ne normal
a.mainmenu:hover Imazhet qe nderrojne ne klikime

ul.navlinks span.new-message Pranimi i ndonje mesazhi privat

padding-top: 8px; ( i pershtatni sipas nevojes)
padding-bottom: 8px;

Ja si duket nje menu e stilizuar te cilen sapo e bera ne English Forum  Kliko Kėtu
Nese keni telashe me kontaktoni ne MP

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi