» Cila ėshtė miqėsia sot?
Avatari ne mesazhin e fundit Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Avatari ne mesazhin e fundit Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Avatari ne mesazhin e fundit Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Avatari ne mesazhin e fundit Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Avatari ne mesazhin e fundit Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Avatari ne mesazhin e fundit Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Avatari ne mesazhin e fundit 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
Geri (7161)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
lolita (6766)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
Annika (6751)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
Interesant (4173)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
Arjana (3724)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
albi (3377)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 
Adisa (3282)
Avatari ne mesazhin e fundit Vote_lcapAvatari ne mesazhin e fundit Voting_barAvatari ne mesazhin e fundit Vote_rcap 


Avatari ne mesazhin e fundit

Shko poshtė

Avatari ne mesazhin e fundit Empty Avatari ne mesazhin e fundit

Mesazh nga Naki prej Wed 18 Feb 2015, 00:28

Se pari ne javascript code managemnets vendose kete kod
Kodi:
$(function(){
        if(!window.localStorage) return;
        // Avatar par défaut
        var default_avatar= 'http://illiweb.com/fa/invision/pp-blank-thumb.png';
        // Temps de cache, ici 24 h * 60 m * 60 s * 1000 ms donc un jour
        var caching_time= 24*60*60*1000;
        // Temps de cache d'une erreur, ici 60 s * 1000 ms donc une minute
        var caching_error= 60*1000;
        var set_avatar= function(id) {
        $('.mini_ava.member'+id).html('<img src="'+get_avatar(id)+'" />');
        };
        var get_avatar= function(id) {
        if(localStorage.getItem('t_ava'+id) < +new Date - caching_time || (localStorage.getItem('d_ava'+id)==default_avatar && localStorage.getItem('t_ava'+id) < +new Date - caching_error))
        {
        localStorage.setItem('d_ava'+id, default_avatar);
        $.get('/u'+id, function (d){
        localStorage.setItem('t_ava'+id,+new Date);
        localStorage.setItem('d_ava'+id, $('#profile-advanced-right .module:first div img:first,.forumline td.row1.gensmall:first > img, .frm-set.profile-view.left dd img,dl.left-box.details:first dd img, .row1 b .gen:first img, .real_avatar img',d).first().attr('src')||default_avatar);
        set_avatar(id);
        });
        }
        return localStorage.getItem('d_ava'+id);
        };
        var to_replace= {};
        $('dd.lastpost strong a.gensmall, .ipbtable tr td:last-child span strong a.gensmall, .table td.tcr strong a.gensmall, .forumline .row3.over strong a.gensmall').each(function(){
        to_replace[$(this).attr('href').substr(2)]= 1;
        $(this).closest('td,dd').prepend('<div class="mini_ava member'+$(this).attr('href').substr(2)+'"></div>');
        });
        for(i in to_replace)
        {
        set_avatar(i);
        };
        });
Pastaj shko ne CSS dhe veje kete kod
Kodi:
.topiclist.forums dd.lastpost {
-moz-border-radius: 2px;
-o-border-radius: 2px;
-webkit-border-radius: 2px;
background-color: #DEE7F7 ;
border-radius: 2px;
box-shadow: 0px 0px 0px  #8397B3 ;
margin: 1px 1px;
float:right;
}
.mini_ava{
float:left;
}
.mini_ava img{
width:24px;
height:24px;
margin-right:2px;
margin-left:2px;
}
#content-container div#content {
  margin-left: 0;
}
Demo si duket:
Avatari ne mesazhin e fundit Untitl14

firma.................................................................................................................................................................................
Avatari ne mesazhin e fundit Image110Avatari ne mesazhin e fundit Bb_net10Avatari ne mesazhin e fundit Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi