» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Karrocat e supermarketeve

Shko poshtė

Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Naki prej Wed 18 Feb 2015, 11:21

Karrocat e supermarketeve janė ndėr objektet mė tė pista qė ne kemi kontakt me to.
Sipas njė studimi shkencor i Universitetit tė Arizonės, nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, nė njė testim qė bėri me 85 ekzemplarė dhe rezultatet ishin shokuese.
Nga studimi rezultoi se 72% e karrocave rezultuan pozitive pėr bakteret e ndodhura nė fekale, ndėrsa gjysma e tyre kishte edhe E.coli, njė prej bakterėve mė agresivė tė njohur.
Rezultatet tregojnė se karroca e supermarketeve ėshtė dhe mė e pistė se sa tualetet publike, pasi askush nuk kujdeset qė ti disifektojė.
Studiuesit kėshillojnė qė konsumatorėt tė kujdesen dhe tė shmangin prekjen e drejtėpėrdrejtė tė ushqimeve tė zbuluara me pjesėt e karrocės.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga epanjohura prej Wed 18 Feb 2015, 11:25

Veq mos me ble ne supermarkete kurgje.. fest

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5735
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Naki prej Wed 18 Feb 2015, 11:33

Kjo ėshtė e vertetė nuk do koment sa duar e sa njerez e perdorin Brenda ditės dhe kur mbyllen supermarketet I keni verejtur I palojne jashte dhe aty me dhjetra qen, maca ferkohen per to pastaj te nesermen vjen klienti e kap dhe direct ne market aty vendos gjera ushqimore... a nuk eshte keshtu?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga epanjohura prej Wed 18 Feb 2015, 11:52

Kjo eshte shum e vertet....Ka edhe nje dukuri tjeter edhe me e keqe....Furrtaret qe sjellin buken neper shitore,nese e gjejn te mbyllur buka shprazet para dere dhe ndoshta qendron nje ore deri sa shitesit t'i del gjumi per t'a hapur...Pra gra te gatuajm ne shtepi,eshte me e arsyeshme... Smile ..
Ps.Ku ku kan me m'sha kunatat Very Happy

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5735
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Ylli-1 prej Wed 18 Feb 2015, 13:24

Eshte e vertete qe nuk dezinfektohen, nuk kujdesen as ti rregulloje. Fatmireisht shumica e produkteve ose jane te paketuara, ose vijne ne qese najlloni.
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga veronika prej Wed 18 Feb 2015, 17:54

Kjo nuk me ka vajt ndermend dhe logjikuar mire e mire eshte shume e vertete bobobo tash e tutje une me qese neper market  Very Happy
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10927
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Ylli-1 prej Thu 19 Feb 2015, 08:17

Sikur qe jane karrocat, njesoj eshte edhe me dyert...pse mos valle i dezinfekton njeri?! Shyqyr qe po hapen me senzor e s'ka nevoje me i prek me duar se mos zot me keq!
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi