» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Modul Temat aktive nga vizita e fundit!

Shko poshtė

solved Modul Temat aktive nga vizita e fundit!

Mesazh nga AC_Milano prej Sun 22 Feb 2015, 20:03

Pershendetje Naki,
A kishe pas mundesi me naj dhene kodin qysh me ba nje modul ku anetaret munden me pa temat aktive nga vizita e tyre e fundit ne forum.
Faleminderit!
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 8334
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modul Temat aktive nga vizita e fundit!

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Feb 2015, 15:46

Pershendetje Ac_Milano
Vepro keshtu..
Paneli I administrimit > Modules > Portal & Widgets > Gestioni I faqeve te portalit> Krijo nje bllok te personalizuar> Emri I bllokute ( veje si te duash)> Perdor nje table type (JO)>
 dhe ne sourcen e bllokut veje kete kod:
Kodi:
<script>
jQuery(document).ready(function(){
jQuery('#newTopics').hide();
if(!document.getElementById('logout')) {
jQuery('#loadNewestBlock').hide();}
jQuery('#showNewest').click(function() {
jQuery('#newTopics').slideToggle();
jQuery('#topicShown').load('/search?search_id=newposts a.topictitle');
 });
});
</script>
<style>
/*Topic Load Button*/
#loadNewestBlock{
text-align:center;
margin:10px;
}
#showNewest{
font-size:10px;
font-weight:bold;
color:#fff;
background-color:#257;
border-radius:5px;
padding:10px;
box-shadow:0px -10px 6px rgba(0,0,0, 0.2) inset, 0px 10px 6px rgba(255,255,255, 0.2) inset;
}
#showNewest:hover{
color:#ff8;
background-color:#368;
cursor:pointer;
}
/*Topic Titles*/
#newTopics a.topictitle{
display:block;
font-weight:normal;
padding-top:3px;
padding-left:3px;
border-bottom:1px solid #ddd;
}
#newTopics a.topictitle:hover{
text-decoration:none !important;
}
#newTopics a.topictitle:before{
content:"•";
}
/*Topic Box*/
#lastVisitTitle{
text-align:center;
font-weight:bold;
font-size:10px;
border-bottom:1px solid #ccc;
background:#257;
color:#fff;
padding:3px;
box-shadow:0px 8px 6px rgba(255,255,255, 0.2) inset;
}
#newTopics{
max-height:120px;
overflow-y:auto;
border-radius:5px;
border:1px solid #DDD;
background-color:#F3F3F3;
box-shadow: 0px 0px 0px 1px #fff inset, 0px 0px 3px 1px rgba(128, 128, 128, 0.2) inset;
}
</style><div id="loadNewestBlock"><span id="showNewest" title="Show/Hide">Load Newest Topics</span></div><div id="newTopics"><div id="lastVisitTitle">Topics Since Last Visit</div><span id="topicShown"></span></div>
E tera eshte kjo cka duhet te besh Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modul Temat aktive nga vizita e fundit!

Mesazh nga AC_Milano prej Mon 23 Feb 2015, 20:17

Naki shkruajti:Pershendetje Ac_Milano
Vepro keshtu..
Paneli I administrimit > Modules > Portal & Widgets > Gestioni I faqeve te portalit> Krijo nje bllok te personalizuar> Emri I bllokute ( veje si te duash)> Perdor nje table type (JO)>
 dhe ne sourcen e bllokut veje kete kod:
Kodi:
<script>
jQuery(document).ready(function(){
jQuery('#newTopics').hide();
if(!document.getElementById('logout')) {
jQuery('#loadNewestBlock').hide();}
jQuery('#showNewest').click(function() {
jQuery('#newTopics').slideToggle();
jQuery('#topicShown').load('/search?search_id=newposts a.topictitle');
 });
});
</script>
<style>
/*Topic Load Button*/
#loadNewestBlock{
text-align:center;
margin:10px;
}
#showNewest{
font-size:10px;
font-weight:bold;
color:#fff;
background-color:#257;
border-radius:5px;
padding:10px;
box-shadow:0px -10px 6px rgba(0,0,0, 0.2) inset, 0px 10px 6px rgba(255,255,255, 0.2) inset;
}
#showNewest:hover{
color:#ff8;
background-color:#368;
cursor:pointer;
}
/*Topic Titles*/
#newTopics a.topictitle{
display:block;
font-weight:normal;
padding-top:3px;
padding-left:3px;
border-bottom:1px solid #ddd;
}
#newTopics a.topictitle:hover{
text-decoration:none !important;
}
#newTopics a.topictitle:before{
content:"•";
}
/*Topic Box*/
#lastVisitTitle{
text-align:center;
font-weight:bold;
font-size:10px;
border-bottom:1px solid #ccc;
background:#257;
color:#fff;
padding:3px;
box-shadow:0px 8px 6px rgba(255,255,255, 0.2) inset;
}
#newTopics{
max-height:120px;
overflow-y:auto;
border-radius:5px;
border:1px solid #DDD;
background-color:#F3F3F3;
box-shadow: 0px 0px 0px 1px #fff inset, 0px 0px 3px 1px rgba(128, 128, 128, 0.2) inset;
}
</style><div id="loadNewestBlock"><span id="showNewest" title="Show/Hide">Load Newest Topics</span></div><div id="newTopics"><div id="lastVisitTitle">Topics Since Last Visit</div><span id="topicShown"></span></div>
E tera eshte kjo cka duhet te besh Very Happy
faleminderit shum Naki kjo eshte ajo qe kam kerkuar  cig
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 8334
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modul Temat aktive nga vizita e fundit!

Mesazh nga Naki prej Tue 24 Feb 2015, 09:17

AC_Milano shkruajti:
Naki shkruajti:Pershendetje Ac_Milano
Vepro keshtu..
Paneli I administrimit > Modules > Portal & Widgets > Gestioni I faqeve te portalit> Krijo nje bllok te personalizuar> Emri I bllokute ( veje si te duash)> Perdor nje table type (JO)>
 dhe ne sourcen e bllokut veje kete kod:
Kodi:
<script>
jQuery(document).ready(function(){
jQuery('#newTopics').hide();
if(!document.getElementById('logout')) {
jQuery('#loadNewestBlock').hide();}
jQuery('#showNewest').click(function() {
jQuery('#newTopics').slideToggle();
jQuery('#topicShown').load('/search?search_id=newposts a.topictitle');
 });
});
</script>
<style>
/*Topic Load Button*/
#loadNewestBlock{
text-align:center;
margin:10px;
}
#showNewest{
font-size:10px;
font-weight:bold;
color:#fff;
background-color:#257;
border-radius:5px;
padding:10px;
box-shadow:0px -10px 6px rgba(0,0,0, 0.2) inset, 0px 10px 6px rgba(255,255,255, 0.2) inset;
}
#showNewest:hover{
color:#ff8;
background-color:#368;
cursor:pointer;
}
/*Topic Titles*/
#newTopics a.topictitle{
display:block;
font-weight:normal;
padding-top:3px;
padding-left:3px;
border-bottom:1px solid #ddd;
}
#newTopics a.topictitle:hover{
text-decoration:none !important;
}
#newTopics a.topictitle:before{
content:"•";
}
/*Topic Box*/
#lastVisitTitle{
text-align:center;
font-weight:bold;
font-size:10px;
border-bottom:1px solid #ccc;
background:#257;
color:#fff;
padding:3px;
box-shadow:0px 8px 6px rgba(255,255,255, 0.2) inset;
}
#newTopics{
max-height:120px;
overflow-y:auto;
border-radius:5px;
border:1px solid #DDD;
background-color:#F3F3F3;
box-shadow: 0px 0px 0px 1px #fff inset, 0px 0px 3px 1px rgba(128, 128, 128, 0.2) inset;
}
</style><div id="loadNewestBlock"><span id="showNewest" title="Show/Hide">Load Newest Topics</span></div><div id="newTopics"><div id="lastVisitTitle">Topics Since Last Visit</div><span id="topicShown"></span></div>
E tera eshte kjo cka duhet te besh Very Happy
faleminderit shum Naki kjo eshte ajo qe kam kerkuar  cig
Me vjen mire qe ju ndihmova.
Pasi u zgjidh problem e konsideroj te mbyllur kete teme

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modul Temat aktive nga vizita e fundit!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi