» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Insekti mė vdekjeprurės nė botė

Shko poshtė

Insekti mė vdekjeprurės nė botė

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 23 Feb 2015, 22:12

E dini se cila ėshtė kafsha mė vdekjeprurėse nė botė? Mė saktė, insekti mė vdekjeprurės?
Nė njė listė tė botuar nė njė nga revistat pėr kafshė janė pėrzgjedhur dhjetė kafshėt me shkallėn mė tė lartė tė vdekshmėrisė te njerėzit dhe vendin e parė e ka zėnė mushkonja.
Mos u ēudisni qė kjo mushkonjė e vogėl ka lėnė pas nė kėtė renditje edhe kafshė tė tjera si kobra aziatike, krokodili etj. Nė pamje tė parė nuk tė thotė asgjė, por njė pickim i mushkonjave mbart baktere dhe parazitė, si malaria, e cila shkakton rreth 2 milionė vdekje nė vit.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi