» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Peshku fluturues

Shko poshtė

Peshku fluturues

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 23 Feb 2015, 22:14

Ky lloj peshku fluturon mbi ujė si njė zog i vėrtetė. Emri i tij na bėn tė kuptojmė se ėshtė unik nė llojin e tij.
Ky peshk fluturon nga njė vend nė njė tjetėr, zakonisht pėr tė shpėtuar nga grabitqarėt.
Por si fluturon ai?
Nė trupin e tij ka disa pendė tė ngjashme me ato tė zogjve falė sė cilave ngrihet nė ajėr. Pėr tė dalė nga uji ky peshk tund bishtin rreth 70 herė nė sekondė. Sapo del pėrplas krahėt pėr tė vazhduar mė tej. Pėr t’u kthyer nė ujė ai thjesht mbledh krahėt dhe zhytet. Pėr tė ndėrruar drejtimin ai ul bishtin nė ujė dhe e lėviz atė sipas drejtimit qė dėshiron.
Ku gjendet ky peshk?
Peshku fluturues jeton nė oqeane, nė fakt nė ujėrat rrotull tij pasi zakonisht kėrkon ujė me temperaturė pak mė tė ngrohtė. Thuhet qė ishujt Barbados janė vendlindja e tij, madje edhe sot gjendet nė ato anė. Por kohėt e fundit mendohet se kanė migruar, pasi janė gjetur tė tillė edhe nė ujėrat e Venezuelės. Nė Barbados ky peshk ėshtė kthyer nė krenarinė e kėtij vendi, madje nė disa monedha e gjejmė tė vizatuar me gjithė krahė. Ky peshk ka luajtur njė rol tė rėndėsishėm nė turizmin e kėtij vendi.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peshku fluturues

Mesazh nga Naki prej Tue 24 Feb 2015, 09:12

E me ēka me nxene kete peshk oj Albanian Girl cilin karrem e ha ky Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peshku fluturues

Mesazh nga epanjohura prej Tue 24 Feb 2015, 09:30

Per inati e ka postu ajo,e ka dijt qe je edhe peshkatar fest

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5729
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peshku fluturues

Mesazh nga Teuta_Pr prej Tue 24 Feb 2015, 14:49

epanjohura shkruajti:Per inati e ka postu ajo,e ka dijt qe je edhe peshkatar fest

Hahahahaaa cig
avatar
Teuta_Pr
VIP

Postime : 54
Kyējet nė forum : 11766
Regjistruar mė : 22/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peshku fluturues

Mesazh nga Albanian_Girl prej Tue 24 Feb 2015, 22:53

Naki shkruajti:E me ēka me nxene kete peshk oj Albanian Girl cilin karrem e ha ky Very Happy
Gjuaje me Glock  Neutral Neutral Neutral Neutral
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peshku fluturues

Mesazh nga debatiku prej Wed 25 Feb 2015, 17:51

ahaha naki ky esht provokim valla

debatiku

Shteti : Kosova
Postime : 10
Kyējet nė forum : 11707
Regjistruar mė : 19/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peshku fluturues

Mesazh nga Teuta_Pr prej Wed 25 Feb 2015, 18:16

debatiku shkruajti:ahaha naki ky esht provokim valla
Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral  Njeashtu mendoj dhe une
avatar
Teuta_Pr
VIP

Postime : 54
Kyējet nė forum : 11766
Regjistruar mė : 22/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peshku fluturues

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi