» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Rrėfimi i bashkėluftėtarit tė Adem Jasharit: Komandanti Legjendar u la vetėm nė betej

Shko poshtė

Rrėfimi i bashkėluftėtarit tė Adem Jasharit: Komandanti Legjendar u la vetėm nė betej

Mesazh nga Ylli-1 prej Thu 05 Mar 2015, 10:23

Bota Sot | 04.03.2015 23:56Nisin manifestimet pėr Epopenė e UĒK’sė qė fillon mė 5 mars me ceremoninė ushtarake tė FSK’sė nė Kazermėn ‘Adem Jashari’ nė Prishtinė dhe pėrfundon mė 7 mars nė natėn e zjarreve nė Prekaz. Por si ishte Prekazi para 17 vjetėsh, njė natė para se tė ndodhte sulmi.
Ndiqeni rrėfimin e njėrit prej atyre qė ishte mė afėr familjes Jashari. Bilall Jashari, bashkėluftėtar i Adem Jasharit rrėfen pėr natėn e 4 marsit 1998.

Kur nisėn luftimet e ashpra Bilalli tha se Komandanti legjendar dhe lagjja e tij u lanė vetė nė betejėn tre ditėshe.

Ai nuk dėshiron t’i komentoj as fjalėt qė i ka pėrmendur Komandanti nė ditėt e luftės.

Ai ėshtė i bindur se sikur tė kishin ndihmė rezistenca do tė zgjaste mė shumė se tre ditė.


Koment: Eshte shume e dhembshme sot kur e kujton sakrificen e komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes se tij. te mbetur pa perkrahjen e atyre qe ishin te thirrur te luftonin krah per krah tij dhe jo te benin sehir dhe sot te rrahin gjoks se ishin ne lufte...kur nuk luftuan atehere kur komandantit iu dashten me se shumti...
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 11105
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi